Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Usterka kamery

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie Usterka kamery

    Miał ktoś kiedyś taki piękny obraz z kamery cofania?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20201007-110744_WhatsApp.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	230.5 KB
ID:	273139

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Było psuć.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Było psuć.
    co to wnosi do tematu ? ...

    sprawdz kostke w klapie, moze ktorys kabel przetarty/nie styka. u mnie podobnie, zalezy jak mocno trzasne klapa bagaznika

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    co to wnosi do tematu ? ...

    sprawdz kostke w klapie, moze ktorys kabel przetarty/nie styka. u mnie podobnie, zalezy jak mocno trzasne klapa bagaznika
    Czyli u Ciebie taki sam obraz w zależności od styku?
    To faktycznie muszę poszukać...póki co pukałem w kamerę, to raczej bez reakcji.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Miał ktoś kiedyś taki piękny obraz z kamery cofania?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20201007-110744_WhatsApp.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	230.5 KB
ID:	273139
    ten obraz faktycznie coś pokazuje i się zmienia? czy tylko są artefakty i/lub braki kolorów/jasności, czy to ttotalne badziewie coś zawieszone np jakby na chwilę ruszyła kamera obraz się zatrzymał?


    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    u mnie podobnie, zalezy jak mocno trzasne klapa bagaznika
    takie właśnie efekty? na gwarancję niestety nie pojedziesz skoro masz kamerę dokładaną.

    Może kable w przejściu do klapy padają (tymbardziej że masz dokładane)? w Giuliettach czy 159 migające tylne oświetlenie, problmey z wycieraczką, problemy z zamkiem, palące się bezpieczniki to był standard po kilku latach (u pechowców) kilkunastu normalnie - winne kable w przelocie do klapy na których kruszyła się izolacja, przerywały się, zwierały z innymi itp może dalej tego nie ogarnęli (w przypadku kozaka to jako dokładane kable to już w ogóle, może źle ułożone, słabej jakości itp)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ten obraz faktycznie coś pokazuje i się zmienia? czy tylko są artefakty i/lub braki kolorów/jasności, czy to ttotalne badziewie coś zawieszone np jakby na chwilę ruszyła kamera obraz się zatrzymał?



    takie właśnie efekty? na gwarancję niestety nie pojedziesz skoro masz kamerę dokładaną.

    Może kable w przejściu do klapy padają (tymbardziej że masz dokładane)? w Giuliettach czy 159 migające tylne oświetlenie, problmey z wycieraczką, problemy z zamkiem, palące się bezpieczniki to był standard po kilku latach (u pechowców) kilkunastu normalnie - winne kable w przelocie do klapy na których kruszyła się izolacja, przerywały się, zwierały z innymi itp może dalej tego nie ogarnęli (w przypadku kozaka to jako dokładane kable to już w ogóle, może źle ułożone, słabej jakości itp)?
    Ja nie mam Ori wtyczki przy kamerze. Dorabiana, pewnie mi tam nie styka.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Dobra temat ogarnięty po wskazówkach [MENTION=79678]kozak[/MENTION]
    Wykręciłem panel, wypiąłem wtyczki, popryskałem kontakt sprayem, spiąłem i zadziałało.
    Także typowy problem "wtyczkowy", ale co było przyczyną to nie wiem, bo ani nie brudne, ani nie luźne..

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar eSeNek
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giulia II 2.0T 200KM
    Postów
    14

    Domyślnie

    Miałem taki, pisałem w temacie zbiorczym o usterkach.
    Z tą różnicą, że u mnie zaczęło się od "System kamery jest niedostępny", na następny dzień zaczęło działać poporawnie, a gdzieś tydzień później był już taki obraz jak u Ciebie.
    Po czym naprawiło się samoistnie w dniu kiedy jechałem z tym do ASO (;
    W każdym bądź razie u mnie wymienili gwarancyjnie kamere + kable. Sama diagnoza nie trwała nawet godziny, wymiana około 2h, ale na części czekałem niecałe dwa tygodnie.

    Z ciekawostek, to jak występował ten problem to nie działał mi automatyczny ręczny po wrzuceniu P.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Dobra temat ogarnięty po wskazówkach [MENTION=79678]kozak[/MENTION]
    Wykręciłem panel, wypiąłem wtyczki, popryskałem kontakt sprayem, spiąłem i zadziałało.
    Także typowy problem "wtyczkowy", ale co było przyczyną to nie wiem, bo ani nie brudne, ani nie luźne..
    lipa że tak się dzieje i jak się okazuje nie pierwszy samochód na forum z takim problemem. może da się styki w tych wtyczkach powyjmować i popodginać w razie czego? skoro są czyste to wygląda jakby nie przyciskały pinuwystarczająco mocno i z czasem tracą kontakt dobry.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Powtórka :/
    Pukanie z zewn. nie pomaga..

Podobne wątki

  1. [Giulia] Dołożenie kamery cofania
    Utworzone przez MiLykie w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2021, 19:07
  2. Montaż kamery cofania w GT
    Utworzone przez rybol77 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-07-2020, 12:49
  3. Montaż kamery cofania-Bravo 2
    Utworzone przez danloo23 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2018, 20:27
  4. Montaż kamery cofania
    Utworzone przez bartezz28 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 05:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory