Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Opony zimowe do Stelvio

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar subarist
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Levorg, Stelvio 2.0 280ps Q4
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    No kolega [MENTION=24967]sprint[/MENTION] pisał, że odebrał Stelvio tydzień temu więc raczej nie miał okazji przetestować...

    Sam stoję przed dylematem czy kupować na zimę 19" czy 20" mając aktualnie letnie 20".
    Ja przerabiam ten sam problem. 19 czy 20" na zimę. Szukam info od kogoś kto przerobił temat i jak to wpłynęło na prowadzenie? czy zauważalne?
    [MENTION=83701]Stacho[/MENTION] czy podjąłeś decyzję? Ja skłaniam się do 19" GMP Drake 19x8 .....
    ale rozważam zimówki 20" na seryjne felgi /74b/ i dokupienie 20" felg wiosną...

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    W moim przypadku za 20" kołami w zimie przemawia jedynie argument, że mógłbym kupić ciekawsze felgi 20" na lato (oryginalnie mam również wzór 74B) i obecne letnie przełożyć na zimowe koła - innych zalet nie dostrzegam.

    Zatem prawdopodobnie, pogodzę się z faktem, że w lecie będę jeździł na oryginalnych felgach 20" a na zimę zamówię 19" na felgach GMP Italia (czarne) i zastanawiam się na oponami... może: Vredestein Wintrac PRO ???

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Stelvio 2.0 GME TURBO 200KM (SUPER)
    Postów
    35

    Domyślnie

    Ja natomiast mam dylemat innej natury, chociaż mam nadzieje że dotyczy on opon,
    odebralem w lipcu Stlevio na 18 calowych felgach i oponach Goodyear Eagle One 235/60/R18 - i do obecnych dni, kiedy plucha i deszczowo wszystko bylo w porzadku, ale aktualnie podczas mocnego skrecania kołami przy lekkim toczeniu sie aby zaparkowac lub wyjechac z miejsca parkingowego, strasznie zaczyna mi to auto chrobotac, czuc to w drganiu auta oraz wyraźnie slychać, i mam pytanie, czy to wina tych opon? czy może cos z zawieszeniem? chociaz jak jest sucho to nie ma tego efektu, być moze tak jest jesli naped jest na tyl, wczesniej zawsze jezdzilem autami z napedem na przod i nie mam doświadczenia, no generalnie bardzo paskudnie to odczuwam,
    Napiszczie jakie wasze są wrazenia, choć widze ze macie w wiekszosci 19 czy 20 calaowe i moze one inaczej sie zachowuja?

    Ja 20 calowe na pewno zakupie na przyszly sezon letni, a te felgi 18, zostawie do zimowych opon, ktore kupie teraz na ten sezon,

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    To normalne, taki urok tego zawieszenia. Im większe koła tym efekt silniejszy.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    To normalne, taki urok tego zawieszenia. Im większe koła tym efekt silniejszy.
    I im gorsza pogoda.. dziś wręcz "skaczę" po mokrym

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    W moim przypadku za 20" kołami w zimie przemawia jedynie argument, że mógłbym kupić ciekawsze felgi 20" na lato (oryginalnie mam również wzór 74B) i obecne letnie przełożyć na zimowe koła - innych zalet nie dostrzegam.

    Zatem prawdopodobnie, pogodzę się z faktem, że w lecie będę jeździł na oryginalnych felgach 20" a na zimę zamówię 19" na felgach GMP Italia (czarne) i zastanawiam się na oponami... może: Vredestein Wintrac PRO ???
    Zaletą 20" jeszcze może być większa stabilność samochodu jeśli jeździ się szybko/dynamicznie.
    Vre W.Pro, to jedna z lepszych opon

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Zaletą 20" jeszcze może być większa stabilność samochodu jeśli jeździ się szybko/dynamicznie.
    Vre W.Pro, to jedna z lepszych opon
    A jak z głośnością i trwałością tej opony?
    Ktoś ma u siebie ten model opony?

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zibi33 Zobacz post
    Ja natomiast mam dylemat innej natury, chociaż mam nadzieje że dotyczy on opon,
    odebralem w lipcu Stlevio na 18 calowych felgach i oponach Goodyear Eagle One 235/60/R18 - i do obecnych dni, kiedy plucha i deszczowo wszystko bylo w porzadku, ale aktualnie podczas mocnego skrecania kołami przy lekkim toczeniu sie aby zaparkowac lub wyjechac z miejsca parkingowego, strasznie zaczyna mi to auto chrobotac, czuc to w drganiu auta oraz wyraźnie slychać, i mam pytanie, czy to wina tych opon? czy może cos z zawieszeniem? chociaz jak jest sucho to nie ma tego efektu, być moze tak jest jesli naped jest na tyl, wczesniej zawsze jezdzilem autami z napedem na przod i nie mam doświadczenia, no generalnie bardzo paskudnie to odczuwam,
    Napiszczie jakie wasze są wrazenia, choć widze ze macie w wiekszosci 19 czy 20 calaowe i moze one inaczej sie zachowuja?

    Ja 20 calowe na pewno zakupie na przyszly sezon letni, a te felgi 18, zostawie do zimowych opon, ktore kupie teraz na ten sezon,
    ten efekt tylko przy 20 calach sie pognębi- ja mam na zimę pirelli winter scorpoin Verde 235 60 18 i tego efektu nie ma -- na letnich 20 stkach pirelli scoprion verde efekt jest non stop - tera im bardziej mokro i chłodniej tym mocniej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    I im gorsza pogoda.. dziś wręcz "skaczę" po mokrym

    - - - Updated - - -



    Zaletą 20" jeszcze może być większa stabilność samochodu jeśli jeździ się szybko/dynamicznie.
    Vre W.Pro, to jedna z lepszych opon
    specjalnie miedzy 20 a 18 nie odczuwałem w selvio różnicy w stabilności- jeszcze jedno przy 18 calach co innego podaje oponeo i wyszukiwarki do indeksu prędkości ( H) a co innego instrukcje (V) i - badź tu mądry.
    DO tego pirelli scopion winter wytrzymały około..14 tkm- pomierzyłem i zostało 2,7 mm

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Stelvio 2.0 GME TURBO 200KM (SUPER)
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ten efekt tylko przy 20 calach sie pognębi- ja mam na zimę pirelli winter scorpoin Verde 235 60 18 i tego efektu nie ma -- na letnich 20 stkach pirelli scoprion verde efekt jest non stop - tera im bardziej mokro i chłodniej tym mocniej.
    czyli to jednak też zależy od opony, ja mam 18 calowe goodyear letnie i ten efekt na mokrej nawierzchni niestety jest,
    chyba kupie na zime te Pirelli, cholernie ciekaw jest jak bedzie u mnie na tych gumach,

    a czy ma ktos z was doswiadczenia z taką sytuacja w suv-ach innych marek? czy to jednak przypadłosc tylko tego Alfalink zawieszenia?

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar subarist
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Levorg, Stelvio 2.0 280ps Q4
    Postów
    10

    Domyślnie

    Co do opon przymierzam się do Nokian WR SUV 4 (w rozm. 19 235/55R19 V XL ) - mam dobre doświadczenia z Nokianami WRD4 /obecnie 2 komplet w subaru i wcześniej w giulieccie/ Ktoś przerabiał?
    ale rozważam inne: Vredestein Wintrac Pro ma dobre parametry i opinie, Dunlop Winter Sport 5 SUV wygląda obiecująco i może cichsza (70db)
    które będą miały wzmocnione boki /będą sztywniejsze i nie będą się kładły w zakrętach/?

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    U siebie mam Dunlop Winter Sport 5 SUV w rozmiarze 235/60R18 V XL i mogę zdecydowanie polecić - naprawdę cicha, prowadzenie jak na letnich fabrycznych Pirelli 235/55R19. Wzrostu komfortu nie odczułem (pewnie dlatego właśnie, że Dunlop wzmacniany=sztywniejszy). Jeżdżę dynamicznie i priorytetem przy wyborze zimówek było prowadzenie i trochę wyższy profil opony (stąd 18") więc mnie to pasuje. Co do trwałości nie wypowiem się bo zakup w ubiegłym roku a śniegu/mrozu w centrum kraju ostatnimi laty jak na lekarstwo więc założyłem w listopadzie a pod koniec lutego byłem już z powrotem na letnich. Jakkolwiek wyjazd na narty do Białki zaliczyły wzorowo.

Podobne wątki

  1. Stelvio opony zimowe
    Utworzone przez Mieciu w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 20-01-2021, 10:02
  2. [Sprzedam] 4x Opony Pirelli 235/55R19 Stelvio
    Utworzone przez nowitek w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2020, 15:16
  3. sprzedam koła,opony zimowe do 156 lub 147 Opony Dunlop
    Utworzone przez emcio w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2018, 09:18
  4. [156] opony zimowe
    Utworzone przez Tfaruk w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 13:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory