Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: Opony zimowe do Stelvio

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2019 B-Tech 2.0/280
    Postów
    17

    Domyślnie

    Ja z kolei w ubiegłym roku zakupiłem do CR-V Yokohama BluEarth Winter V905. CR-V sprzedałem, ale opony zostawiłem z myśla o świeżo kupionym Stelvio. Po ok 7kkm przebiegu w ubiegłym sezonie zimowym opony bez zarzutu. Testowane głównie przy standardowej polskiej zimie czyli rzadko kiedy na minusie, a zwykle lekko nad zerem i plucha/deszcz. Oprócz tego kilka wyjazdów narciarskich w góry, w tym raz zdarzyło się je testować na śniegu - trzymaja się jak rzep psiego ogona
    Generalnie uważam, że jakość - cena bardzo przyzwoite. Z resztą nie bez powodu je zostawiłem

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Ja używam na zimę Yokohama BluEarth Winter V905 rozmiar 235/55/19 101V.
    Przejeździłem dwie zimy. Przebieg 15 tyś km. Starły się do 7mm więc długo posłużą.
    Na śniegu w górach dawały radę.
    Dla tych co kupują 19 cali zwróćcie uwagę, że większość opon na rynku ma indeks nośności 105, a producent zaleca 101.
    W konsekwencji opony są twardsze i zapewne bardziej przeskakują przy skręcaniu.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zibi33 Zobacz post
    Ja natomiast mam dylemat innej natury, chociaż mam nadzieje że dotyczy on opon,
    odebralem w lipcu Stlevio na 18 calowych felgach i oponach Goodyear Eagle One 235/60/R18 - i do obecnych dni, kiedy plucha i deszczowo wszystko bylo w porzadku, ale aktualnie podczas mocnego skrecania kołami przy lekkim toczeniu sie aby zaparkowac lub wyjechac z miejsca parkingowego, strasznie zaczyna mi to auto chrobotac, czuc to w drganiu auta oraz wyraźnie slychać, i mam pytanie, czy to wina tych opon? czy może cos z zawieszeniem? chociaz jak jest sucho to nie ma tego efektu, być moze tak jest jesli naped jest na tyl, wczesniej zawsze jezdzilem autami z napedem na przod i nie mam doświadczenia, no generalnie bardzo paskudnie to odczuwam,
    Napiszczie jakie wasze są wrazenia, choć widze ze macie w wiekszosci 19 czy 20 calaowe i moze one inaczej sie zachowuja?

    Ja 20 calowe na pewno zakupie na przyszly sezon letni, a te felgi 18, zostawie do zimowych opon, ktore kupie teraz na ten sezon,
    To raczej wina twardniejącej mieszanki opon letnich w niskich temperaturach + duży moment na kole.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    alfa
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Ja używam na zimę Yokohama BluEarth Winter V905 rozmiar 235/55/19 101V.
    Przejeździłem dwie zimy. Przebieg 15 tyś km. Starły się do 7mm więc długo posłużą.
    Na śniegu w górach dawały radę.
    Dla tych co kupują 19 cali zwróćcie uwagę, że większość opon na rynku ma indeks nośności 105, a producent zaleca 101.
    W konsekwencji opony są twardsze i zapewne bardziej przeskakują przy skręcaniu.
    też się nad yokohama zastanawiam, tylko jeszcze mnie kusi żeby całoroczne kupić, podobno też od nich są dobre. Nasze zimy to nie są aż takie srogie a wymiana kół co pól roku niby wysilek nieduzy ale jednak

Podobne wątki

  1. Stelvio opony zimowe
    Utworzone przez Mieciu w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 20-01-2021, 10:02
  2. [Sprzedam] 4x Opony Pirelli 235/55R19 Stelvio
    Utworzone przez nowitek w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2020, 15:16
  3. sprzedam koła,opony zimowe do 156 lub 147 Opony Dunlop
    Utworzone przez emcio w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2018, 09:18
  4. [156] opony zimowe
    Utworzone przez Tfaruk w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 13:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory