Strona 2 z 114 PierwszyPierwszy 12345678910111252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Też staram się nie korzystać z automatu. Tyle, że przy ustawieniu świateł na "0" na pokrętle, świecą się przednie dzienne razem z tylnymi pozycyjnymi, co mi nie odpowiada. Wolałbym, żeby tylne w dzień się nie świeciły. Niestety nie mogę tego wyłączyć w pozycji "0". Natomiast jeśli włączę automat (pierwsza pozycja w prawo na pokrętle) i jest widno, to świecą się tylko przednie dzienne. Takie to pokręcone. Automatu unikam, bo potrafi się nawet włączyć w dzień, pod wiatą, na stacji benzynowej (pomimo ustawienie nr 1 w menu takie to czułe).

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    [MENTION=74950]Lober[/MENTION], [MENTION=29090]daras[/MENTION] wszystko prawda tylko jest jedno małe ale - w Stelvio nie ma pozycji 0 jak macie w Giulii. Więc pozostaje jeździć na stałe na odpalonych ksenonach albo w pogodny dzień wyjeżdżać/wjeżdżać z/do garażu trzymając pokrętło na pozycyjnych, takie akrobacje... Odpuszczenie pokrętła powoduje samoczynny powrót na automat i odpalenie ksenonów w garażu. Tak samo gdy wywołasz pozycyjne przed odpaleniem, puścisz pokrętło i odpalisz silnik.
    Ostatnio edytowane przez Alfastic ; 14-10-2020 o 14:06

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Z drugiej strony gdzieś tu na forum widziałem jak ktoś twierdził, że w polifcie (MY2020) jest odwrotnie...
    Sprawdziłem w obu instrukcjach tj w tej dla rocznika 2019 i w tej na MY2020 i w obydwu jest tak samo, poniżej cytat z instrukcji str. nr 27 dla rocznika 2019 i str. nr 28 dla roczników 2020:

    FUNKCJA AUTO (Czujnik zmierzchu) ...Możliwa jest regulacja czułości czujnika zmierzchu w 3 poziomach: poziom 1 = czułość minimalna, poziom 2 = czułość średnia, poziom 3 = czułość maksymalna. Im większa jest ustawiona czułość, tym mniejsza jest ilość światła zewnętrznego wymaganego do sterowania zaświecaniem świateł zewnętrznych (np. przy ustawieniu na poziomie 3 po zmierzchu światła zewnętrzne szybciej zaświecają się niż w przypadku poziomu 1 i 2).

    Faktycznie, automatyczne włączanie się świateł po wjeździe do garażu jest irytujące - no ale coś za coś...

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No ale panowie chyba każdy wie jak działa czujnik zmierzchu. Jest ciemno zapala, jest jasno wyłącza. To jak miałby rozpoznawać że garaż to nie, no bez jaj. Ok przydałaby się aktywacja połączona z wycieraczkami, ale tego nie ma.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Wiadomo jak działa czujnik.
    Tylko jeśli w trybie auto, światła mijania włączają się w jasno oświetlonym garażu, pod wysoką wiatą na Lotosie albo po wjechaniu do lasu, tzn., że czujnik jest bardzo czuły, pomimo ustawienia na 1.
    To taki trochę irytujący drobiazg w naprawdę doskonałym aucie.

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Tylko jeśli w trybie auto, światła mijania włączają się w jasno oświetlonym garażu, pod wysoką wiatą na Lotosie albo po wjechaniu do lasu
    Ja mam ustawioną czułość na 3 i zapalają się jak jest naprawdę raczej już ciemno. Co do lasu to naprawdę jakieś tunele drzew. Nie zauważyłem takiej czułości, tym bardziej jak mówię że mam na 3

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    AR Stelvio FE
    Postów
    14

    Domyślnie

    Witam,

    Stelvio 17" 2.0 280, czy spotkał się już ktoś z " brzęczeniem", stukaniem z pasa bezpieczeństwa przy fotelu kierowcy?

    Problem jest niezwykle irytujący nawet dla cierpliwej osoby... ( :



    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Też staram się nie korzystać z automatu. Tyle, że przy ustawieniu świateł na "0" na pokrętle, świecą się przednie dzienne razem z tylnymi pozycyjnymi, co mi nie odpowiada. Wolałbym, żeby tylne w dzień się nie świeciły. Niestety nie mogę tego wyłączyć w pozycji "0". Natomiast jeśli włączę automat (pierwsza pozycja w prawo na pokrętle) i jest widno, to świecą się tylko przednie dzienne. Takie to pokręcone. Automatu unikam, bo potrafi się nawet włączyć w dzień, pod wiatą, na stacji benzynowej (pomimo ustawienie nr 1 w menu takie to czułe).
    No i co tego, że się potrafi włączyć w dzień, pod wiatą...?

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    454

    Domyślnie

    Mam u siebie, bardziej takie ciche klikanie niż brzęczenie. Nie zawsze występuje.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    No i co tego, że się potrafi włączyć w dzień, pod wiatą...?
    Ano to, że niektórzy chcieliby dbać o trwałość takich elementów jak palniki ksenonowe czy przetwornice. Gdyby to były ledy to by pewnie wszystkim latało jak często i na jak krótko się załączają.
    I problemem nie jest tu oczywista zasada działania czujnika zmierzchu tylko to, że w Stelvio jesteśmy skazani na automatyczne światła. Dlaczego Alfa wyposaża Giulię w przełącznik świateł z pozycją 0 a Stelvio w pełen automat?? Znacie jeszcze jakąś markę/model z takim rozwiązaniem? Pomijam oczywiście wersje "skandynawskie" gdzie często na stałe są światła mijania.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory