Strona 6 z 114 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxspeed198 Zobacz post
    Czy fotele z Veloce Ti (i chyba Q) są głębsze niż w zwykłej Veloce? Generalnie chodzi mi o to czy różnią się konstrukcją czy tylko obiciem?
    Podobno tylko obiciem (tak twierdził dealer), ale w Veloce Ti boczki się pompują w ostrych zakrętach, nie wiem czy w Veloce też tak jest? Jeśli nie to może są jakieś różnice...

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A nie możesz się przejechać testówką? Nikt tu nie wie, jak wrażliwe masz uszy.
    Jeździłem testówką miesiąc temu, ale Veloce przedliftem. Nie chce mi się jechać 100 km do innego salonu, jeśli się okaże, że w wersji po lifcie nadal jest słabe wyciszenie, dlatego pytam na forum.
    Jeśli kogoś by interesowało, to Audi A5 sportback jest znacznie lepiej wyciszone. Nieznacznie lepiej wyciszone jest też Megane IV.
    Strony i sklepy internetowe www.CyfroweJutro.pl

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    malo kto Ci powie jak to wyglada bo trzeba miec mozliwosc w krotkim czasie jazdy przedliftem i poliftem z odpowiednimi opcjami ale podobno poliftowe Giulie sa lepiej wyciszone bo maja w standardzie pakiet redukcji halasu (7H6) czyli izolacje NVH (m. in. sciany grodziowej), za 1500 mozesz dokupic jeszcze laminowane szyby przednie redukujace halas (7UW). W Stelvio tego 7H6 nie ma w standardzie z jakiegos powodu ale jest w pakiecie za 1500 razem z laminowanymi szybami (7H6+7UW). Takze musialbys sie przejechac poliftem z tymi opcjami i sprawdzic czy dla Twoich wrazliwych uszu jest ok

  4. #54
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    2017 Giulia Ti Q4 280 (USA)
    Postów
    21

    Domyślnie

    Szybkie pytanie z innej beczki. Czy amerykański skrętny xenon 35w współpracuje z czujnikami poziomowania czy musi być eu?

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Podobno tylko obiciem (tak twierdził dealer), ale w Veloce Ti boczki się pompują w ostrych zakrętach, nie wiem czy w Veloce też tak jest? Jeśli nie to może są jakieś różnice...
    Mam od ponad roku Veloce Ti i pierwsze słyszę, żeby się boczki same pompowały w zakrętach, ale może o czymś nie wiem / nie zauważyłem.
    Można sobie boczki napompować przyciskiem, tak jak w zwyklej Veloce ze sportowymi fotelami.

    Jeździłem kilkoma egzemplarzami i głębokość siedziska/oparcia jest moim zdaniem taka sama w Ti i zwykłej Veloce ze "sportowymi" fotelami.
    Jedyna różnica poza alcantarą w porównaniu do zwykłych foteli sportowych z Veloce, to możliwość oddzielnej regulacji wysokości przodu siedziska (czyli kąta ustawienia siedziska).
    Bardzo przydatna rzecz, bo dla mnie przy 185cm wzrostu, siedzisko w Veloce jest za płasko i kolanom brakuje podparcia mimo wysuwanego przodu siedziska.

    Zwracam uwagę, że mówimy oczywiście o fotelach "sportowych" w Veloce (tych z wysuwanym siedziskiem i pompowanymi boczkami), a nie "komfortowych".

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    Dzięki [MENTION=19955]Luke77[/MENTION] i [MENTION=79478]Bosman[/MENTION]

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    Mam od ponad roku Veloce Ti i pierwsze słyszę, żeby się boczki same pompowały w zakrętach, ale może o czymś nie wiem / nie zauważyłem.
    Można sobie boczki napompować przyciskiem, tak jak w zwyklej Veloce ze sportowymi fotelami.

    Jeździłem kilkoma egzemplarzami i głębokość siedziska/oparcia jest moim zdaniem taka sama w Ti i zwykłej Veloce ze "sportowymi" fotelami.
    Jedyna różnica poza alcantarą w porównaniu do zwykłych foteli sportowych z Veloce, to możliwość oddzielnej regulacji wysokości przodu siedziska (czyli kąta ustawienia siedziska).
    Może jest to dopiero od MY2020.

    Veloce Ti ma w standardzie regulację w 8 płaszczyznach a Veloce w 6. Stąd różnica, o której piszesz. Ale do Veloce też można zamówić regulację w 8 płaszczyznach.


    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  8. #58
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cayman Zobacz post
    Szybkie pytanie z innej beczki. Czy amerykański skrętny xenon 35w współpracuje z czujnikami poziomowania czy musi być eu?
    Musisz zakodować na Europę to wtedy tak jak dołożysz czujniki i moduł

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    czy ktoś z Was używa jakiejś wtyczki na OBD i programu na Android do sprawdzania parametrów silnika? temperatury, AFR, temp spalin, lambda itp.?
    Czy to przez tego "gate" jest zablokowane i tez nie ma opcji tego kontrolować?;/

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaZzi_M Zobacz post
    czy ktoś z Was używa jakiejś wtyczki na OBD i programu na Android do sprawdzania parametrów silnika? temperatury, AFR, temp spalin, lambda itp.?/
    korzystam czasem z Torque Pro na Androidzie i jakiejs najtanszej wtyczki bluetooth OBD2, kupionej pare lat temu na allegro, dziala bez zarzutu. Zalezy od apki jakie parametry zczytasz ale w torque chyba najwiecej z tych interesujacych dziala. Temperatury oleju nie ma niestety ale jest temp plynu chlodniczego, temp w dolocie, temp skrzyni, afr, lambda chyba tylko za katem mi dzialala itd. EGT nie ma. Mozna jakies pluginy doinstalowac platnie, moze wtedy wiecej by pokazalo ale sie nie bawilem.
    Drugi jaki testowalem to Car Scanner Pro, podobne dane, pare mniej i troche inny sposob prezentacji. W obu mozna kasowac bledy ale CS bardziej szczegolowo je czyta z większej ilości modułow i pokazuje takie które są pending, jeszcze nie wyskoczyly w postaci np. check engine czy innej kontrolki ale już zostały wychwycone.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory