Strona 15 z 114 PierwszyPierwszy ... 567891011121314151617181920212223242565 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #141
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    62

    Domyślnie

    Ja też - wtedy bursz mógłby zrobić segregację odpadów

  2. #142
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Czy ktoś ma wiedzę o nowszym software niż:
    0724 dla BCM
    G543 dla ECU
    GN0701 dla skrzyni biegów?
    Ostatnio edytowane przez Toma ; 15-11-2020 o 14:12

  3. #143
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    54

    Domyślnie Problem z płynem chłodzącym

    Mam następujący problem. Kilkakrotnie zapalała się i gasła (po 2 - 3 dniach lub któryms odpaleniu silnika) lampka kontrolna niedostępności systemu start - stop oraz pomarańczowa od silnika.Podłączenie do komputera wykazało błąd z pompy wody (podobno tej drugiej). Błąd skasowany, jazda i po2 dniach kolejne zapalenie i ten sam błąd. Serwis stwierdził także duży ubytek płynu ok. litra w tym zbiorniczku po prawej stronie od kierowcy. Płyn uzupełniono, zaznaczyłem poziom (także na tym głównym). Po zrobieniu ok. 200 km błędu start - stopu nie ma, ale w tym dodatkowym zbiorniczku znowu nie ma praktycznie płynu. Dodam, że nie widzę żadnych wycieków, także serwis stwierdził, że jest sucho. Co może być nie tak?

  4. #144
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luk66 Zobacz post
    Serwis stwierdził także duży ubytek płynu ok. litra w tym zbiorniczku po prawej stronie od kierowcy
    czyli którym? piszesz pokrętnie, po prawej stronie auta, czy od strony kierowcy? standard że ludzie piszą nie o stronie auta tylko jak stoją przed autem określają stronę wg siebie.

    tak czy siak gdzieś ucieka, ale listy możliwości trochę inne w zależności który
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #145
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Jak nie ma wycieków a płyn ginie to chyba tylko UPG pozostaje. Ewentualnie chłodniczka egr o ile w naszych bellach to występuje.

  6. #146
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Jak nie ma wycieków a płyn ginie to chyba tylko UPG pozostaje. Ewentualnie chłodniczka egr o ile w naszych bellach to występuje.
    Przepraszam Panowie, ale troche w nerwach nie sprecyzowałem. Chodzi o Stelvio FE 280 i mam na myśli ten mniejszy zbiorniczek, który jest po prawej stronie (stojąc twarzą do otwartej maski). W piątek serwis stwierdził ten ubytek płynu, dolali i zrobiłem od tego czasu może ze 300 km (autostrada i nawet troche dynamicznie).Dzisiaj znowu musiałem dolać do tego zbiorniczka płynu - ten większy zbiornik (po lewej) nie wykazuje ubytku. Dodam, ze sprawdziłem korek od oleju - jest czysty od wewnątrz i nie ma "pęcherzyków powietrza" jak odkręcę korki od zbiorniczków i patrzę do środka. Nie jestem specem od mechaniki i stąd ten pokrętny opis - sorki.

  7. #147
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Czyli jest po lewej stronie Pooglądaj dobrze przy turbinie - tam gdzie 2 rurki metalowe się do niej łączą - standardowe miejsce gdzie w tych silnikach lubi się rozszczelniać po 30-50tyś km. Wielu już to przerabiało. Ten obwód idzie jeszcze na intercoolery.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #148
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Warto tez sprawdzic chlodnice po bokach. Wiem komu po gwarancji mienialy na nowe

  9. #149
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    Warto tez sprawdzic chlodnice po bokach. Wiem komu po gwarancji mienialy na nowe
    tak, z lewej strony potrafi wyciekać, choć to akurat nie ten zbiornik z którego pytającemu koledze ucieka płyn
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #150
    Użytkownik Świeżak Avatar Kubster
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Obecnie MY19 Giulia Super 200 KM, wcześniej GT 1.9 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Witajcie,

    Czy ktoś na przegląd po I roku w ASO oprócz przywiezienia swojego oleju, bierze ze sobą też filtry (oleju, kabinowy)? Bo f. powietrza to widzę, że później.
    Pytam, bo zastanawiam się czy jest sens się w to bawić i jakie tu mamy ew. oszczędności?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory