Strona 27 z 114 PierwszyPierwszy ... 17181920212223242526272829303132333435363777 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #261
    Użytkownik Świeżak Avatar bursz
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Użyłem daleko idącego skrótu myślowego, chodzi mi o system w samochodzie. Łudziłem się, że skoro w Jeepie Renegade jest to możliwe, to w Giulii też.

  2. #262
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał bursz Zobacz post
    Gdzie w komputerze sprawdzić stan naładowania akumulatora?
    obawiam się że do dyspozycji masz tylko:
    - wykupienie usługi Alfa Connect z instalacją modułu w aucie - wówczas sprawdzenie z poziomu aplikacji mobilnej lub w przeglądarce po zalogowaniu
    - podpięcie laptopa i sprawdzenie w MultiECUscan
    - wpięcie do gniazdka zapalniczki miernika/testera aku

  3. #263
    Użytkownik Świeżak Avatar bursz
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Mam Alfa Connect. Aktualizacja tego ustrojstwa... bez komentarza. Od początku grudnia to zgłaszałem. Nie chcę sobie psuć przyjemności posiadania nowego samochodu

  4. #264
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cześć,
    Czy ktoś już może uzupełniał odprysk metodą SSR (missano blue), jest sens się w to bawić? Wczoraj w drodze z Bielska do Katowic dostałem paroma kamyczkami i jeden uszkodził rant klapy, a inny spowodował odprysk w szybie. Swoją drogą już raz szybę w Stelvio wymieniałem z powodu odprysku, co jest o tyle dla mnie dziwne, że przez poprzednie 20lat mojego jeżdżenia nie zdarzyło mi się to wcale - delikatne te szyby w Alfach.

  5. #265
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał krlm Zobacz post
    Swoją drogą już raz szybę w Stelvio wymieniałem z powodu odprysku, co jest o tyle dla mnie dziwne, że przez poprzednie 20lat mojego jeżdżenia nie zdarzyło mi się to wcale - delikatne te szyby w Alfach.
    Wszystkie współczesne auta mają ten sam problem.
    Czy przez ostatnie 20 lat twoja średnią prędkość nie wzrosła przypadkiem ?
    Z mojego doświadczenia szyby w Alfie są tak samo wytrzymałe jak np. w BMW



    Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

  6. #266
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cześć. Nie mogę znaleźć już na tym forum (megadużo wątków i słaba wyszukiwarka) tematu dotyczącego miernika napięcia podłączanego do gniazda zapalniczki. Po problemach Kolegów z akumulatorem nabyłem taki. Napięcie jakie pokazuje podczas jazdy to 14,5 - 14,6. Gdy silnik jest wyłączony przez S-S spada do ok. 12. Czy takie urządzenie jest w jakikolwiek sposób miarodajne, czy takie poziomy napięcia są OK i czy w jakikolwiek sposób, jeśli tak to w jaki, ten miernik ostrzeże mnie, że czas na podładowanie akumulatora? Mam aplikację my alfa connect ale ona nie pokazuje nic w zakresie akumulatora.

  7. #267
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Jeżeli S&S wyłącza silnik, to aku. jest dostatecznie naładowany. Napięcia w inst., które pokazuje Twój miernik też są prawidłowe. Gdy silnik pracuje alternator ładuje i napięcie w inst. wzrasta - do max. ok. 14,5V. Gdy S&S gasi silnik, systemy elektr. uruchomione w czasie jazdy nadal działają więc napięcie spada. O stanie aku. prawdę powie tester, który pod odpowiednim obciążeniem mierzy spadek napięcia w baterii.
    Ostatnio edytowane przez kaz156 ; 07-01-2021 o 19:42

  8. #268
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Nie chciałem zakładać nowego tematu.

    Tak się zastanawiałem czy nie dałoby rady założyć zamka klapy z dociągiem od Stelvio do Giulii. Wtedy nie trzeba byłoby mocno zamykać klapę tylko silniczek by ją dociągnął.
    Co o tym myślicie ?

  9. #269
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Thumbs up

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Jeżeli S&S wyłącza silnik, to aku. jest dostatecznie naładowany. Napięcia w inst., które pokazuje Twój miernik też są prawidłowe. Gdy silnik pracuje alternator ładuje i napięcie w inst. wzrasta - do max. ok. 14,5V. Gdy S&S gasi silnik, systemy elektr. uruchomione w czasie jazdy nadal działają więc napięcie spada. O stanie aku. prawdę powie tester, który pod odpowiednim obciążeniem mierzy spadek napięcia w baterii.
    [MENTION=2852]kaz156[/MENTION] Sorry może naiwne pytanie (nie znam się na tym) - czyli sam stan napięcia na mierniku nie ostrzeże mnie że akumulator jest niedostatecznie naładowany lub nie ładuje się (np. gdy podczas jazdy na mierniku utrzymuje się 12 a nie 14,5)?

  10. #270
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    W czasie jazdy, jeżeli alternator, regulator napięcia są sprawne, zawsze napięcie w inst. bedzie większe 13,8 - 14,5V. Sam pobieżnie mozesz ocenić stan aku. wyłącz silnik i po ok. 15min (gdy wszystkie systemy elektr. wyłaczą się) sprawdż na swoim mierniku (upewnij się, czy nie przekłamuje) napięcie aku. Dobry aku. będzie miał 12,4 - 12,6. Jeżeli ma 12V lub nizej to raczej aku. jest słaby lub niedoładowany. Ja teraz przy nis. temp. profilaktycznie 1 x w tygodniu podłączam prostownik mikroprocesorowy (kupisz za ok. 100zł)na noc, nigdy nie miałem problemu z aku. Zaletą tych prostowników jest to, że już po 1 - 2godz. pokaże stan naładowania aku, a po naładowaniu " do pełna" sam się rozłączy.
    Jeżeli sam nie jesteś w stanie, na podstawie własnych obserwacji stwierdzić, co jest wart Twój aku. już pisałem, w warsztacie elektrotechnicznym testerem to sprawdzą.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory