Strona 31 z 114 PierwszyPierwszy ... 21222324252627282930313233343536373839404181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #301
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peesu Zobacz post
    Czy mozliwe że w czasie śnieżycy radar się wyłącza i zaświecą się na desce kontrolka z dwoma samochodami i taką gwiazdka? Bo dziś w czasie jazdy mi się zapaliło coś takiego??
    Jeśli go oblepi śnieg to jak ma działać ???
    Przypadłość w w wszystkich markach.

  2. #302
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Powiedziałbym, że w pewnych sytuacjach auto jest niebezpieczne. Niestety, czasem jedynym wyjściem jest wciśnięcie gazu. A tu się nie da. Inna sytuacja: ucieka tył (trochę po dodaniu gazu, trochę w wyniku sił fizyki), ja zakładam kontrę a auto jeszcze mnie poprawia, zdejmuje gaz i dupa. Pod tym względem jest mało przewidywalne. Z drugiej strony aktywowałem tryb Race i jak wyłączyłem dzisiaj w drodze do pracy to auto było za mocne na wyślizganą nawierzchnię.
    Niestety w tą stronę idą obecnie wszystkie systemy w samochodach - kierowca ma być "dowódcą statku", ale nie aktywnym tylko pasywnym. To nie Ty masz zakładać kontrę, od tego jest elektronika żeby Cię wyręczyć (pewnie dlatego brak możliwości dezaktywacji ESP/TCS). Takie czasy niestety, a im dalej w stronę autonomii jazdy tym gorzej... Ja jestem bardzo zadowolony że w moim przedlifcie mogę włączyć np. asystenta utrzymania pasa który zasygnalizuje mi problem graficznie i dźwiękowo, ale nie będę musiał walczyć z kierownicą jak w polifcie gdy np. nie włączę kierunkowskazu przed manewrem.

    Wracając do tematu to faktycznie wgranie/aktywowanie trybu Race zdecydowanie ma sens nie tylko do zabawy czy na tor, ale również dla sytuacji jak wcześniej opisujecie gdzie trzeba jednak "wydrapać" sobie kołami przyczepność, a elektronika na to nie pozwoli...
    Polecam kontakt z kolegami z forum obeznanymi w temacie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Peesu Zobacz post
    Czy mozliwe że w czasie śnieżycy radar się wyłącza i zaświecą się na desce kontrolka z dwoma samochodami i taką gwiazdka? Bo dziś w czasie jazdy mi się zapaliło coś takiego??
    Oczywiście, tak samo dzieje się przy zachlapaniu błotem, czasami wystarczy nawet intensywny deszcz.
    Przez chwilę wyświetlany jest też komunikat między zegarami że dany system niedostępny (zapobieganie kolizji, aktywny tempomat) i że należy wyczyścić szybę przednią czy czołową, nie pamiętam dokładnie jak to jest sformułowane.
    Ostatnio edytowane przez Alfastic ; 15-01-2021 o 18:53

  3. #303
    Użytkownik Świeżak Avatar Peesu
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Stelvio 280 USA 2018r
    Postów
    58

    Domyślnie

    Właśnie nie oblepil go śnieg ani nic bo patrzyłem później w garażu. Komunikat też mi się żaden nie pojawił, tylko zapaliła kontrolka z tymi dwoma samochodzikami

  4. #304
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peesu Zobacz post
    Właśnie nie oblepil go śnieg ani nic bo patrzyłem później w garażu. Komunikat też mi się żaden nie pojawił, tylko zapaliła kontrolka z tymi dwoma samochodzikami
    Gęstość śniegu może też powodować anomalię.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  5. #305
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peesu Zobacz post
    Właśnie nie oblepil go śnieg ani nic bo patrzyłem później w garażu. Komunikat też mi się żaden nie pojawił, tylko zapaliła kontrolka z tymi dwoma samochodzikami
    Wystarczy, że na ośnieżonej drodze nie było widać namalowanych pasów i system zgłupiał, bo nie rozpoznawał gdzie jest droga, a gdzie ośnieżone pobocze

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Powiedziałbym, że w pewnych sytuacjach auto jest niebezpieczne.
    ...
    Z drugiej strony aktywowałem tryb Race i jak wyłączyłem dzisiaj w drodze do pracy to auto było za mocne na wyślizganą nawierzchnię.
    I tu masz odpowiedź, dlaczego zrobiono niewyłączalne ESP. Nie każdy w takiej sytuacji potrafi założyć kontrę, a FCA nie chciało być ciągane po sądach.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #306
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Wystarczy, że na ośnieżonej drodze nie było widać namalowanych pasów i system zgłupiał, bo nie rozpoznawał gdzie jest droga, a gdzie ośnieżone pobocze
    Krzysztof chyba w takim przypadku to line assist, ale front? Chyba nie za bardzo, natomiast wcale nie musi być oblepiony wystarczy gęsty opad śniegu lub deszczu. Tak miałem w Leonie, Superbie i w innych autach, które prowadziłem w takich warunkach.

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    I tu masz odpowiedź, dlaczego zrobiono niewyłączalne ESP. Nie każdy w takiej sytuacji potrafi założyć kontrę, a FCA nie chciało być ciągane po sądach.
    Tutaj kompletna zgoda, ale np. jednak fajnie by było gdyby może jakoś można było nie tyle zupełnie wyłączyć, ale np. znieczulić kaganiec, no ale...

  7. #307
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Krzysztof chyba w takim przypadku to line assist, ale front? Chyba nie za bardzo, natomiast wcale nie musi być oblepiony wystarczy gęsty opad śniegu lub deszczu. Tak miałem w Leonie, Superbie i w innych autach, które prowadziłem w takich warunkach.
    Powiem tak, jak nawet line assist mam wyłączone, bo mnie wkurzało, a co dopiero mam powiedzieć o autonomicznej jeździe na ośnieżonej drodze na podstawie analizy obrazu z kamery? Na szczęście mnie to nie grozi - za stary jestem na te nowinki
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #308
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    To nie o to chodzi, że masz włączone. Komunikat pojawia się, że nie działa nawet jak ACC nie jest aktywowany

  9. #309
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    To nie o to chodzi, że masz włączone. Komunikat pojawia się, że nie działa nawet jak ACC nie jest aktywowany
    Ja nie mam ACC więc nie wiem kiedy to działa, a kiedy nie, ale nawet jakbym miał, to pewnie też bym po jakimś czasie wyłączył, podobnie jak wyłączyłem line assist - jakoś nie lubię jak ogon macha psem
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #310
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

    Kontrolka fcw jest jak nie działa poprawnie radar i nie ma autonomicznego zapobiegania kolizji. W uproszczeniu auto samo nie wyhamuje żeby uniknąć kolizji. U mnie zanim pojawi się kontrolka najpierw zawsze jest komunikat o ograniczonym (wtedy nie działa też line assist) lub niedziałającym systemem monitorowania/radaru. Ostatnio miałem oo trasie 80km (auto garażowane) taka 5mm warstwę lodu na radarze i kontrolkę o niedziałającym fcw. Oczyściłem kamerę i kolejne 80km powrotu zero problemów. Z czujnikami parkowania wariującymi przy śniegu jest i tak o niebo lepiej niż w porzedniej c klasie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory