Strona 32 z 114 PierwszyPierwszy ... 22232425262728293031323334353637383940414282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #311
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cześć, Szybkie pytanie: czy komuś awaryjnie hamował? Mam Giulię 200KM MY 2020, ustawiona czułość na maxa (ponieważ uważam system za potrzebny dla bezpieczeństwa głównie pasażerów, innych uczestników i mojego, nie zawsze człowiek jest 100% czujny, są gorsze dni, jak się ma firmę to niekończące się telefony itp.). Ostrzeżenie miałem wiele razy, czasami wywołane przez pojazdy przecinające drogę (dla mnie było bezpiecznie, dla systemów nie), najwięcej ostrzeżeń gdy jest różnica prędkości (gdy szybko zadaniem systemu nadjeżdżam do wolniejszych pojazdów). Jeden raz miałem ostrzeżenie z symbolem pieszego; był rzeczywiście pieszy, grzecznie stał przy krawędzi jezdni i nie wchodził, ale to było na łuku drogi w lewo więc pewnie dlatego kamery i radar go uwzględniły. Jak to hamuje? Chodzi o odczucia, w instrukcji jest to jakoś tam opisane. Mam w drugim aucie ten system, no ten jest nerwowy jeśli chodzi o działanie (nie ma sygnalizacji), nieraz stanął "dęba" przy dojeżdżaniu do innego auta lub próbie dynamicznego wyprzedzania, ominięcia nieprzewidywalnego uczestnika nagle skręcającego/hamującego co było niebezpieczne.
    Ostatnio edytowane przez Mix ; 16-01-2021 o 10:53

  2. #312
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Raz zadziałał system ochrony pieszych i to skutecznie, pieszy naprawdę wtargnął na drogę nie na pasach w ruchu miejskim zadziałał naprawdę prawidłowo bo nie wiem czy bym go nie podrzucil trochę i raz czułem jak na autostradzie podczas zajechania pasa jak definitywnie zwiększył siłę hamowania. Jak dla mnie dziala to naprawdę ok

  3. #313
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Niestety w tą stronę idą obecnie wszystkie systemy w samochodach - kierowca ma być "dowódcą statku", ale nie aktywnym tylko pasywnym. To nie Ty masz zakładać kontrę, od tego jest elektronika żeby Cię wyręczyć (pewnie dlatego brak możliwości dezaktywacji ESP/TCS). Takie czasy niestety, a im dalej w stronę autonomii jazdy tym gorzej... Ja jestem bardzo zadowolony że w moim przedlifcie mogę włączyć np. asystenta utrzymania pasa który zasygnalizuje mi problem graficznie i dźwiękowo, ale nie będę musiał walczyć z kierownicą jak w polifcie gdy np. nie włączę kierunkowskazu przed manewrem.
    Z niczym nie musisz walczyć w polifcie bo możesz ustawić systemy w tryb pasywny i masz tak jak w przedlifcie.

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  4. #314
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Cześć, Szybkie pytanie: czy komuś awaryjnie hamował? Mam Giulię 200KM MY 2020, ustawiona czułość na maxa (ponieważ uważam system za potrzebny dla bezpieczeństwa głównie pasażerów, innych uczestników i mojego, nie zawsze człowiek jest 100% czujny, są gorsze dni, jak się ma firmę to niekończące się telefony itp.). Ostrzeżenie miałem wiele razy, czasami wywołane przez pojazdy przecinające drogę (dla mnie było bezpiecznie, dla systemów nie), najwięcej ostrzeżeń gdy jest różnica prędkości (gdy szybko zadaniem systemu nadjeżdżam do wolniejszych pojazdów). Jeden raz miałem ostrzeżenie z symbolem pieszego; był rzeczywiście pieszy, grzecznie stał przy krawędzi jezdni i nie wchodził, ale to było na łuku drogi w lewo więc pewnie dlatego kamery i radar go uwzględniły. Jak to hamuje? Chodzi o odczucia, w instrukcji jest to jakoś tam opisane. Mam w drugim aucie ten system, no ten jest nerwowy jeśli chodzi o działanie (nie ma sygnalizacji), nieraz stanął "dęba" przy dojeżdżaniu do innego auta lub próbie dynamicznego wyprzedzania, ominięcia nieprzewidywalnego uczestnika nagle skręcającego/hamującego co było niebezpieczne.
    Ostrzeżenia miałem wielokrotnie, raz zadziałał skutecznie na esce, jak była zablokowana i stały przede mną pojazdy a ja się zagapiłem. Wyhamował bez problemu, włączyl awaryjne podczas hamowania więc już raz mi dupsko uratował. Ustawioną czułość mam na średnia.

  5. #315
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    287

    Domyślnie

    Jak wyżej, ostrzeżenia mam dość często.
    Ale hamował tylko raz, tak, że dosłownie zawisłem na pasach (pasażerowie też).
    Czułość ustawiłem na najniższą, mimo to uważam, że system jest nadgorliwy.

  6. #316
    Użytkownik Świeżak Avatar Peesu
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Stelvio 280 USA 2018r
    Postów
    58

    Domyślnie

    Pomoże ktoś z odczytem błędu c1418-78. Zapaliło się wczoraj w czasie jazdy i nie da sie usunac błędu. Sgw jest zamontowane.

  7. #317
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peesu Zobacz post
    Pomoże ktoś z odczytem błędu c1418-78. Zapaliło się wczoraj w czasie jazdy i nie da sie usunac błędu. Sgw jest zamontowane.
    Make:
    FIAT
    Code:
    C1418-78
    Definition:
    Vertical Misalignment Sensor - Alignment Or Adjustment Incorrect
    Description:
    Module detects that the module is out of vertical alignment.
    Cause:
    VERTICAL MISALIGNMENT
    ADAPTIVE CRUISE CONTROL (ACC) MODULE

  8. #318
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    do usuninęcia, już kozak odpisał
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #319
    Użytkownik Świeżak Avatar Peesu
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Stelvio 280 USA 2018r
    Postów
    58

    Domyślnie

    Właśnie znajomy próbował skasować i cały czas powraca ten błąd

  10. #320
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peesu Zobacz post
    Właśnie znajomy próbował skasować i cały czas powraca ten błąd
    No to trzeba coś naprawić.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory