Strona 34 z 114 PierwszyPierwszy ... 24252627282930313233343536373839404142434484 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #331
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peesu Zobacz post
    Tak to ta kontrolka. Czyli wymienić akumulator na inny ? Nie ma żadnych objawów słabego akumulatora. Samochód ładnie odpala, wszystko działa.
    Ze świecącą kontrolką akumulatora spotkałem się w samochodzie, który długo stał na placu - i niekoniecznie był to uszkodzony alternator. Nie wiem jak ładowałeś ten akumulator, ale jeśli masz MES albo inny interfejs diagnostyczny to może sprawdź poziom naładowania akumulatora (SOC) jaki widzi komputer i ewentualnie zresetuj adaptacje.

  2. #332
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Gdzie znajduje się zbiorniczek płynu do spryskiwaczy i jak do niego się najłatwiej dostać?, obstawiam że we wnęce za lewym nadkolem. Co jakiś czas uzupełniam płyn i prawie nie używam a wchodzi koło czterech litrów i tak. Samochód że spryskiwaczami lamp ma jakiś drugi połączony czy idą rurki z głównego?

  3. #333
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan dukat Zobacz post
    Gdzie znajduje się zbiorniczek płynu do spryskiwaczy i jak do niego się najłatwiej dostać?, obstawiam że we wnęce za lewym nadkolem. Co jakiś czas uzupełniam płyn i prawie nie używam a wchodzi koło czterech litrów i tak. Samochód że spryskiwaczami lamp ma jakiś drugi połączony czy idą rurki z głównego?
    Mi ciekły spryskiwacze, ubywało szybko płynu.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  4. #334
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peesu Zobacz post
    Tak to ta kontrolka. Czyli wymienić akumulator na inny ? Nie ma żadnych objawów słabego akumulatora. Samochód ładnie odpala, wszystko działa.
    Pisałeś że Aku był ładowany, dlatego może odpala. Jeżeli świeci się ta kontrolka to zacząłbym od sprawdzenia napięcia prądu ładowania, bo to bardziej może świadczyć o tym, że coś się dzieje z alternatorem niż z akumulatorem

  5. #335
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Kurde,przez ostatni tydzień wogole nie użyłem spryskiwaczy a płynu brak,przy ostrym przyśpieszaniu zapaliła się kontrolka niski poziom,w zeszłym tygodniu dolalem na max. Teraz za zimno ale będę musiał to obejrzeć i sprawdzić połączenia. Nie zauważyłem większych plam na miejscu postojowym ale też pogoda nie pomaga ciągle mokro

  6. #336
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    to jest typowy objaw tak jak Ci mowilem, targaj zderzak i do sprysków na reflektory są jakies nowe elementy do wymiany, bo to na 99% przez te spryskiwacze ucieka

    mi wymieniali oba przy zgłoszeniu tylko jednego cieknącego

    w

  7. #337
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Jeżeli świeci się ta kontrolka to zacząłbym od sprawdzenia napięcia prądu ładowania, bo to bardziej może świadczyć o tym, że coś się dzieje z alternatorem niż z akumulatorem
    A jeśli pokaże mu się napięcie ładowania 12,8V (a to całkiem możliwe) to dobrze czy źle? Na podstawie pomiaru napięcia ładowania może wyciągnąć błędne wnioski i wpędzić się w niepotrzebne koszta.

  8. #338
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    W "ustawieniach" w którymś podmenu jest coś takiego jak "komfort kierowcy"
    ustawienia menu automatycznego komfortu kierowcy są: zawsze, zdalne odpalenie, nigdy, i wyłączą grzanie kiery i fotela, ale nie tylnej szyby w Stelvio. Wydaje mi się że tak to jest zrobione że grzanie tylnej szyby działa sobie po prostu na automacie zawszse w Stelvio - w tym tygodniu 2 takie przypadki miałem - jedno auto USA, drugie EU. Może zależy od wersji firmwaru albo samego faktu posiadania menu automatycznego komfortu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #339
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    to jest typowy objaw tak jak Ci mowilem, targaj zderzak i do sprysków na reflektory są jakies nowe elementy do wymiany, bo to na 99% przez te spryskiwacze ucieka

    mi wymieniali oba przy zgłoszeniu tylko jednego cieknącego

    w
    Bo oni wymieniają całą wiązkę , węże i 2 spryski. Ciekna jak wysuwa się sprysk , tam nie trzyma uszczelka.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  10. #340
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Bo oni wymieniają całą wiązkę , węże i 2 spryski. Ciekna jak wysuwa się sprysk , tam nie trzyma uszczelka.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    ...czyli z tego co piszesz, w stanie spoczynku ciec nie powinno i płynu nie ubywa?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory