Strona 51 z 114 PierwszyPierwszy ... 414243444546474849505152535455565758596061101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #501
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Jeszcze bardziej Ci popsuję, niektóre zimowe płyny pozostawiają biały nalot na uszczelniaczach i to może być powodem nieszczelności. Zaobserwować to można na końcówkach spryskiwaczy szyb tam widać ten nalot.
    Też tak pomyślałem, to może być wina płynu - niektóre zimowe zostawiają naloty, niektóre nawet potrafią żreć się z lakierem (kiedyś u kolegi płyn zimowy zrobił coś a la tęczę na masce). Może trzeba zacząć do płynu (zimowego chyba tylko) dodawać nabłyszczacza do zmywarki celem konserwacji gum
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #502
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Jeszcze bardziej Ci popsuję, niektóre zimowe płyny pozostawiają biały nalot na uszczelniaczach i to może być powodem nieszczelności. Zaobserwować to można na końcówkach spryskiwaczy szyb tam widać ten nalot.
    nie znam konstrukcji wewnętrznej sprysków reflektorów, ale jakie uszczelniacze masz na myśli? jakiś wbudowany zaworek który przepuści jak ciśnienie wzrośnie bo pompka pcha płyn? jeśli tak to ewentualnie powinien być element wymienny i w miarę dostępny np od spoduł. z ich polityką teraz trzeba zrzucać zderzak i wymieniać cały zespół - to totalne marnotrawstwo/generowanie trudnych w przetworzeniu odpadów.

    biały nalot mam na końcówkach spryskiwaczy szyby przedniej - podejżewam że wiele płynów coś zostawia jak sobie swobodnie wysycha.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Też tak pomyślałem, to może być wina płynu - niektóre zimowe zostawiają naloty, niektóre nawet potrafią żreć się z lakierem (kiedyś u kolegi płyn zimowy zrobił coś a la tęczę na masce). Może trzeba zacząć do płynu (zimowego chyba tylko) dodawać nabłyszczacza do zmywarki celem konserwacji gum
    Specjalny płyn mam kupować? Z nabłyszczaczem ryzykować - skąd ja mam wiedzieć jaki efekt na lakier/plastiki/gumy on będzie miał?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #503
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Panowie nie dajcie się zwariować z tym płynem

  4. #504
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Milion ludzi leje płyny i nie zastanawia się co jest w składzie. A to, że [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] się coś uszkodziło, to czysty przypadek.
    Jakby jakaś guma się rozpuszczała i uszczelki parciały od płynu, to mielibyśmy setki przypadków. I nie tylko w alfach, ale we wszystkich samochodach.

  5. #505
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    cieklo u kozaka mimo ze mial zalozone pozmianowe spryski, cieklo jeszcze u kogos (byly posty kozaka z ta osoba) tu w watku. jesli w kilku przypadkach po 2.5 roku padlo to bedzie tego wiecej. w 159 nagminnie padały trojniki z zaworkiem (powiedzmy co 5lat) ale je bez problemu sie wymienialo, pasowaly chocby 3x tansze z landrovera (45zl), tu niestety mamy caly zespol za ponad 300eur do tego zrzucanie zderzaka, - naprawa pierdoly i w aso policza 2tys juz po gwarancji. jeslu problem bedzie wracal to moze do systemu warto bedzie dodac swoj zaworek ciśnieniowy albo nawet elektrozaworek sterowany sygnalem z pompki spryskiwaczy?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #506
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz11 Zobacz post
    Stelvio Q - zapaliła się kontrolka „zleć kontrole zawieszenia”, samochód został na ustawieniach sportowych/twardym. Od czwartku w serwisie, amory ponoć ok, serwis nie ma pojęcia co się dzieje. Ktos/cos ?
    Przetarł się jakiś kabel. Zamówili nowa wiązkę/zestaw naprawczy i jutro Q ma być gotowe do odbioru. Qurcze jak fajnie.

  7. #507
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Epsonix,daj znać jak rozwiazales sprawę wycieków płynu spryskiwacza,mam podobnie, myślałem że to problem zbiornika i miałem zamiar tam zaglądać,las skoro to ewidentnie wina wiązki do spryskiwaczy reflektorów to grubsza sprawa bo chyba trzeba zderzak ściągać. Gwarancja dawno upłynęła w moim przypadku, będę więc musiał rozwiązać problem we własnym zakresie

  8. #508
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz11 Zobacz post
    Przetarł się jakiś kabel. Zamówili nowa wiązkę/zestaw naprawczy i jutro Q ma być gotowe do odbioru. Qurcze jak fajnie.
    Ale jakiś powód? Usterka no nie wiem mechaniczna, no w sumie wtedy by nie było to objęte gwarancją... Ale coś w ogóle wiadomo dlaczego?

  9. #509
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ale jakiś powód? Usterka no nie wiem mechaniczna, no w sumie wtedy by nie było to objęte gwarancją... Ale coś w ogóle wiadomo dlaczego?
    Nie ma tak łatwo krótkie info przez telefon, jak będę odbierał to spytam dokładniej i dam znać.
    Jezeli dobrze zrozumiałem to jakaś wiązka kablowa została przetarta.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz11 ; 10-03-2021 o 00:06

  10. #510
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Specjalny płyn mam kupować? Z nabłyszczaczem ryzykować - skąd ja mam wiedzieć jaki efekt na lakier/plastiki/gumy on będzie miał?
    No na pewno szyby będą lśniły.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory