Strona 64 z 114 PierwszyPierwszy ... 14545556575859606162636465666768697071727374 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #631
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał bursz Zobacz post
    Tak, oczywiście o tym mówi. Dzięki instrukcji uruchomiłem samochód i niepotrzebnie rozpętałem dyskusję. Mi chodziło o to, że nie mówi czy odpinać akumulator, czy nie.
    też o tym mówi w sekcji ładowanie akumulatora strona 188 w mojej:
    Akumulator można doładowywać bez
    odłączania przewodów instalacji
    elektrycznej samochodu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #632
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio q4 veloce
    Postów
    51

    Domyślnie

    Pytanie odnośnie biegu wstecznego. Parkuję na dużym pochyleniu ok. 15% maska w dół. Rano jak ruszam na wstecznym na trybie N to auto zbiera się anemicznie jak by spało. Miał tak ktoś? To kwestia rozgrzania auta? Parkowania osią tylnia niżej? Jaki może być powód w Stelvio q4 280?

  3. #633
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    W sensie że wolno wrzuca wsteczny czy nie chce jechać? Bo wolne wrzucanie R i z R na D jest raczej dość typowe, sporo osób narzekało że wrzucasz z R na D i auto się stacza zanim ruszy itd.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #634
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    Pytanie odnośnie biegu wstecznego. Parkuję na dużym pochyleniu ok. 15% maska w dół. Rano jak ruszam na wstecznym na trybie N to auto zbiera się anemicznie jak by spało. Miał tak ktoś? To kwestia rozgrzania auta? Parkowania osią tylnia niżej? Jaki może być powód w Stelvio q4 280?
    System HSA (Hill Start Assist).

  5. #635
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    Pytanie odnośnie biegu wstecznego. Parkuję na dużym pochyleniu ok. 15% maska w dół. Rano jak ruszam na wstecznym na trybie N to auto zbiera się anemicznie jak by spało. Miał tak ktoś? To kwestia rozgrzania auta? Parkowania osią tylnia niżej? Jaki może być powód w Stelvio q4 280?
    dużą zależność u siebie widzę zimny vs rozgrzany - przy zimnym nawet na prawie płaskim terenie i to nie ważne czy chodzi o zmianę na R czy D, przełączenie trwa długa i auto potrafi ujechać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #636
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio q4 veloce
    Postów
    51

    Domyślnie

    Hsa nie miga więc zakładam że to nie to. Zdażą się tylko i wyłącznie na R i na zimnym silniku. Zmiana samego biegu jest błyskawiczna ale auto toczy się pod górę jak by ciągnęło z 3t.

  7. #637
    Użytkownik Rowerzysta Avatar qooba
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    było 159 SW 1.9 JTDm 16V, jest skoda, będzie Giulia :)
    Postów
    350

    Domyślnie

    Cześć, kilka lat mnie tu nie było, ale chyba wrócę za sprawą giulii

    Mam jedno, zasadnicze pytanie: czy zwrotność/promień zawracania w RWD i AWD jest taki sam? Dealerzy z Poznania podają różne wersje Niestety/stety jeździłem demo veloce 4x4 i delikatnie mówiąć zwrotność/manewrowość mnie nie powaliła... A niestety mam ciasne miejsce w hali garażowej i parkowałem "na trzy" democarem.

    Ja chcę RWD, czy ono ma lepszy promień zawracania niż AWD? Obecnie kończę przygodę ze skodą octavią (na szczęście...), która jest bardzo zwrotna w ruchu miejskim/ciasnym parkowaniu itp.

  8. #638
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Stelvio 2.0 GME TURBO 200KM (SUPER)
    Postów
    35

    Domyślnie

    Nie wiem, czy dobrze kieruje w tej sekcji pytanie, ale zbliza sie mi w Stelvio (benzyna) 10K km, zatem przeglad, i chce zalać silnik olejem MOTUL, nie chce tej Seleni ktora oferuje autoryzowany warsztat,
    na FB ktos podal mniej wiecej parametry oleju jaki mozna uzyc, ale chce sie jeszcze upewnic u Qas jako fachowców
    znalazlem taki Motul
    https://allegro.pl/oferta/motul-8100...ds1-9549593521

    Zatem czy spelnia parametry serwisu Alfy?
    Czy jednak doradzicie żeby skontaktowac sie z loklanym serwisem aytiryzowanym zeby to z nimi obgadac?

  9. #639
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał qooba Zobacz post
    Cześć, kilka lat mnie tu nie było, ale chyba wrócę za sprawą giulii

    Mam jedno, zasadnicze pytanie: czy zwrotność/promień zawracania w RWD i AWD jest taki sam? Dealerzy z Poznania podają różne wersje Niestety/stety jeździłem demo veloce 4x4 i delikatnie mówiąć zwrotność/manewrowość mnie nie powaliła... A niestety mam ciasne miejsce w hali garażowej i parkowałem "na trzy" democarem.

    Ja chcę RWD, czy ono ma lepszy promień zawracania niż AWD? Obecnie kończę przygodę ze skodą octavią (na szczęście...), która jest bardzo zwrotna w ruchu miejskim/ciasnym parkowaniu itp.

    Hej!

    Ja mam Giulię RWD i jest to naprawdę zwrotny samochód, mam porównanie do Q4 - różnica w zwrotności jest naprawdę spora na korzyść RWD.

  10. #640
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zibi33 Zobacz post
    Nie wiem, czy dobrze kieruje w tej sekcji pytanie, ale zbliza sie mi w Stelvio (benzyna) 10K km, zatem przeglad, i chce zalać silnik olejem MOTUL, nie chce tej Seleni ktora oferuje autoryzowany warsztat,
    na FB ktos podal mniej wiecej parametry oleju jaki mozna uzyc, ale chce sie jeszcze upewnic u Qas jako fachowców
    znalazlem taki Motul
    https://allegro.pl/oferta/motul-8100...ds1-9549593521

    Zatem czy spelnia parametry serwisu Alfy?
    Czy jednak doradzicie żeby skontaktowac sie z loklanym serwisem aytiryzowanym zeby to z nimi obgadac?
    Pamiętaj tylko o jednym - w ASO nie ma (do tej pory nie stwierdzono) podrobionego oleju. To że leją go z beczki, to o niczym nie świadczy. Producent Petronas nie należy do lichych a silnik został zaprojektowany z preferencją oleju Selenia - Petronas.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory