Strona 65 z 114 PierwszyPierwszy ... 15555657585960616263646566676869707172737475 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #641
    Użytkownik Rowerzysta Avatar qooba
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    było 159 SW 1.9 JTDm 16V, jest skoda, będzie Giulia :)
    Postów
    350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Hej!

    Ja mam Giulię RWD i jest to naprawdę zwrotny samochód, mam porównanie do Q4 - różnica w zwrotności jest naprawdę spora na korzyść RWD.
    Dziękuję za dobrą informację Za jakiś miesiąc pojawią się RWD u mnie do pomacania, to sprawdzę jeszcze kilka tematów. Veloce 4x4 na 19" kołach było dla mnie zbyt twarde. Właściwie nie tyle twarde, co podskakujący tył mnie zdziwił. Przy szybkim przelocie po fragmencie S11 który znam na pamięć zaskoczyło mnie podskakiwanie dupska Giulii
    Za to zaskakująco świetnie radziła sobie na progach zwalniających albo poszarpanym asfalcie. Nawet moja lepsza połowa powiedziała, że tak jest lepiej niż w skodzinie. Jechałem wersją z laminowaną szybą i przy około 150kmh było znacznie ciszej niż w octavii III koło setki...
    Ostatnio edytowane przez qooba ; 10-04-2021 o 00:34

  2. #642
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Jak miałeś demówke Veloce to pewnie na run flatach i różne głupie zachowania samochodu to w wiekszości ich wina, sa twarde i człowiek cały czas ma wrażenie ,ze jest za duze ciśnienie w oponach

  3. #643
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał qooba Zobacz post
    Veloce 4x4 na 19" kołach było dla mnie zbyt twarde. Właściwie nie tyle twarde, co podskakujący tył mnie zdziwił. Przy szybkim przelocie po fragmencie S11 który znam na pamięć zaskoczyło mnie podskakiwanie dupska Giulii
    Tak jest w trybie D, wtedy zawieszenie masz usztywnione. Możesz to w trybie D wyłączyć przyciskiem pośrodku przełącznika trybów jazdy.
    Jeśli odczuwałeś to w trybie N to musisz przyjąc do wiadomości że tak jeździ Giulia

  4. #644
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    Nie wszystkie wersje mają regulację twardości przecież. To opcja.

  5. #645
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_css Zobacz post
    Nie wszystkie wersje mają regulację twardości przecież. To opcja.
    raczej powiedziałbym że mało która ma. na jakieś 100 Giulii/Stelvio jakie miałem u siebie w warsztacie na mody, bodajże 2szt miały aktywne amortyzatory.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #646
    Użytkownik Rowerzysta Avatar qooba
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    było 159 SW 1.9 JTDm 16V, jest skoda, będzie Giulia :)
    Postów
    350

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Tak jest w trybie D, wtedy zawieszenie masz usztywnione. Możesz to w trybie D wyłączyć przyciskiem pośrodku przełącznika trybów jazdy.
    Jeśli odczuwałeś to w trybie N to musisz przyjąc do wiadomości że tak jeździ Giulia
    Jeździłem w N i D, demo nie ma opcjonalnego zawieszenia. Dealer narzekał, że kiepskie zimowe opony wybrali do tego auta, marki nie pamiętam, ale powyżej 140kmh aż huczało z tyłu 255/35r19 o ile dobrze pamiętam.
    Ja jestem wygodny człowiek, chcę zwykłe 17' 225/50 jak miałem w 159 Do tego laminowane szyby, wygłuszę drzwi przód/tył i będzie tak jak chcę. Cicho, ale żwawo
    A co do podskakiwania, to przed chwilą jechałem tym samym odcinkiem S11 swoją octavią i również podskakuje, ale dochodzi do tego bujanie

    Czy dobrze myślę, że Giulia 4x4 ma wyższy prześwit niż RWD? Trochę mnie to niepokoi, nie chcę powtórki ze 159 i rycia nosem o byle co na trasie. Muszę dorwać demo RWD i sprawdzić na swojej trasie testowej

  7. #647
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Giulia nawet rwd nie haczy w przeciwienstwie do 159tek. po obnizebiu jest z przycieraniem jak 159 bez obnizenia tak wiec spox. tak q4 sa podniesione ok 20mm przod 8mm tyl wg rwd
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #648
    Użytkownik Rowerzysta Avatar qooba
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    było 159 SW 1.9 JTDm 16V, jest skoda, będzie Giulia :)
    Postów
    350

    Domyślnie

    Ok
    To jeszcze jedno pytanie: czy można wyłączyć dźwięki włączenia i wyłączenia fabrycznego alarmu? Strasznie mi to przeszkadzało w 159... Szczególnie w nocy

  9. #649
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    da sie, niech dealer Ci zmieni w proxi kraj na holandie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #650
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar marco_radik
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo Brera i Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam
    Może ktoś orientuje się w temacie konsoli centralnej (tunel), a mianowicie czy z wersji po fl będzie wszystko pasować i działać po przełożeniu do wersji przed fl w Giulii Veloce ?

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory