Strona 71 z 114 PierwszyPierwszy ... 21616263646566676869707172737475767778798081 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 710 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #701
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    poziom płynu chłodniczego zawsze sprawdza sie na zimnym

  2. #702
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    poziom płynu chłodniczego zawsze sprawdza sie na zimnym
    Nie będę się wymądrzał, ale z tego co wiem to w zależności od tego czy sprawdzamy na zimnym czy na ciepłym, to poziom płynu powinien zawierać się między oznaczeniami min -max. W Giulii na zimnym silniku mam min. a na rozgrzanym jest max, więc jeśli na zimnym dolałbym do maxa, to pewnie po rozgrzaniu zaczęło by wyrzucać nadmiar płynu przez korek.

  3. #703
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    zobacz jak wygląda zbiornik wyrównawczy w Giulii - jest wielki a płynu jest niemal na dnie- właśnie po to aby go było więcej po rozgrzaniu. Pierwsze słyszę aby poziom płynu sprawdzać na ciepło. Nigdy o czymś takim nie słyszałem.

  4. #704
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Pierwsze słyszę aby poziom płynu sprawdzać na ciepło. Nigdy o czymś takim nie słyszałem.
    I to jest bardzo dobry pomysł, nie tylko sprawdzać, ale odkręcić i uzupełnić, też na ciepło

  5. #705
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Czy ktoś miał taką sytuację? Zatrzymuje się przed przejściem i czekam aż pieszy przejdzie. Puszczam hamulec i dodaje gazu ale nagle pojawia się rowerzysta więc mocno w hamulec. Czuję, że samochód się nie zatrzymuje, ABS na przednich kołach szaleje i w końcu je blokuje. Sunę się powoli do przodu po asfalcie akurat z większą ilością piachu niż zwykle (budowa w okolicy). Cud, że w tego rowerzystę nie przyłożyłem. Byłem w szoku i nawet nie wiem co zrobiłem, że się zatrzymałem. Chyba puściłem hamulec i za następnym naciśnięciem się zatrzymałem. Wynika z tego, że hamulce na tylnej osi nie zadziałały . Żadnych błędów, dźwięków itp.

    Nie to, że szukam teraz jakichś rozwiązań. Nic mnie już w tym samochodzie nie zdziwi. Tak tylko pytam...
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  6. #706
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    zobacz jak wygląda zbiornik wyrównawczy w Giulii - jest wielki a płynu jest niemal na dnie- właśnie po to aby go było więcej po rozgrzaniu. Pierwsze słyszę aby poziom płynu sprawdzać na ciepło. Nigdy o czymś takim nie słyszałem.
    Co nie zmienia faktu, że na rozgrzanym silniku poziom płynu nie powinien przekraczać oznaczenia "max" i wielkość zbiornika nie ma nic do rzeczy. Jakiś inżynierek z jakiegoś powodu tak to zaprojektował, że zbiornik jest duży, a oznaczenie maksymalnego poziomu jest w tym miejscu w którym jest. Z moich osobistych obserwacji w giulii wynika, że gdy poziom płynu na zimnym silniku jest równy z oznaczeniem minimum, to na rozgrzanym sięga minimalnie powyżej max. - czyli jest ok. A po za tym kontrola płynu na rozgrzanym silniku to nic dziwnego, oczywiście odkręcanie korka, czy też dolewanie jest raczej nie wskazane, ale znowu kiedy napełniasz układ od zera i uruchomisz silnik aby się obieg odpowietrzył, jego poziom w zbiorniczku się obniży, a płyn się zagrzeje to co czekasz znowu aż ostygnie do zera? Raczej należy uzupełnić kiedy silnik osiągnie temperaturę roboczą i to właśnie po to aby na rozgrzanym silniku płynu nie było zbyt dużo.
    Ostatnio edytowane przez Gregor-Wrocław ; 26-04-2021 o 14:42

  7. #707
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    - - - Updated - - -



    Co nie zmienia faktu, że na rozgrzanym silniku poziom płynu nie powinien przekraczać oznaczenia "max" i wielkość zbiornika nie ma nic do rzeczy. .
    a kto ci tak powiedział?

  8. #708
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Sprawdzałem na zimnym, dolałem do poziomu max (weszło może 150 ml). Za parę godzin zejdę do garażu, bo teraz auto ciepłe i jeszcze raz sprawdzę ile płynu jest w zbiorniczku jak już silnik ostygnie, a ile będzie jak go odpalę. Zbiornik jest dość duży, więc nawet jeżeli płynu będzie ciut powyżej max to chyba nic złego się nie powinno stać, w jakiejś skrajnej sytuacji po prostu powinno nadmiar wyrzucić.
    Rozmawiałem przed chwilą z znajomym mechanikiem- twierdzi, że w większości samochodów sprawdza się na zimnym i te oznaczenia min-max są właśnie do kontroli na zimno. Tłumaczył mi, że na zimno max oznacza najwyższą dopuszczalną ilość płynu w zbiorniczku, bo podczas pracy go przybędzie i chodzi o to, żeby było jeszcze to robocze miejsce w zbiorniczku wyrównawczym. Gorzej, jak zaleje się ponad maksymalną wartość na zimno, bo wtedy na pracującym silniku, zwłaszcza w gorące dni lub podczas dużego, ciągłego obciążenia, tej przestrzeni roboczej może w zbiorniku wyrównawczym zabraknąć i w takiej sytuacji dochodzi do wyrzucenia płynu, czy to przez korek z zaworem ciśnieniowym, czy inny zawór, który spuszcza nadmiar płynu rurką poza auto.
    Tyle przynajmniej zrozumiałem z tłumaczenia, moja wiedza mechaniczna jest raczej przeciętna, zwłaszcza w przypadku obecnej, bardziej skomplikowanej motoryzacji. Grzebanie przy motorowerze/motocyklu, czy starym dieslu na pompie mechanicznej to już nie jest Aczkolwiek, niektóre zasady pozostały niezmienne.
    Dziękuję za pomoc, sugestie i rady!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Czy ktoś miał taką sytuację? Zatrzymuje się przed przejściem i czekam aż pieszy przejdzie. Puszczam hamulec i dodaje gazu ale nagle pojawia się rowerzysta więc mocno w hamulec. Czuję, że samochód się nie zatrzymuje, ABS na przednich kołach szaleje i w końcu je blokuje. Sunę się powoli do przodu po asfalcie akurat z większą ilością piachu niż zwykle (budowa w okolicy). Cud, że w tego rowerzystę nie przyłożyłem. Byłem w szoku i nawet nie wiem co zrobiłem, że się zatrzymałem. Chyba puściłem hamulec i za następnym naciśnięciem się zatrzymałem. Wynika z tego, że hamulce na tylnej osi nie zadziałały . Żadnych błędów, dźwięków itp.

    Nie to, że szukam teraz jakichś rozwiązań. Nic mnie już w tym samochodzie nie zdziwi. Tak tylko pytam...
    Hmmm, wygląda to trochę, jakbyś wciskał gaz i hamulec jednocześnie. Jeżeli puściłeś gaz i depnąłeś mocno w hamulec, to układ powinien się rozłączyć, a nie dalej przekazywać napęd na koła. Ja bym tego tak nie zostawił i jednak oddał auto do sprawdzenia profesjonalnemu serwisowi. Ogólnie przy dohamowaniu np. do świateł, w samochodach ze skrzynią automatyczną hydrokinetyczną, jest tak, że trzeba ten hamulec docisnąć w ostatniej fazie trochę mocniej, bo siła napędowa jeszcze jest przekazywana przez pewien czas na koła. Nie wiem jak to wytłumaczyć, przydałby się ktoś bardziej biegły w tej kwestii. Jednak przypadek, jaki opisujesz jest inny i nie spotkałem się z taką reakcją auta, pomimo, że podobne sytuacje mi się zdarzały- ruszenie i nagłe hamowanie, bo coś np. zajechało mi drogę i samochód "stawał dęba" .
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 26-04-2021 o 15:35

  9. #709
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Stelvio 2.0; Giulietta 1.4 multiair
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Czy ktoś miał taką sytuację? Zatrzymuje się przed przejściem i czekam aż pieszy przejdzie. Puszczam hamulec i dodaje gazu ale nagle pojawia się rowerzysta więc mocno w hamulec. Czuję, że samochód się nie zatrzymuje, ABS na przednich kołach szaleje i w końcu je blokuje. Sunę się powoli do przodu po asfalcie akurat z większą ilością piachu niż zwykle (budowa w okolicy). Cud, że w tego rowerzystę nie przyłożyłem. Byłem w szoku i nawet nie wiem co zrobiłem, że się zatrzymałem. Chyba puściłem hamulec i za następnym naciśnięciem się zatrzymałem. Wynika z tego, że hamulce na tylnej osi nie zadziałały . Żadnych błędów, dźwięków itp.

    Nie to, że szukam teraz jakichś rozwiązań. Nic mnie już w tym samochodzie nie zdziwi. Tak tylko pytam...
    Miałem podobną sytuację na przeglądzie.
    Wyjeżdżałem z rolek więc gaz trochę mocniej i hamulec, żeby się zatrzymać a tu reakcja słabiutka.
    Pedał musiałem bardzo mocno wcisnąć i auto się ledwo zatrzymało, szybko wrzuciłem na P bo diagnosta ustawienie świateł sprawdzał.
    Później było już ok nigdy taka sytuacja się nie powtórzyła.
    Myślałem, że coś zgłupiało przez te rolki, ale teraz czytam i sam już nie wiem co myśleć.
    Ostatnio edytowane przez west_23 ; 26-04-2021 o 17:20

  10. #710
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cześć,
    dosyć pilnie potrzebuję numerów części: zderzak tył + dyfuzor + odblaski Giulia Veloce 2018 (ewentualnie na coś jeszcze zwrócić uwagę po lekkim uderzeniu w tył?).

    Czy wymieniał ktoś ostatnio albo ma może pod ręką wiarygodne źródło?

    Z góry wielkie dzięki!

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory