Strona 72 z 114 PierwszyPierwszy ... 22626364656667686970717273747576777879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #711
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Czy ktoś miał taką sytuację? Zatrzymuje się przed przejściem i czekam aż pieszy przejdzie. Puszczam hamulec i dodaje gazu ale nagle pojawia się rowerzysta więc mocno w hamulec. Czuję, że samochód się nie zatrzymuje, ABS na przednich kołach szaleje i w końcu je blokuje. Sunę się powoli do przodu po asfalcie akurat z większą ilością piachu niż zwykle (budowa w okolicy). Cud, że w tego rowerzystę nie przyłożyłem. Byłem w szoku i nawet nie wiem co zrobiłem, że się zatrzymałem. Chyba puściłem hamulec i za następnym naciśnięciem się zatrzymałem. Wynika z tego, że hamulce na tylnej osi nie zadziałały . Żadnych błędów, dźwięków itp.

    Nie to, że szukam teraz jakichś rozwiązań. Nic mnie już w tym samochodzie nie zdziwi. Tak tylko pytam...
    Sprawa jest prosta. Masz auto w zasadzie tylnonapedowe. Dodajesz nagle gazu, turbina się rozpędza, po zdjęciu nogi z gazu silnik jeszcze daje moc a uwzględniając połączenie z automatyczną skrzynią biegów ta moc idzie na tylne koła. Jeżeli tuż po ruszeniu zahamujesz i to w dodatku na nawierzchni posypanej piaskiem, oba hamulce jednocześnie zaczną hamować, ale ze względu na przekazywany jeszcze przez chwilę moment obrotowy na tylne koła, będziesz czuł reakcje hamowania tylko na przedniej osi. Zanim ABS się w tym połapie minie ułamek sekundy. I to są bolączki współczesnych układów bezpieczeństwa, w większości warunków i sytuacji działają dobrze, ale w nietypowych potrafią zaskoczyć. W takiej sytuacji szybciej zatrzymałbyś się bez absu podobnie jak na bardzo nierównej drodze, gdzie układy głupieją. I to nie wina akurat tego samochodu, tylko samej zasady działania abs. Dlatego ja nie lubię aut przefaszerowanych elektronika, bo ona czas i potrafi zaskoczyć. Dlatego też nie wyposażyłem auta w asystenta pasa ruchu itp, a to co jest i musi być jest ustawione na najmniejsza czułość, bo nie da się wyłączyć. I cieszę się z prowadzenia auta! Nie po to kupuje się tak świetnie jeżdżący samochód, żeby sam za nas prowadził. Jeszcze odnośnie współczesnej elektroniki znajomemu w nowym audi q5 auto zahamowało do zera awarynie na autostradzie przy prędkości 160 jak wjechał w pasmo mgły. Niestety, to tylko elektronika i często się myli.

    - - - Updated - - -

    Mam wrażenie, że demonizujemy nasze Alfy. Jak coś się dzieje w audi czy bmw, to właściciele siedzą cicho, bo jak to ich super wóz mógłby się zapsuc. A my tu tylko teksty, że po alfie wszystkiego można się spodziewać. I nawet problem z poziomem płynu w zbiorniczku wyrównawczym. To są podstawy, które każdy kierowca powinien nauczyć się na kursie prawa jazdy - poziom sprawdza się na zimnym silniku, gdyż w zbiorniczku panuje bardzo wysokie ciśnienie, gdy układ jest rozgrzany. Po to jest tam jeszcze miejsce dla 1 litra powietrza, które w przeciwieństwie do cieczy może się sprężyć. Jak otworzysz zvironiczek na gorącym układzie, odprężysz zgromadzone w zbiorniczku powietrze i poziom płynu może nawet wzrosnąć o kilka cm, a w sprzyjającej sytuacji nawet wylecieć przez korek i poparzyć ciekawskiego. Po to jest tak głęboki zbiorniczek, żeby takiego ciekawskiego kierowcę jak go otworzy na gorąco nie poparzyło.

  2. #712
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ........dokładnie jest jak piszesz i potem ktoś z zewnątrz to czyta ma niezły ubaw.

  3. #713
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Jaki jest prześwit w Giulii 200KM ? Nie znalazłem tego w instrukcji, a na weekend jadę do miejsca z tymczasowym wjazdem w związku z remontem drogi...

  4. #714
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Samsung galaxy s10+ nie wchodzi:-) ile to mm pieron wie;-)

    Zmierzyłem, ma prześwit jakieś 15cm.

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  5. #715
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Super 2.0 200
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyton Zobacz post
    Sprawa jest prosta. Masz auto w zasadzie tylnonapedowe. Dodajesz nagle gazu, turbina się rozpędza, po zdjęciu nogi z gazu silnik jeszcze daje moc a uwzględniając połączenie z automatyczną skrzynią biegów ta moc idzie na tylne koła. Jeżeli tuż po ruszeniu zahamujesz i to w dodatku na nawierzchni posypanej piaskiem, oba hamulce jednocześnie zaczną hamować, ale ze względu na przekazywany jeszcze przez chwilę moment obrotowy na tylne koła, będziesz czuł reakcje hamowania tylko na przedniej osi. Zanim ABS się w tym połapie minie ułamek sekundy. I to są bolączki współczesnych układów bezpieczeństwa, w większości warunków i sytuacji działają dobrze, ale w nietypowych potrafią zaskoczyć. W takiej sytuacji szybciej zatrzymałbyś się bez absu podobnie jak na bardzo nierównej drodze, gdzie układy głupieją. I to nie wina akurat tego samochodu, tylko samej zasady działania abs. Dlatego ja nie lubię aut przefaszerowanych elektronika, bo ona czas i potrafi zaskoczyć. Dlatego też nie wyposażyłem auta w asystenta pasa ruchu itp, a to co jest i musi być jest ustawione na najmniejsza czułość, bo nie da się wyłączyć. I cieszę się z prowadzenia auta! Nie po to kupuje się tak świetnie jeżdżący samochód, żeby sam za nas prowadził. Jeszcze odnośnie współczesnej elektroniki znajomemu w nowym audi q5 auto zahamowało do zera awarynie na autostradzie przy prędkości 160 jak wjechał w pasmo mgły. Niestety, to tylko elektronika i często się myli.

    - - - Updated - - -

    Mam wrażenie, że demonizujemy nasze Alfy. Jak coś się dzieje w audi czy bmw, to właściciele siedzą cicho, bo jak to ich super wóz mógłby się zapsuc. A my tu tylko teksty, że po alfie wszystkiego można się spodziewać. I nawet problem z poziomem płynu w zbiorniczku wyrównawczym. To są podstawy, które każdy kierowca powinien nauczyć się na kursie prawa jazdy - poziom sprawdza się na zimnym silniku, gdyż w zbiorniczku panuje bardzo wysokie ciśnienie, gdy układ jest rozgrzany. Po to jest tam jeszcze miejsce dla 1 litra powietrza, które w przeciwieństwie do cieczy może się sprężyć. Jak otworzysz zvironiczek na gorącym układzie, odprężysz zgromadzone w zbiorniczku powietrze i poziom płynu może nawet wzrosnąć o kilka cm, a w sprzyjającej sytuacji nawet wylecieć przez korek i poparzyć ciekawskiego. Po to jest tak głęboki zbiorniczek, żeby takiego ciekawskiego kierowcę jak go otworzy na gorąco nie poparzyło.
    A kto sprawdza płyn chodzący otwierając korek? Patrzysz jaki stan? Czy to jakaś procedura?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #716
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyton Zobacz post
    Sprawa jest prosta. Masz auto w zasadzie tylnonapedowe. Dodajesz nagle gazu, turbina się rozpędza, po zdjęciu nogi z gazu silnik jeszcze daje moc a uwzględniając połączenie z automatyczną skrzynią biegów ta moc idzie na tylne koła. Jeżeli tuż po ruszeniu zahamujesz i to w dodatku na nawierzchni posypanej piaskiem, oba hamulce jednocześnie zaczną hamować, ale ze względu na przekazywany jeszcze przez chwilę moment obrotowy na tylne koła, będziesz czuł reakcje hamowania tylko na przedniej osi. Zanim ABS się w tym połapie minie ułamek sekundy. I to są bolączki współczesnych układów bezpieczeństwa, w większości warunków i sytuacji działają dobrze, ale w nietypowych potrafią zaskoczyć. W takiej sytuacji szybciej zatrzymałbyś się bez absu podobnie jak na bardzo nierównej drodze, gdzie układy głupieją. I to nie wina akurat tego samochodu, tylko samej zasady działania abs. Dlatego ja nie lubię aut przefaszerowanych elektronika, bo ona czas i potrafi zaskoczyć. Dlatego też nie wyposażyłem auta w asystenta pasa ruchu itp, a to co jest i musi być jest ustawione na najmniejsza czułość, bo nie da się wyłączyć. I cieszę się z prowadzenia auta! Nie po to kupuje się tak świetnie jeżdżący samochód, żeby sam za nas prowadził. Jeszcze odnośnie współczesnej elektroniki znajomemu w nowym audi q5 auto zahamowało do zera awarynie na autostradzie przy prędkości 160 jak wjechał w pasmo mgły. Niestety, to tylko elektronika i często się myli.
    To nie był ułamek sekundy, to były dobre 2-3 sekundy. Przeslizgnąłem przez cale pasy.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  7. #717
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    11

    Domyślnie

    Myślę, że nikt tu Ci nie pomoże, nawet sam nie wiesz, co zrobiłeś przy hamowaniu przy znikomej prędkości, czy cały czas hamowałeś, czy puściłeś hamulec i jeszcze raz zahamowales. Pewnie też skręciłeś koła do tego i auto na piasku pojechało prosto. Proponuję pojeździć trochę samochodem po placu /zamkniętej drodze czy udać się na kurs doskonalenia jazdy, wtedy nauczysz się zachowania auta w różnych warunkach i że nie zawsze zahamuje w miejscu jak jest ślisko i nie zawsze skreci jak jest ślisko.

    - - - Updated - - -

    I nie szukaj tu winy w samochodzie, bo samochód zahamowal jak należy.

  8. #718
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Ford Galaxy
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyton Zobacz post

    Mam wrażenie, że demonizujemy nasze Alfy. Jak coś się dzieje w audi czy bmw, to właściciele siedzą cicho, bo jak to ich super wóz mógłby się zapsuc. A my tu tylko teksty, że po alfie wszystkiego można się spodziewać. I nawet problem z poziomem płynu w zbiorniczku wyrównawczym.
    Czytam to forum od jakiegoś czasu i to jest chyba najlepsze podsumowanie jakie widziałem nt alfy. Mam wrażenie, że właściciele alf chcą mieć perfekcyjne auto, i niestety przy każdym problemie lubują się wywlekaniu tych problemów. Osobiście jeżdżę skodą. Różne rzeczy mi się przytrafiały. Od drobiazgów (np. wypadły wszystkie zaślepki do isofixów, trzeszczą wszystkie drzwi) , po średniej wagi (np. piszczące bez powodu przednie czujniki - dla równowagi tylne nie piszczą kiedy trzeba; bardzo ciężko zamykają się drzwi, na tyle jest to problem, że moje dzieci samodzielnie ich nie zamkną), po grube rzeczy (nieszczelność skrzyni biegów, sama praca dsg jest dziwna i niestabilna: raz działa genialne, a czasem przeciąga zmianę przez kilka sekund; ustawienie fotela i pedałów jest na tyle złe, że przez pierwszy miesiąc miałem bóle kręgosłupa i drętwienie prawej nogi). Problem z tym, ze staram się nie katować takimi problemami. Auto jak auto. Jeździ i tyle. Oczywiście poczytałem na forum czy to standard, a potem byłem w serwisie. Panowie pokiwali głową, a potem powiedzieli, że ten model tak ma. A co do skrzyni w jednym serwisie kazali wymienić na nową za ok 20tys - na szczęście pojechałem do innego.

    Bardzo mi się podoba alfa za jej wygląd i to jak jeździ. Może kiedyś taką kupię. Byłem nawet mocno zainteresowany w 2017 rok Stelvio. Zachęcałem też kilku znajomych. Ale po przeglądnięciu tego forum, mocno zacząłem się zastanawiać. Ostatecznie stanęło na Kodiaq, a ja teraz trochę żałuję. Podpytuje znajomych jak tam ich auta. I tak na pytanie o subaru (odp. właściciela: z auta jestem niezadowolony - silnik musiałem wymienić przy 70 tys), Hyundaia (auto fajne, silnik wymieniony przy 30 tys), Audi Q7 (super auto, tylko w pierwszym dniu musiało wrócić do serwisu na lawecie), Q5 (twarde zawieszenie, parujace reflektory) itd. itd.

    Pozdrawiam

    P.S. W aucie mam aktywny tempomat. Fajny wynalazek, często korzystam. Niestety na początku, prawie się zabiłem (myślałem że auto zahamuje - nie zahamowało). Musiałem się dokształcić i przyzwyczaić do jego wad.
    Ostatnio edytowane przez turturo ; 29-04-2021 o 11:26

  9. #719
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    @torturo bardzo fajny i mądry wpis. Nie ma aut idealnych i obecnie straciły na aktualności, panujące kiedyś stereotypy awaryjności lub bezawaryjności danych marek.
    Co do Kodiaqa, to jeszcze pamiętam nagminny problem z głośnym buczeniem podczas hamowania (hamulce tył konkretnie, fioletowe, nierówno zużyte tarcze i klocki).
    Pozdrawiam

  10. #720
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Po to jest to forum aby wymienic sie spostrzezeniami z innymi uzytkownikami. Nie wiem czemu na mnie tak napadacie. Akurat nie skrecalem na tym skrzyzowaniu. Nie nacisnalem na pedal gazu i hamulca na raz bo to nierealne do wykonania, nie mam tak szerokiej stopy. Nie ma innego wytlumaczenia niz brak zacisniecia hamulcow na tylnej osi.
    Od kiedy zaktualizowali mi oprogramowanie dzieja sie z moim samochodem dziwne rzeczy akurat w momentach krytycznych. Np. raz kiedys chcialem uciec ze skrzyzowania i silnik zwiekszyl obroty dopiero po dwoch sekundach od nacisniecia gazu.
    Nie mam zamiaru latac po ASO i tym biednym ludziom tlumaczyc co sie stalo. Bez bledow, zdjec lub filmikow w nic nie uwierza.

    A co do wlascicieli bmw/audi, zwlaszcza "rycerzy ortalionu", to mam watpliwosc czy wogole wiedza, ze sa jakies fora i czy potrafia sklecic zdanie po polsku
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory