Strona 77 z 114 PierwszyPierwszy ... 27676869707172737475767778798081828384858687 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #761
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    U mnie nie ma żadnego brzęczenia. Działa normalnie jak w każdym innym aucie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #762
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio q4 veloce
    Postów
    51

    Domyślnie

    Kilka pytań.
    1. Czy ktoś był na aktualizacji softu i automatycznie ma włączonego stale lane assista?
    2.jak na n lecicie 170-180 km/h to ile wam pali na trasie długości ok. 100km?
    3. Czy ktoś miał problemy z czujnikiem na zderzaku z przodu że aktywował się wykrywając ruch nawet 5 m przed autem albo bez powodu?
    4. Czy Hill climbe assist działa zarówno w górę i w dół i czy ogranicza prędkość auta automatycznie?
    5. Czemu widziałem Stelvio na łączkach 21'' a na 20 nie można jeździć w łańcuchach?

  3. #763
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    Kilka pytań.
    1. Czy ktoś był na aktualizacji softu i automatycznie ma włączonego stale lane assista?
    2.jak na n lecicie 170-180 km/h to ile wam pali na trasie długości ok. 100km?
    3. Czy ktoś miał problemy z czujnikiem na zderzaku z przodu że aktywował się wykrywając ruch nawet 5 m przed autem albo bez powodu?
    4. Czy Hill climbe assist działa zarówno w górę i w dół i czy ogranicza prędkość auta automatycznie?
    5. Czemu widziałem Stelvio na łączkach 21'' a na 20 nie można jeździć w łańcuchach?
    Ad. 1. Kliknij przyciskiem na lewej dźwigni przy kierownicy: https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2276587

    Reszta albo nie wiem albo zbyt chaotycznie pytasz żebym zrozumiał.

  4. #764
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    1.j.w
    2. jeśli stała prędkość to tak z 12.5l/100km
    3.może jak w GIuliach często ramka tablicy w złym miejscu zamontowana i wchodzi w pole widzenia PDC - na forum wałkowane 1000 razy - np w deszczu wiszace krople pogarszają sprawę. ja mam bez podkładki i ramki, przyklejałem tablicę do zderzaka
    4. w dół ogranicza, w górę pewnie też, ale w sumie to się nazywa hill descent więc niby do zjazdu
    5.często szerokości felgi/opon są wieksze, albo inne ET. są laczki 21. nie sprawdzałem stelvio, zrób research o co chodzi, ode mnie masz mozliwe przyczyny
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #765
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Dzięki anAlfaBeta znalazłem opcję jednostek zużycia paliwa. Ustawienia/ jednostki i języki / jednostki / Ustawienia własne / zużycie paliwa ...i tu mamy km/litr albo l/100 km.
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

  6. #766
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Dalem dzis po maxie.., ale pytnie dotyczy czy ktos likwidowal szkode z ac i czy stara czesc mi zostawia? Wyjasniam, w wolna niedziele chcialem posiedziec w garazu i zdemontowac wydech ( w pon ma byc przesylka z nowym) i chcialem przygotowac wszystko. Troche sie meczylem bo nie mam kanalu, udalo sie wydobyc ten kawal metalu i kiedy sie wyczolgalem z pod auta podnosnik sie rozjechal i auto spadlo uszkadzajac dokladke progu ;/;/ , mialem kupe szczescia wiem, ale mam taka traume bo na auto chucham i dmucham a tu taki klops;/ zglosze szkoda z ac pewnie na bezgotowkowo, dokladka uszkodzona mi zostanie? btw ma ktos zdjecie jak wyglada próg pod nakladka?? boje sie ze cos moglo sie wgiac ;/;/;/;/
    Ostatnio edytowane przez stunt_rider ; 16-05-2021 o 14:31

  7. #767
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Czasem ubezpieczyciel żąda aby serwis zostawił mu zdemontowaną część, a potem jej nie odbiera (bo gdzie mieliby to wszystko trzymać). Druga sprawa, że serwis może też mieć plany co do tej części jeżeli nadaje się do czegoś. Generalnie nie masz prawa do roszczenia o zwrot starej bo formalnie jest własnością płatnika czyli ubezpieczyciela. Ale wszystko polega na dobrym kontakcie z serwisem wykonującym naprawę.

  8. #768
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Czasem ubezpieczyciel żąda aby serwis zostawił mu zdemontowaną część, a potem jej nie odbiera (bo gdzie mieliby to wszystko trzymać). Druga sprawa, że serwis może też mieć plany co do tej części jeżeli nadaje się do czegoś. Generalnie nie masz prawa do roszczenia o zwrot starej bo formalnie jest własnością płatnika czyli ubezpieczyciela. Ale wszystko polega na dobrym kontakcie z serwisem wykonującym naprawę.
    Jeżeli kwestia kontaktu z serwisem to powinienem sie dogadać ( u nich auto brałem i serwisuje poza gwarancja ) nie wyglada tragicznie, ale pewnie po demontażu będzie wszystko jasne... Napewno będzie wymiana na nowy i tu pytanie, czy to przyjdzie w kolorze czy do malowania ?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B5775829-BA72-475B-A9F4-2A9B03DD46AF.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	89.1 KB
ID:	278397  

  9. #769
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Stelvio 2.0 GME TURBO 200KM (SUPER)
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cieknie Woda z Lusterka bocznego od kierowcy.........

    Od jakiegoś czasu zauważyłem w moim Stlevio, po myciu na myjni, że z lewego lusterka bocznego od kierowcy, woda potrafi wyciekac/sączyć sie nawet 5 godzin, mimo iż zawsze po myciu osuszam auto dosc starannie, i to lusterko rowniez, to i tak wycieka, z prawej strony od pasazera takiego problemu nie ma. To że wycieka nie jest problematyczne, ale niestety, kiedy zamknę auto i złożą sie lusterka to ten wyciek powoduje stróżkę na drzwiach kierowcy, zostawiajac widoczna stróżke po wyschnietej wodzie, na szczescie mam srebny-jasny kolor, to nie jest to aż tak widoczne, ale ta strózka na drwiach jest pernamentna. Poruszylem temat na FB w grupie, i wiem, że lusterka nie są szczelne (bo nie mogą), wiem że z prawej strony jest taki wypustek od dolu lusterka gdzie nawet po zlozeniu woda tam zbierajaca sie uchodzi nie dotykajac blachy, ten wypiustek to czujnik temperatury zewnwetrzenej, zaś z lewej strony go nie ma, i ta woda saczy sie jak chce.....oczywicie ktos moze napisac ze ten typ tak ma, ale sorki, autko za prawie 200k, uwazam ze nie powinno tego miec, teraz pytanie do was. czy tez tak macie, czy nie osmiesze sie w czerwcy rządajac w ASO przy pierwszym przegladzie, aby mi wymienili cale lustro na nowe?
    Oczywiscie wiem, że moge nastepnym razem nie myc tego lusterka Kercherem, a strożke na lakierze zlikwodowac preparatem chemicznym,
    ale czy ktos z Was moze zaradzil takiej sytuacji?

  10. #770
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    ...i kiedy sie wyczolgalem z pod auta podnosnik sie rozjechal i auto spadło...
    No właśnie - ma ktoś jakis patent jak się przed tym w Giulii zabezpieczyć ? W hameryce maja takie fikuśne kobyłki za worek pieniędzy, przeznaczone właśnie do aut ze ściśle wyznaczonymi punktami podporowymi. Pod które inne elementy można podstawić bezpiecznie zwykłe kobyłki lub co ew kupić żeby mi auto na łeb nie spadło?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory