Strona 80 z 114 PierwszyPierwszy ... 30707172737475767778798081828384858687888990 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #791
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    W Giulii występują trzy podstawowe rodzaje bezpieczników: ATS mini; MAXIVAL; oraz JCASE JAPVAL MINI.

  2. #792
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seweryn80 Zobacz post
    głupie pytanie jaki rodzaj bezpieczników mamy w Stelvio/Giulia?
    mini, ATO, maxi i mini JCASE

  3. #793
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Stelvio 2.0 GME TURBO 200KM (SUPER)
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Szczerze nigdy nie traktowałem tego w kategoriach usterki. Przez wiele lat pracowałem w ASO Skody, ale również obok była Honda, przyjeżdżało również sporo aut innych marek głównie koncernu (VW, audi, SEAT) i jak sobie przypomnę to zawsze ciekło z lusterek jak auto wyjeżdżało z myjni nawet po wysuszeniu czy nawet po dmuchawie, stąd moje zdziwienie tematem to raz. Dwa, jeżeli to tak bardzo Cię irytuje, a zaciek powstaje przy złożonych lusterkach, to po myciu nie zamykaj auta, a jak zamykasz to przez przycisk ze środka i wtedy lusterka się nie złożą. Po dłuższym czasie nie ma bolka raczej nie będzie ciekło, to nie zbiornik Nasera w końcu.
    To jest moja pierwsza Alfa, SUV rowniez, wczesniej jezdzilem mazda , seatem, i, vw peugotem, nigdy nie miałem problemu ze złozonymi lusterkami i cieknaca stróżką wody z nich, a tez mylem je kercherem, oczywiscie bez osuszenia auta, i jezdzie z myjki do domu, mialem strugi np. na szybach bocznych itd...ale tutaj widze cos takiego pierwszy raz, dlatego zwrocilem sie do kworum posiadaczy tych aut czyli do was i zadalem pytanie, a w zamian dostalem w szyderę,

    a majac na uwadze że drugie boczne lusterko nie powoduje takiego problemu tym bardziej poruszylem problem publicznie,

    pomysl z nieskladaniem lusterek przyjmuje jako warty rozwazenia, i pewnie bede tak czynil,

    pozdrawiam

  4. #794
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Witam. mam pytanie, czy ktoś jeździł do ASO na gwarancji z zamontowanym bypassem SGW? Czy diagnosta zwrócił na to uwagę, czy były jakieś problemy? Chciałem podjechać na aktualizację firmwareu przełącznika DNA, występuje u mnie błąd U1700-87, jednak nie chce mi się odłączać bypassu.
    Ktoś, coś?

  5. #795
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja, z bypassem zamontowanym w widocznym miejscu a obok przy gumowej przelotce kolumny kierownicy skrzypienie mieli zlikwidowac wiec misieli widziec. jak jest zrobione proxi z bypassem to znika z listy i z tego co mi mowil znajomy z innego serwisu witech sie nie skarzy. ja robiłem z bypassem tez kampanie na bcm i jakieś updaty, przeglady, wymiany oleju ponadplanowe itp. wkrotce znow jade
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #796
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Witam. mam pytanie, czy ktoś jeździł do ASO na gwarancji z zamontowanym bypassem SGW? Czy diagnosta zwrócił na to uwagę, czy były jakieś problemy?
    Jak mi [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] zamontował bypass, to już tak jeżdżę cały czas. Na przeglądy w ASO siłą rzeczy też. Zero problemów.

  7. #797
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie

    Szybkie pytanie odnośnie świec w giulii. Rocznik 2019 przebieg 38kkm, oddaję na wymianę oleju i pomyślałem profilaktycznie o pierwszej wymianie świec ew. płukaniu. Boltowicz w Warszawie odradza płukanki dla 2.0T, świece wymieniają na 'fabryczne' nie dowiedziałem się nic o producencie. Polecacie wymieniać poza aso i na jakieś konkretne (gdzie w Warszawie)? Próbowałem przewijać się przez setki stron na ten temat, ale nie znalazłem konkretu.

    A w ramach ciekawostki dodam, że znajomemu z forum z tym samym silnikiem (rok starszy egzemplarz) płukanki w tym samym silniku polecili, mi odradzili.
    Ostatnio edytowane przez multicamil ; 28-05-2021 o 12:42

  8. #798
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    świece tylko OE bo NGK ma masę podróbek.

  9. #799
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    świece tylko OE bo NGK ma masę podróbek.
    A ja ori demontowałem i były ngk i założone wyglądają identycznie więc chyba nie podrabiane.

  10. #800
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    rozumiesz co pisze?- kupując NGK z aso masz w opakowaniu OE FCA wiec jakaś pewność jest. Kupując siewce w pudełku NGK w sklepie np motoryzacyjnym nie masz takiej pewności.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory