Strona 1 z 114 123456789101151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

    Myślę, że brakuje takiego tematu i może pozwoli to zachować trochę porządku.

    Mam Giulie Veloce prod. 2019, w opcjach oświetlenia jest pozycja "podświetlenie progu" w zakresie "wył", oraz skala 1-5. Niezależnie od tego co ustawię, nic się nie zmienia. Czy to jakaś "martwa" funkcja, która jest aktywna pomimo braku jakiegoś elementu wyposażenia?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Myślę, że brakuje takiego tematu i może pozwoli to zachować trochę porządku.

    Mam Giulie Veloce prod. 2019, w opcjach oświetlenia jest pozycja "podświetlenie progu" w zakresie "wył", oraz skala 1-5. Niezależnie od tego co ustawię, nic się nie zmienia. Czy to jakaś "martwa" funkcja, która jest aktywna pomimo braku jakiegoś elementu wyposażenia?
    Zmienia się ale subtelnie izauważysz to tylko w nocy i najlepiej przygaś sobie oświetlenie zegarów to wtedy będzie łatwiej to zobaczyć

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Tak jak pisze kolega [MENTION=75332]murder[/MENTION], funkcja działa i najlepiej widać to jak będziesz zmieniał w zakresie 1-5 patrząc się na podświetlenie we wnętrzu pojazdu np. w schowkach bocznych lub pod nogami. Zmienia się od takiego dość intensywnego do dyskretnego.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Dziękuję, sprawdzę w garażu. Myślałem, że to dotyczy tej lampki u dołu drzwi albo nie wiem... u niektórych widziałem świecące logo Alfa Romeo na progu. Czyli chodzi o podświetlenie schowków w drzwiach oraz podłogi kierowcy i pasażera?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Dziękuję, sprawdzę w garażu. Myślałem, że to dotyczy tej lampki u dołu drzwi albo nie wiem... u niektórych widziałem świecące logo Alfa Romeo na progu. Czyli chodzi o podświetlenie schowków w drzwiach oraz podłogi kierowcy i pasażera?
    Dotyczy to również oświetlenia przy otwartych drzwiach (tej lampki od dołu drzwi) tyle, że zmiana jest widoczna jak się ją obserwuje w nocy.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Dziękuję, sprawdzę w garażu. Myślałem, że to dotyczy tej lampki u dołu drzwi albo nie wiem... u niektórych widziałem świecące logo Alfa Romeo na progu. Czyli chodzi o podświetlenie schowków w drzwiach oraz podłogi kierowcy i pasażera?
    Tak, oni to idiotycznie przetlumaczyli z tym progiem. Zmień sobie na chwilę język na angielski i wtedy stanie się to bardziej czytelne

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    AR 159 1.8 benzyna impression-była, AR 159 1.75 Tbi Sport Plus Ti-była. Jest już AR Giulia veloce
    Postów
    25

    Domyślnie

    Gentleman's
    Giulia Veloce 2019
    Którą cyferkę ustawić aby światła dzienne,
    jak najpóźniej przełączały się na xenon?
    1- ka, czy 3- ka?
    Thx.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    1 = czułość minimalna, 3 = czułość maxymalna.
    Przy czułości "3" światła zewnętrze szybciej powinny się zaświecić po zmierzchu.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    W instrukcji opis/tłumaczenie jest niezrozumiałe a różnica między 1 i 3 jest w praktyce bardzo niewielka. Niemniej jednak z testowania ustawień wychodzi tak jak mówi [MENTION=83701]Stacho[/MENTION]. Z drugiej strony gdzieś tu na forum widziałem jak ktoś twierdził, że w polifcie (MY2020) jest odwrotnie...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    [MENTION=75332]murder[/MENTION], [MENTION=83701]Stacho[/MENTION], sprawdziłem! Rzeczywiście poziom oświetlenia wnęk schowków i podłogi się zmienia. Przełączyłem język na angielski, bo nie tylko to było przetłumaczone na polski przez wczesną wersję google translate
    [MENTION=33691]Grzechu[/MENTION], ponoć poziom pierwszy "1." t najniższa czułość- czyli późniejsze przełączenie z dziennych na mijania. Musi się zrobić ciemniej niż na poziomie 3. Nie mniej w ogóle z tego nie korzystam, bo czujnik w mojej ocenie jest i tak za czuły. W garażu światła zawsze się włączą, na zewnątrz zdecydowanie za wcześnie, albo przy deszczu w ogóle. Także niestety automat świateł jest bezużyteczny, chyba, że często jeździsz przez tunele i nie żal Ci palników ksenonowych i przetwornic, które włączają się na krótki okres czasu, co jest zdecydowanie niewskazane i szkodliwe.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory