Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Czasami nie odpala.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Giulia
    Postów
    53

    Domyślnie Czasami nie odpala.

    Witam. Zdarzyło mi się juz dwa razy że po na naciśnięciu przycisku start jest tylko zapłon ale rozrusznik nie kręci, dwie minuty zabawy włączania wyłączania odpala. Później tydzień skokoju i dzisiaj znowu, odczytałem błąd P26E4. Ktoś miał może coś takiego, google podpowiada że przekaźnik rozrusznika, czy to to i gdzie go szukać?Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianryc Zobacz post
    Witam. Zdarzyło mi się juz dwa razy że po na naciśnięciu przycisku start jest tylko zapłon ale rozrusznik nie kręci, dwie minuty zabawy włączania wyłączania odpala. Później tydzień skokoju i dzisiaj znowu, odczytałem błąd P26E4. Ktoś miał może coś takiego, google podpowiada że przekaźnik rozrusznika, czy to to i gdzie go szukać?Pozdrawiam.
    Miałem ten sam problem/błąd
    Przekaźniki rozrusznika u mnie w Giulii były za nadkolem, przed przednim prawym kołem (wersja USA) było tam u mnie w sumie pięć takich samych przekaźników. Są to zwykłe fiatowskie do kupienia w serwisie za 20 zł/szt.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Giulia
    Postów
    53

    Domyślnie

    Dzięki. A wymieniałeś wszystkie czy namierzyłeś ten od rozrusznika?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianryc Zobacz post
    Dzięki. A wymieniałeś wszystkie czy namierzyłeś ten od rozrusznika?
    Jako że wszystkie były takie same , poprzez zamianę między sobą i odczyt błędów namierzyłem uszkodzony ale profilaktycznie wymieniłem wszystkie.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    A.R STELVIO 2.0 280 EXECUTIVE
    Postów
    56

    Domyślnie

    U mnie występuje ten sam problem , jednak powtórne naciśnięcie start skutkuje odpaleniem auta . Zgłaszałem problem na 2 przeglądzie ale podobno nic nie znaleźli . Wielkie dzięki za podpowiedz

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Giulia
    Postów
    53

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201013_091046.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	36.7 KB
ID:	273315
    Przekaźnik wymieniony, na razie jest ok. Przekaźnik u mnie jest pierwszy najbliżej silnika. W ASO w Lublinie przekaźnik 75 zł, na allegro od 9 zł.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201013_125450.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	35.1 KB
ID:	273316Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201013_090944.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	17.3 KB
ID:	273317
    Ostatnio edytowane przez adrianryc ; 13-10-2020 o 14:13

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał izan10 Zobacz post
    U mnie występuje ten sam problem , jednak powtórne naciśnięcie start skutkuje odpaleniem auta . Zgłaszałem problem na 2 przeglądzie ale podobno nic nie znaleźli . Wielkie dzięki za podpowiedz
    akurat takie sporadyczne nieodpalenie przy pierwszym naciśnięciu przycisku START (i takie dziwne zachrobotanie pedału hamulca i lekkie wpadnięcie nogi na pedale) i to że włączy się tylko stacyjka, ale drugie naciśnięcie odpala auto bez problemu od razu to norma - zdarzyło się u mnie parę razy, zdarzyło się np u kolegi [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] W Q z USA (pytał mnie o to i zacząłem zwracać na to uwagę), zdarzyło się w kilku conajmniej autach klientów którzy mnie odwiedzali na konwersje/retrofity itp. TTTM.
    natomiast problem z odalaniem no to już usterka któą widać 2 kolegów wyżej miało na szczęście rozwiązało, choć dziwi że coś się dzieje z tymi przekaźnikami tak szybko - może styki się upalają bo np iskrzy (brak rozładowania) - może diodę warto byłoby dodać na stykach w przeciwnym kierunku do przewodzonego prądu - pewnie obciążenie indukcyjne i leci wewnątrz iskra - dioda rozładuje. może kiedyś oblukam temat, sprawdzę co tam jest podłączone na tym i czy przekanik ma diodę czy nie (raczej nie, samochodowe z tego co mi się wydaje raczej nie mają określonego/wymuszonego kierunku przepływu prądu, zatem i nie mogą mieć diody)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    akurat takie sporadyczne nieodpalenie przy pierwszym naciśnięciu przycisku START (i takie dziwne zachrobotanie pedału hamulca i lekkie wpadnięcie nogi na pedale) i to że włączy się tylko stacyjka, ale drugie naciśnięcie odpala auto bez problemu od razu to norma - zdarzyło się u mnie parę razy, zdarzyło się np u kolegi [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] W Q z USA (pytał mnie o to i zacząłem zwracać na to uwagę), zdarzyło się w kilku conajmniej autach klientów którzy mnie odwiedzali na konwersje/retrofity itp. TTTM.
    natomiast problem z odalaniem no to już usterka któą widać 2 kolegów wyżej miało na szczęście rozwiązało, choć dziwi że coś się dzieje z tymi przekaźnikami tak szybko - może styki się upalają bo np iskrzy (brak rozładowania) - może diodę warto byłoby dodać na stykach w przeciwnym kierunku do przewodzonego prądu - pewnie obciążenie indukcyjne i leci wewnątrz iskra - dioda rozładuje. może kiedyś oblukam temat, sprawdzę co tam jest podłączone na tym i czy przekanik ma diodę czy nie (raczej nie, samochodowe z tego co mi się wydaje raczej nie mają określonego/wymuszonego kierunku przepływu prądu, zatem i nie mogą mieć diody)
    Ja miałem Giulie uszkodzoną w prawy przód.( Czyli w miejsce gdzie są te przekaźniki ) Co prawda nie było widać uszkodzenia mechanicznego przekaźnika ale tu mogła leżeć przyczyną. Nie wiem jak u kolegi.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    akurat takie sporadyczne nieodpalenie przy pierwszym naciśnięciu przycisku START (i takie dziwne zachrobotanie pedału hamulca i lekkie wpadnięcie nogi na pedale) i to że włączy się tylko stacyjka, ale drugie naciśnięcie odpala auto bez problemu od razu to norma - zdarzyło się u mnie parę razy, zdarzyło się np u kolegi [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] W Q z USA (pytał mnie o to i zacząłem zwracać na to uwagę), zdarzyło się w kilku conajmniej autach klientów którzy mnie odwiedzali na konwersje/retrofity itp. TTTM.
    natomiast problem z odalaniem no to już usterka któą widać 2 kolegów wyżej miało na szczęście rozwiązało, choć dziwi że coś się dzieje z tymi przekaźnikami tak szybko - może styki się upalają bo np iskrzy (brak rozładowania) - może diodę warto byłoby dodać na stykach w przeciwnym kierunku do przewodzonego prądu - pewnie obciążenie indukcyjne i leci wewnątrz iskra - dioda rozładuje. może kiedyś oblukam temat, sprawdzę co tam jest podłączone na tym i czy przekanik ma diodę czy nie (raczej nie, samochodowe z tego co mi się wydaje raczej nie mają określonego/wymuszonego kierunku przepływu prądu, zatem i nie mogą mieć diody)
    Potwierdzam, zdarza się b. rzadko (czemu nie wiem), ale za drugim naciśnięciem zawsze odpala

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    U mnie też, zawsze miałem wrażenie, że za słabo albo za późno wcisnąłem pedał hamulca więc uważałem, że nie ma problemu.

Podobne wątki

  1. [159] Czasami źle odpala 120km/8v
    Utworzone przez grab w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 20:18
  2. [156] 2.4 JTD czasami nie odpala
    Utworzone przez Paweł Grzybek w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 18:57
  3. Czasami nie odpala
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 23:35
  4. czasami nie odpala
    Utworzone przez mnosal w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 14:18
  5. Czasami nie odpala 2.4 JTD
    Utworzone przez Mani w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory