Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Fotele elektryczne - przeróbka - dodanie regulacji kąta siedziska

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie Fotele elektryczne - przeróbka - dodanie regulacji kąta siedziska

    Wyższe odsoby (>185cm) mają problem w Giulii przy braku regulacji kąta siedziska - uda w powietrzu, szczególnie jak zjedzie się fotelem max na dół. Siedzenia Veloce tutaj nic nie wnoszą po wysunięciu podparcia ud - jest jeszce gorzej - wrzyna się krawędź części stałej siedziska w górny odcinek uda.

    Chodzi mi po głowie pomysł przeróbki stelaży i dodania choćby manualnej regulacji (choćby jednorazowej), chociaż nie pogardziłbym pełną elektryką jak w fotelach z 8 kierunkami regulacji.

    Zanim sam zaczną wyjmować u siebie fotele zastanawiam się czy ktoś już nie przyglądał się tematowi? Interesują mnie następujące kwestie:
    1.Czy ma ktoś może fotki zwykłych stelaży jak i tych z 8 kierunkową regulacją, albo porówynwał już je ze sobą i coś może podpowiedzieć?
    2.Czy da się istniejący stelaż przerobić choćby na manualną regulację - choćby coś regulowanego za pomocą klucza/blokad/dodania prostych metalowych/dorabianych elementó na stałe?
    3.Czy ktoś rozkminiał podmianę stelaża np z siedzeń z wersji z pakietem Luxury (ewentualnie zostawić swój sterownik gdyby miały wystąpić problemy z lusterkami wariującymi albo np niemożliwością wyłączenia Easy Entry (starsze sterwoniki/ich firmwary?)
    4.Czy w proxi coś siedzi odnośnie opcji jakie zapewnia sterownik 6 -o kierunkowy vs 8 kierunkowy fotel?
    5.Czy stelaże ze Stelvio pasują 100% idealnie do Giulii czy jednak są jakieś różnice w gabarytach/mocowaniach itp (pomijam przyciski pamięci fotela w boczku drzwi zamiast w fotelu kierowcy)

    Zastanawiam się nad kupnem zestawu siedzień lux, na allegro jest trochę kompletów ale tylko ze Stelvio. Czy ktoś byłby chętny w razie czego odkupić taki komplet taniej po robocie zarówno gdybym przełożył stelaże (czyli jako 6-o kierunkowy) lub gdyby fotele okazały się niekompatybilne i musiałbym od razu odpuszczać, czyli normalnie pełnowartościowy 8-o kierunkowy?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Na pytania niestety nie odpowiem, ale bardzo kibicuję temu projektowi.

    Jedynie dodam, że to o czym ja myślałem (ale nigdy się tego nie podjąłem), to opcja 2: podłożenie jakichś wyprofilowanych podkładek pod przednie mocowania szyn na stałe. Wyobrażam sobie jednak że nie byłoby to byt eleganckie rozwiązanie.

    Jeszcze bym ewentualnie pomyślał o konsultacjach u jakichś doświadczonych tapicerów samochodowych - mogą mieć doświadczenie w przeróbkach foteli (pewnie w starszych autach, ale zawsze coś).

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    podkładki ktoś na alfaowner dodał parę mcy temu, ale wydaje moim zdaniem nie osiągnie się wystarczającego podniesienia, albo inaczej przy wystarczającym podniesieniu (np o 1cm z przodu), różnica kąta wkręcanej śruby mocującej od kąta pod jakim nakrętka siedzi będzie totalnie poza możliwością w ogóle jej wkręcenia (bez uszkodzenia gwintu), do tego nawet gdyby się dało, co jeśli chodzi o wytrzymałość, skrzypienie, jakieś wykrzywienie się prowadnic - myślę że łatwiej i bezpieczniej przerabiać stelaż niż podkładać cokolwiek.

    tapicer myślę że nie bardzo pomoże - diabeł będzie tkwił w szczegółach i to też elektroniki auta, na początek jednak konstrukcja - tu trzeba porównać (i to zarówno Stelvio vs Giulia jak i z i bez regulacji), ewentualnie wyjac fotel i pokminić czy coś tam nie idzie przerobić/dodać.

    zanim zacznę wyciągać swój chciałem podpytać czy ktoś już coś w temacie rozkminiał, ot choćby żeby sobie zaoszczędzic na niepotrzebnym wyjmowaniu fotela pierwszy raz.

    jak do czegoś dojdę to obiecuję też tu się podzielić/wkleić jakieś fotki/info
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Giulia 2.0
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć, czy udało Ci się coś podziałać z tym fotelem? Również zastanawiam się nad przerobieniem stelaża lub podłożeniem czegoś pod fotel. Giulię mam od niedawna - pół roku, 15k km za mną, ale do szału doprowadza mnie pozycja za kierownicą. Wcześniej kilka lat jeździłem bmw i z powodu pozycji zaczynam żałować zmiany. Zastanawiam się jak rozwiązać ten problem, zmartwiło mnie to co napisałeś o fotelach Veloce, już miałem na celowniku komplet do kupienia, ale w takim razie odpuszczę.

Podobne wątki

  1. [159] Fotele elektryczne
    Utworzone przez Afren w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2019, 15:53
  2. Jak podłączyć elektryczne fotele
    Utworzone przez Krwiaczek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-04-2017, 18:49
  3. [159] elektryczne fotele
    Utworzone przez grave91 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2016, 00:32
  4. [Giulietta] Przeróbka foteli ze zwykłych na elektryczne
    Utworzone przez Adrianek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 21:20
  5. [159] Fotele elektryczne.
    Utworzone przez Jaromir191280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 15:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory