Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: 2.2jtd momenty dokręcania śrub

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfaRomeo156
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147GTA, Spider 916 3.2
    Postów
    55

    Domyślnie

    Może od końca 2018 coś się zmieniło te przykłady są z pierwszych lat produkcji.
    Ale interesujące jest ze przyszedł do tej Giuli silnik używany na palecie we filtrze było dużo opiłków silnik oddałem, potem oglądałem silnik pod Bielskiem tez niby po małym przebiegu i tez było dużo opiłków w filtrze. Także coś jest na rzeczy.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie 2.2jtd momenty dokręcania śrub

    Kurcze dzięki za cynk. Następnym razem przy wymianie zerknę do filtra. Ja mam 2016...
    Jak byłyby opiłki co myślisz o profilaktycznej wymianie panewek? Orientacyjne koszta?

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    co myślisz o profilaktycznej wymianie panewek
    Bez urazy ale... jestem w stanie zrozumieć "profilaktyczną" wymianę jakiegoś płynu eksploatacyjnego, oleju może nawet świec - pomoże nie pomoże ale nie zaszkodzi i koszty niewielkie.
    W niektórych silnikach zasadnym jest "profilaktyczna" wymiana np. pomy wody przy wymianie rozrządu, bo koszt samej części jest niski w stosunku do robocizny którą i tak trzeba wykonać podczas wymiany rozrządu.

    Ale pierwsze słyszę by ktoś "profilaktycznie" wymieniał panewki... no nie dajmy się zwariować...

    Lepsze jest wrogiem dobrego i jak coś jest sprawne i działa, to się nie grzebie bo może być gorzej niż było

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Ale pierwsze słyszę by ktoś "profilaktycznie" wymieniał panewki... no nie dajmy się zwariować...
    Profilaktyczna wymiana panewek to bardzo popularny temat np. w silnikach 1.5/1.9DCi w Renault, również w niektórych 1.9TDI VW i jeszcze paru innych silnikach różnych producentów. Czasami faktycznie lepiej wymienić profilaktycznie panewki (czy jakiś inny za szybko zużywający się element) niż wymieniać cały silnik. Często profilaktycznie wymienia się częściej także olej i jest to zdecydowanie bardziej popularna profilaktyka która również zapobiega przedwczesnemu zużyciu się silnika.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Dokładnie chodzi mj o sytuacje, w której są opiłki. Jak zacznie klepać, będzie już za późno. Przechodziłem już panewkę w infiniti, kumpel w m3. Koszta kosmos. W m3 tez profilaktycznie wymianie się panewki.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Nie będę się wdawał w dyskusje bo na pewno macie racje, tylko śledząc zapędy niektórych użytkowników okaże się że taniej wyjdzie profilaktyczna wymiana silnika...

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Nie będę się wdawał w dyskusje bo na pewno macie racje, tylko śledząc zapędy niektórych użytkowników okaże się że taniej wyjdzie profilaktyczna wymiana silnika...
    To już pójdźmy na całość - profilaktycznie po zakończeniu gwarancji wymieniamy całe auto na nowe, na pewno nie zaszkodzi
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Trzeba mieć nadzieję, że problem dotyczy niewielkiej liczby silników z określonej partii produkcji (rocznik 2017?).
    Przeglądając fora i opinie, nigdzie nie ma opisywanych problemów z silnikiem 2.2 diesel.
    Podobnie serwisy nie znają opisywanego problemu z panewkami, czy tłokami. Kwestia opiłków to może być pompa paliwa. Kiedyś, zdaje się Ford miał problemy z opiłkami z zużywającej się przedwcześnie pompy. Problem wynikał m.in. ze zbyt suchego paliwa eko bez zawartości siarki. Stąd m.in. pomysł stosowania oleju 2T do paliwa.
    Na zachodnich portalach jest sporo Giulii diesel na sprzedaż z przebiegami bliskimi 200 tys. km. Przejrzałem pobieżnie: nie widać, żeby ktoś się chwalił nowym silnikiem, po wymianie, czy grubym serwisie.
    Pytanie też, czy zalecany olej Selenia chroni prawidłowo i czy jednak nie powinno się bezwzględnie robić wymianę co max. 10 tys. km.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Tez przekopałam cały net i nie spotkałem się z problemem panewek. Tak czy inaczej do filtra sobie zajrzę. Ja tam leje dobry olej co 10tys km plus dodatki, wiec jestem dobrej myśli.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Podobne wątki

  1. [164] Remont silnika - Momenty dokręcania śrub
    Utworzone przez Karol164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2018, 07:46
  2. Momenty dokręcania śrub w silnku.
    Utworzone przez bocik_156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 17:02
  3. Momenty dokręcania śrub w naszych Bellach.
    Utworzone przez kML w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 14:07
  4. [33] Momenty dokręcania śrub w silniku
    Utworzone przez bugatti23 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 13:01
  5. Momenty dokręcania śrub
    Utworzone przez Krzychu1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 07:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory