Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: Rozrząd 2.0 Turbo

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Cały problem w odgłosie to luzująca się śruba mocująca koło zębate pompy oleju. Wpada w wibracje i turkota łańcuch na nim.
    Dokręcić używając kleju do gwintów.
    Tyle w temacie.
    Niestety racji nie masz bo to nie śruba, jak widzisz na załączonych wyżej zdjęciach rozebralem obudowę od rozrządu i śruba jest na swoim miejscu, nie miała luzów

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Ja nie mówiłem pisałem o twoim przypadku. Bo ska mam wiedzieć co u Ciebie sie dzieje. Pisałem info z serwis news iż takie przypadki były i występowały

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Ja nie mówiłem pisałem o twoim przypadku. Bo ska mam wiedzieć co u Ciebie sie dzieje. Pisałem info z serwis news iż takie przypadki były i występowały
    Trochę inaczej to wygląda
    Z tą śrubą jest inny dźwięk niż u mnie

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Problem rozwiązany, uszkodzona turbina, dokładnie wirnik od strony zimnej ma luz wzdłużny i obciera o obudowę

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Jaki przebieg?
    Da się ją zregenerować czy tylko wymiana?

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    Redcar możesz na swoim foto wskazać tą słynną śrubę od pompy oleju ( a może dziadzia82 podpowie? )

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Jaki przebieg?
    Da się ją zregenerować czy tylko wymiana?
    no przeciez to garrett, czesci sa, kazdy turbiniarz Ci to zregeneruje.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek78 Zobacz post
    Redcar możesz na swoim foto wskazać tą słynną śrubę od pompy oleju ( a może dziadzia82 podpowie? )
    Oczywiście, w ogóle to ja się zastanawiam jak ona się odkręca to że nie wypadnie bo tak szczerze od niej do obudowy jest jakieś dobre 6-7 cmKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	122163492_663979537840351_6223026216481666845_n.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	82.9 KB
ID:	273691

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Jaki przebieg?
    Da się ją zregenerować czy tylko wymiana?
    Spokojnie tylko żeby się do niej dostać to jest masakra, ale oczywiście zrobię cały tutorial i kpl zdjęć jak to się robi dla potomnych w dodatku także opiszę demontaż pokrywy zaworów jeśli się komuś przyda bo muszę uszczelkę wymienić koszt w ASO uszczelki około 106zł. Dodam ciekawostkę że moje auto nie jest na gwarancji już w serwisie za sprawdzenie co to za dźwięk nie zapłaciłem nic, w dodatku miałem kampanie na zmianę oprogramowania stanu paliwa podobno może blednie pokazywać wskaźnik. Oczywiście byłem cały czas obecny na warsztacie przy tym szukaniu =), i obok stało Stelvio z przebiegiem niecałe 30 tyś i zmieniali multiair i pytałem się o przyczynę , podobno auto ogarniał mi jeden z najlepszych mechaników na serwisie Lublin ale po gadce widać że chłop ma trochę wiedzy powiedział tak olej max zmiana przy 8 tyś!!! nie lać Seleni!! bo nie jest wystarczająco dobrej jakości olej, proponuje Motula lub Liqui Moly, I przede wszystkim nie może utrzymywać się stan oleju poniżej połowy stanu na wskaźniku a raczej bliżej maxa.

    - - - Updated - - -

    A i jeszcze naszła mnie myśl czy nie zrobić hybrydy skoro już będę dawać turbinę do regeneracji

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radcar Zobacz post

    powiedział tak olej max zmiana przy 8 tyś!!! nie lać Seleni!! bo nie jest wystarczająco dobrej jakości olej, proponuje Motula lub Liqui Moly
    Szokujesz mnie tymi informacjami, może faktycznie trzeba się przesiąść z selenia na coś innego, cały czas mam dylemat

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radcar Zobacz post
    Oczywiście, w ogóle to ja się zastanawiam jak ona się odkręca to że nie wypadnie bo tak szczerze od niej do obudowy jest jakieś dobre 6-7 cmKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	122163492_663979537840351_6223026216481666845_n.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	82.9 KB
ID:	273691

    - - - Updated - - -



    Spokojnie tylko żeby się do niej dostać to jest masakra, ale oczywiście zrobię cały tutorial i kpl zdjęć jak to się robi dla potomnych w dodatku także opiszę demontaż pokrywy zaworów jeśli się komuś przyda bo muszę uszczelkę wymienić koszt w ASO uszczelki około 106zł. Dodam ciekawostkę że moje auto nie jest na gwarancji już w serwisie za sprawdzenie co to za dźwięk nie zapłaciłem nic, w dodatku miałem kampanie na zmianę oprogramowania stanu paliwa podobno może blednie pokazywać wskaźnik. Oczywiście byłem cały czas obecny na warsztacie przy tym szukaniu =), i obok stało Stelvio z przebiegiem niecałe 30 tyś i zmieniali multiair i pytałem się o przyczynę , podobno auto ogarniał mi jeden z najlepszych mechaników na serwisie Lublin ale po gadce widać że chłop ma trochę wiedzy powiedział tak olej max zmiana przy 8 tyś!!! nie lać Seleni!! bo nie jest wystarczająco dobrej jakości olej, proponuje Motula lub Liqui Moly, I przede wszystkim nie może utrzymywać się stan oleju poniżej połowy stanu na wskaźniku a raczej bliżej maxa.

    - - - Updated - - -

    A i jeszcze naszła mnie myśl czy nie zrobić hybrydy skoro już będę dawać turbinę do regeneracji
    Sory, ale uszczelka do wymiany, turbo , śruba luźna ... To ty tam masz 200tys przebiegu?

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 JTD - padła na trasie, rozrząd, turbo?
    Utworzone przez GrzeczneBobo w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 21:42
  2. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  3. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10
  4. Rozrząd
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 07:25
  5. [146] rozrząd w 1.7 ie 16 v
    Utworzone przez skrzysio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 08:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory