Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Giulia - chłodzenie turbiny

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuqasΑ2256254
    tylko na chwilę - np pod bankomatem, to nawet nie gaszę silnika
    tak robię i rygluje drzwi (ale z klamki)

    Cytat Napisał LuqasΑ2256254
    o dziwo moja julka nie widzi problemów z zaryglowaniem drzwi z pilota przy zapalonym silniku
    co w tym dziwnego?

    Cytat Napisał LuqasΑ2256254
    Wychodzę z założenia że paliwo jest tanie, natomiast wymiana turbiny czy remont silnika to trochę większe koszty .
    akurat zostawiając włączony jak coś na szybko załatwiam to bardziej chodzi mi o naładowanie aku


    Cytat Napisał LuqasΑ2256254
    Co do turbiny to z tego co się orientuję problemem jest degradujący od temperatury olej w przewodach i na łożyskach - o ile temperaturę samego korpusu turbiny łatwo zbije się płynem chłodniczym to zatrzymany obieg oleju na rozgrzanej do czerwoności turbinie na pewno nie poprawi jego właściwości.
    jeśli chłodzisz okolicę to i za jakiś czas schłodzi się reszta. nie jest to zamiast, ale jest jakimś tam uzupełnieniem
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Luqas&#913
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co w tym dziwnego?
    Nie miałem wcześniej auta w którym nie trzeba wkładać kluczyka do stacyjki - naturalna wydawała mi się dezaktywacja pilota na przy zapalonym silniku żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo zatrzaśnięcia samochodu z zapalonym silnikiem, druga sprawa - kwestia legalności - w Polsce (nie wiem jak w innych krajach Europy) za pozostawienie samochodu bez kierowcy można dostać mandat (swoją drogą ciekawe kto go dostaje - samochód? ). Nie mówię że mi to nie odpowiada - wręcz przeciwnie .

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jeśli chłodzisz okolicę to i za jakiś czas schłodzi się reszta. nie jest to zamiast, ale jest jakimś tam uzupełnieniem
    Wiadomo, każde chłodzenie jest lepsze niż stojące powietrze ale ja mimo wszystko wole nie gasić auta bezpośrednio po pałowaniu.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Po zgaszeniu auta turbina sie jeszcze kreci przez jakis czas ( sa to wieksze obroty wirnika jak rowniez temperatura niz w dieslu ) , poprzez odczekanie zanim sie zgasi auto wydluza sie zywotnosc sprezarki, jak silnik pracuje jest cisnienie i ma pelne smarowanie olejem plus chlodzenie.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Po zgaszeniu silnika? A co ją napędza?

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Bezwładność.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    W eksperymencie Chrisa zatrzymała się po 22 sekundach z jałowych obrotów po zgaszeniu silnika (a co dopiero jakby się gazowało). Fajnie pokazał to:
    https://youtu.be/PIU_3NG3wsw?t=1097
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 16-10-2020 o 14:24

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    W eksperymencie Chrisa zatrzymała się po 22 sekundach z jałowych obrotów po zgaszeniu silnika (a co dopiero jakby się gazowało). Fajnie pokazał to:
    https://youtu.be/PIU_3NG3wsw?t=1097
    fajnie pokazane, wlsnie to z biegu jalowego i to diesel, jakby palowac auto i chcac zgasic odrazu to napewno ok 1 min bedzie sie zatrzymywac

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Przez chwilkę tak - tu przykładowy filmik: https://www.youtube.com/watch?v=TWIs5yGU17o - ale Koledze stunt_rider chyba nie o to chodziło.

    O, zanim napisałem to widzę, że są konkurencyjne filmiki. Czyli nie ma reguły.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Tu jeszcze ładne świecenie turbosprężarki w seryjnym 2.0 TFSI. Po co to w ogóle chłodzić?


Podobne wątki

  1. Alfa 156 1,8 Chłodzenie
    Utworzone przez szczepan452 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2016, 09:59
  2. 166 2.5 V6 chłodzenie alternatora?
    Utworzone przez kamil202 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 03:38
  3. 156 chłodzenie temp 121 C
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 14:57
  4. [164] Uszczelki turbiny - chłodzenie turbosprężarki
    Utworzone przez lupo7 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2008, 22:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory