Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Wyciszenie kabiny

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    innamarka
    Postów
    8

    Domyślnie Wyciszenie kabiny

    Cześć, jak oceniacie wyciszenie kabiny na tle konkurencji? Do jazdy próbnej otrzymałem 2.0 280 KM MY2020 i w zasadzie ciężko mi teraz ocenić, bo skupiłem się na fenomenalnych wrażeniach z jazdy, a jednak wyciszenie stanowi dla mnie dość istotny aspekt. Wydawało mi się nieco głośniej niż w Volvo XC60, z tym, że Volvo ma laminowaną szybę przednią i na pewno mniej słychać było deszcz. Będę wdzięczny za opinie szczególnie, jeśli możecie porównać Stelvio do Audi Q5, BMW X3 czy właśnie XC60.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    W Stelvio też możesz zamówić laminowane przednie szyby i dodatkowe wygłuszenie komory silnika od wnętrza pojazdu.
    Poziom hałasu to pojęcie subiektywne, dla jednego cicho dla drugiego głośno. Hałas będzie zależał też od prędkości i ogumienia, wiec sam musisz ocenić.
    Ja uważam, że jest cicho ale mam Stelvio MY2020 z laminowanymi szybami.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    W wersji przed liftingiem jest hałas od lusterek.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    innamarka
    Postów
    8

    Domyślnie

    Zgodzę się, testowałem Lexusa, który uchodzi za wzór wyciszenia i niestety, ale było głośno (drażniący szum opon, do kabiny przedostają się dźwięki o wysokiej częstotliwości). Właśnie oglądałem ofertę Stelvio 2020, dostępna od ręki i z pakietem NVH, niestety, nie dowiedziałem się, czy testowany przeze mnie egzemplarz ten pakiet posiadał.

    Masz może porównanie do innych aut?

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,462

    Domyślnie

    wystarczy popatrzeć na oznaczenie szyb. Dla mnie stelvio jest b. głośnym autem ( przed-lift bez laminowanych szyb) słychać szum powietrza i opon.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Polecam stronkę gdzie można sprawdzić poziom hałasu interesujących Was aut :

    http://www.auto-decibel-db.com/Alfa%...019%202.0.html

    http://www.auto-decibel-db.com/Audi_....0%20TFSI.html
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    innamarka
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Polecam stronkę gdzie można sprawdzić poziom hałasu interesujących Was aut :
    Niedobrze, 3 decybele różnicy podobno przekładają się na dwukrotny wzrost odczuwanego hałasu. Nie wiem na ile rzetelna jest ta strona, według niej w Volvo XC60 do 100 km/h jest gorzej, niż w Alfie, a potem nagle w Alfie robi się ogromny hałas.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,948

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilDD Zobacz post
    Niedobrze, 3 decybele różnicy podobno przekładają się na dwukrotny wzrost odczuwanego hałasu.
    tak, choć dla naszego ucha też liczy się częstotliwość (raczej zestaw częstotliowści) - jedne moga bardziej dokuczać, inne mniej.
    dowiedz się jakie Stelvio testowałeś (przecież po VIN mogą sprawdzić w systemie jakie tam pakiety włożyli), jak masz watpliwości co do jazdy to idź na jeszcze jedną, jak tam gdzie jeździłeś jest brak auta np z dodatkowymi wyciszeniami, znajdź u innego dealera testówkę odpowiednio wyposażoną. z pisania na forum nie dostaniesz lepszej odpowiedzi, sam musisz się przekonać/porównać/ocenić. powodzeia
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    [MENTION=87027]KamilDD[/MENTION] jak potrzebujesz cichego auta to polecam S klasę lub elektryka, ale taka rada będzie tak samo bez sensu jak drążenie pytania który pojazd jest cichszy... szczególnie, że to subiektywne odczucia nawet jeżeli "sonopan" wskazuje inaczej.

    Po pierwsze, określ jaki model Stelvio rocznikowo Cię interesuje, bo w modelach na rok 2020 ten poziom hałasu jest inny niż we wcześniejszych, dodatkowo od 2020 roku możesz domówić laminowane szyby boczne i dodatkowe wygłuszenie więc opinie i testy o modelach wcześniejszych będą dla Ciebie mało wiarygodne.
    W kwestii hałasu, jeżeli sam się nie przejedziesz, i to w krótkim odstępie czasu interesującymi Cię modelami pojazdów to nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
    Ja przykładowo do testowania umówiłem sobie, na ten sam dzień: XC60, X4 i Stelvio, pojeździłem każdym po ok. 2 godziny, tymi samymi trasami i wyrobiłem sobie pogląd na te parametry które mnie interesowały.

    Powodzenia w poszukiwaniu wymarzonego pojazdu, bo wiem że nie jest to łatwe.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    innamarka
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    [MENTION=87027]KamilDD[/MENTION] jak potrzebujesz cichego auta to polecam S klasę lub elektryka, ale taka rada będzie tak samo bez sensu jak drążenie pytania który pojazd jest cichszy... szczególnie, że to subiektywne odczucia nawet jeżeli "sonopan" wskazuje inaczej.
    W elektryku jedyne, co jest ciche, to silnik :-) A akurat ten dźwięk nie sprawia mi problemu, większość nowych aut i tak ma na tyle dobrze wyciszoną ścianę grodziową, że pracy silnika nie słychać.

    Stelvio MY2020, początkowo myślałem, żeby kupić 2019, ale jak poczytałem o tym małym liftingu to jednak 2020 i koniecznie z laminowanymi szybami - jechałem testowym 2020, ale nie zapytałem się, czy miał laminat czy nie.
    Jak oceniasz wyciszenie XC60 względem Stelvio? Dlaczego, jeśli można wiedzieć, zdecydowałeś się na Stelvio a nie XC60?

Podobne wątki

  1. [MiTo] Wyciszenie kabiny w Mito
    Utworzone przez LukJag w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-12-2018, 19:12
  2. [159] wyciszenie oświtlenia
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-03-2016, 07:13
  3. Wyciszenie kabiny w AR 147
    Utworzone przez azbxcc88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 15:52
  4. [164] Wyciszenie kabiny
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 11:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory