Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Czy skrętny xenon jest skrętny?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2019 B-Tech 2.0/280
    Postów
    17

    Domyślnie Czy skrętny xenon jest skrętny?

    Witajcie,
    Szybkie pytanie odnośnie xenonów.

    Nie zauważyłem, żeby moje lampy podążały za ruchem kierownicy (testowane tylko przy niższych prędkościach, bo póki co nie mam możliwości sprawdzenia gdzieś na ciemnej drodze). Wcześniej miałem focusa ST i nawet przy niewielkiej prędkości bylo widać ruch wiązki światła. Byłem z tym w aso (przy okazji walczenia o pozbycie się logo Android Auto po podłaczeniu telefonu - póki co bez sukcesu) i serwis po sprawdzeniu stwierdził, że działa i że to sie aktywuje przy większych prędkościach... Faktycznie tak jest? Czy Wasze skręcaja wiązke światła przy szybszej jeździe czy to jest próba spuszczenia mnie na drzewo?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    weź auto wieczór i przejedz sie krętą droga to zobaczysz- działają świetnie a czy system działa sprawdź wieczór jak sie włączają- mają zrobić lewo prawo góra dół.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Stelvio
    Postów
    1

    Domyślnie

    Moim zdaniem z tymi niby większymi prędkościami to marketingowa ściema. W Alfie (miałem tak też i w Julce) działa to w stopniu raczej niezauważalnym i tyle.
    Miałem ten system w Kiance Sportage i tam działało to naprawdę wyraźnie, nawet na postoju.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    widać to działanie i to bardzo ale w czasie jazdy- system w stelvio nie ma statycznego doświetlania zakrętów.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Potwierdzam co pisze kolega [MENTION=34131]Dareek[/MENTION], w Stelvio strumień światła podąża za skrętem kierownicą i to nawet nieźle sobie radzi.
    Widać to nocą na krętych drogach lub jak np. wjeżdżam na podjazd do garażu skręcając z drogi jadąc nawet z niewielką prędkością.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    224

    Domyślnie

    Miałem ten system w obu Citroenach C5 (w II gen tylko skrętny. w III gen statyczne+ skrętny) i mam w Giulii ksenon 35W z AFS. Przy niższych prędkościach działa podświetlenie statyczne (strumień ksenonów jest nieruchomy), po przekroczeniu chyba 30-40?km/h przestaje działać podświetlenie statyczne, a włącza się skręt świateł podążający za ruchem kierownicy. System w mojej ocenie działa prawidłowo, dość precyzyjnie i porównując z skrętnymi ksenonami z którymi miałem styczność, nie mam zastrzeżeń.
    był już podobny temat: https://www.forum.alfaholicy.org/giu...a_stelvio.html
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 21-10-2020 o 01:08

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2019 B-Tech 2.0/280
    Postów
    17

    Domyślnie

    Po uruchomieniu rzeczywiście jak poziomuje to robi też ruch wiązki na boki. Jednak chyba byłem spaczony po ST bo tam nawet przy prędkości parkingowej było widać ruch wiązki światła.

    Dzięki za odpowiedzi, przetestuję przy weekendzie. O ile nie będzie padać, bo Stefania jutro idzie na detailing

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Ja mam wrażenie, że wiązka podąża za tym, co kamera widzi na drodze a nie za kierownicą. Próbowałem na zakrętach opóźnić skręcanie - i wiązka wcześniej poszła w bok zanim zacząłem kręcić kierownicą - czyli ten xenon skrętny chyba nie jest taki głupi.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał ELMartino Zobacz post
    Moim zdaniem z tymi niby większymi prędkościami to marketingowa ściema. W Alfie (miałem tak też i w Julce) działa to w stopniu raczej niezauważalnym i tyle.
    Miałem ten system w Kiance Sportage i tam działało to naprawdę wyraźnie, nawet na postoju.
    Moim zdaniem działa bardzo dobrze

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    Ja mam wrażenie, że wiązka podąża za tym, co kamera widzi na drodze a nie za kierownicą. Próbowałem na zakrętach opóźnić skręcanie - i wiązka wcześniej poszła w bok zanim zacząłem kręcić kierownicą - czyli ten xenon skrętny chyba nie jest taki głupi.
    nie wszystkie stelvio mają kamery w szybie- ja nie mam a skrętny działa- prawdopodobnie jak w innych autach bierze sygnał z czujników przekładni.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Czy Xenon skrętny można założyć zamiast nieskrętnego?
    Utworzone przez qmari w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 238
    Ostatni post / autor: 02-10-2023, 18:49
  2. Xenon i Bi-Xenon Alfa Romeo 166 Fl
    Utworzone przez PinioSul w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 15:20
  3. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  4. [33] Drążek skrętny przód - we wszystkich modelach?
    Utworzone przez Mado w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 23:08
  5. [75] drążek skrętny
    Utworzone przez Paweł i Dagmara w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 08:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory