Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Stelvio - komunikat Start/Stop niedostepny & Check engine

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Stelvio exequtive 280km
    Postów
    1

    Domyślnie Stelvio - komunikat Start/Stop niedostepny & Check engine

    Odebrałem tydzień temu Stelvio 280km, przejechane 960km, byłem już 2 razy w serwisie z komunikatem Ato/Start niedostępny, konieczna kontrola silnika.
    Przy trzecim razie wezwałem lawetę i wysłałem samochód do ASO, trzeci dzień juz tam stoi - twierdza, że czekają na autoryzację co maja zrobić.
    Czy ktoś miał podobny przypadek, jeśli tak to proszę o informacje czym się to skończyło.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    zawsze jak zapala sie check engine nie mozna korzystac ze start stop i trybow DNA, pytanie jaki kod bledu, moze byc cos powazniejszego, moze byc pierdolka. Powiedzieli Ci czego dotyczyl blad?

    Mi w Giulii 2.0 200 KM MY'20 kilka razy wyskakiwal blad P0420 (blad katalizatora) i w konsekwencji Check Engine, kasowalem go sobie sam x razy, generalnie nie wplywal na prace silnika poza tym ze nie moglem wlaczyc trybu Dynamic i korzystac ze S&S. Przy kolejnym razie gdy sie pojawil, nie kasowalem tylko pojechalem do serwisu i zgodnie z ich instrukcja maja mi wymienic katalizator na nowy choc nie nie sadze zeby to cos dalo, mam swoja teorie na ten temat Wiem co trzeba robic zeby ten blad sie nie pojawial, ewentualnie powinni zajac sie przeprogramowaniem zbyt restrykcyjnych progow emisji.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    najczęściej problem z zamkiem maski silnika (szczególnie jeśli u kolegi nie zamyka się króraś strona łatwo; wiem głupia przyczyna ale tak jest - sprawdzone osobiście przeze mnie jaki i doświadczenie kilku kolegów na forum), może być też problem z IBS na akumulatorze, a pewnie i tysiąc innych przyczyn.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Giulia 2.0 RWD
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    najczęściej problem z zamkiem maski silnika (szczególnie jeśli u kolegi nie zamyka się króraś strona łatwo; wiem głupia przyczyna ale tak jest - sprawdzone osobiście przeze mnie jaki i doświadczenie kilku kolegów na forum), może być też problem z IBS na akumulatorze, a pewnie i tysiąc innych przyczyn.
    Wczoraj na autostradzie zapalił mi się check engine jak wyżej opisywane. Po przeczytaniu Twojej odpowiedzi otworzyłem maskę, sprawdziłem płyny i zamknąłem mocniej niż zazwyczaj i wszystko zgasło - magia. Drugi raz mi się tak stało tylko za pierwszym razem ponowne zamknięcie maski to był przypadek, bo sprawdzałem płyn chłodniczy. Jest jakieś rozwiązanie problemu z tym zamkiem?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 USA
    Postów
    25

    Domyślnie

    No ja mam ten sam problem
    Mimo iż na wyświetlaczu nie pokazuje że maska jest niedomknięta, to wewnątrz komputera wisi ten błąd... I przez to nie działa zdalne odpalanie i start/stop

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Alfa romeo stelvio 280km 2018rok
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    zawsze jak zapala sie check engine nie mozna korzystac ze start stop i trybow DNA, pytanie jaki kod bledu, moze byc cos powazniejszego, moze byc pierdolka. Powiedzieli Ci czego dotyczyl blad?

    Mi w Giulii 2.0 200 KM MY'20 kilka razy wyskakiwal blad P0420 (blad katalizatora) i w konsekwencji Check Engine, kasowalem go sobie sam x razy, generalnie nie wplywal na prace silnika poza tym ze nie moglem wlaczyc trybu Dynamic i korzystac ze S&S. Przy kolejnym razie gdy sie pojawil, nie kasowalem tylko pojechalem do serwisu i zgodnie z ich instrukcja maja mi wymienic katalizator na nowy choc nie nie sadze zeby to cos dalo, mam swoja teorie na ten temat Wiem co trzeba robic zeby ten blad sie nie pojawial, ewentualnie powinni zajac sie przeprogramowaniem zbyt restrykcyjnych progow emisji.
    Witam jak sobie radzisz z tą usterka?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majerrr Zobacz post
    Witam jak sobie radzisz z tą usterka?
    wymienili mi wtedy katalizator na gwarancji (przy przebiegu 10k) i problem nie powrocil, nie wiem moze tez cos zmienili w sofcie ale juz nie wnikalem.
    Co ciekawe mialem juz zaistalowanego koncowego ragazzona przed ta wymiana i bylem zawiedziony dzwiekiem, bo brzmial jak seryjny, jedynie bas na niskich obrotach, po wymianie kata dzwiek stal sie zdecydowanie bardziej rasowy - moze mi wlozyli wersje bez gpfa ? albo tez oryginalny byl wadliwy, zapchany czy cos

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Alfa romeo stelvio 280km 2018rok
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ja mam wydech Remusa, w serwisie zrobili mi soft silnika ale nic to nie dało i powiedzieli, że może to bys spowodowane założeniem innego wydechu....

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    ten blad jest scisle powiazany z tym co odczytuje sonda lambda na wyjsciu z kata w porownaniu z tym co odczytuje sonda na wejsciu do kata, dalsza czesc wydechu nie ma najmniejszego znaczenia, moglbys w ogole nic dalej nie miec i byloby to samo. Jesli nadal sie ten blad pojawia to albo jest kat niesprawny albo sonda.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Alfa romeo stelvio 280km 2018rok
    Postów
    4

    Domyślnie

    Sonda wymieniona na nową, a trzeba ją dopasować może jakoś?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] zapalona kontrolka check engine- zdeaktywowany start stop oraz DNA
    Utworzone przez Góral1975 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 25-03-2019, 13:43
  2. [Giulietta] START\STOP auto gasnie podczas jazdy, informacja "star\stop niedostepny"
    Utworzone przez olaras w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2018, 11:15
  3. [Giulietta] Check engine i Start&Start niedostępny
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 03:52
  4. [MiTo] Mała przeróbka (start/stop engine)
    Utworzone przez metan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 23:58
  5. [145] Start Stop Engine
    Utworzone przez karsto1982 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 04:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory