Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: [langtitle=it]Update 2017 Giulia ETM to 2018 AA/CP ETM[/langtitle]

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Italy
    Auto
    Giulia 2.2 Super AT8 150cv
    Postów
    7

    Domyślnie [langtitle=it]Update 2017 Giulia ETM to 2018 AA/CP ETM[/langtitle]

    [lang=it]Sorry, i'm italian and i'm not know the polish so i write in english.

    I would like perform a replacement of my etm with an atm with android auto/carplay.
    Anyone has already performed a similar operation?

    I am able to perform coding and proxy alignments but not so exactly what is needed and if the operation is successfully possibile.

    Regards
    Giuseppe[/lang]

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    I think the best way will be if you'll read another topic about retrofit etm
    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

    Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play

    And I think you should contact with our friend from alfaholicy [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] . He did this modification on his car.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Małe sprostowanie ode mnie
    W moim aucie było wymienione radio na gwarancji ale oryginalnie miałem już nowego typu i AA/ACP z fabryki, jednak były problemy z działaniem AA - tak naprawdę to pewnie firmware który dostałem z fabryki był niedopracowany ale FCA (sprawa trafiała do Włoch przez dział TeSeO), odmawiali mi udostępnienia nowszego firmwaru (a na nowszym każdy telefon działał 100%). Byłem jednak osobiście u dealera przy wyminanie i to ja główkowałem z serwisantem bo nie umiał odpalić AA/ACP w radiu po wymianie (wtedy to nie było jeszcze poopisywane na necie). Do tego wspierwałem kilku kolegów potem oraz naczytałem się wątków na różnych forach zagranicznych, więc teraz wiem dokładnie o co chodzi.
    W skrócie trzeba nowe czyste radio, hub USB taki który jest komatybilny z AA/ACP (nie chodzi wcale o podwójny jak to błędnie wielu pisało), trzeba pozmieniać parę bajtów w Proxi, zrobić proxi a na końcu u dealera na Witech2 zmienić w ETM opcję włącznia Carplay. Wszystko jest opisane np na giuliaforums lub alfaowner.com, z resztą dużo było tu u nas na forum też pisane więc szkoda się powtarzać.
    Sam osobiście pomagałem 2 forumowiczom odpalić (mieli radia nowego typu, jedem oryginalnie ale bez AA/ACP, drugi wymienione na gwarancji), oraz w 3 autach klientów odpalałem przy okazji innych robót.


    Similar in English for OP
    Small correction from me.
    In my car I had radio replaced on warranty, but originally I had 2nd generation radio and AA/ACP from factory - only I had issues with AA operation - I believe it was just early firmware issue compatibility with phones I tried, but FCA rejected to provide me firmware upgrade. However I have experience, I witnessed in person radio replace in my car, and was supporting serviceman in dealership on getting AA/ACP to start - he didn't know how to do this. Moreover, I supported a few forum members on AA/ACP retrofit/activation, and read a lot of foreign forums on the topic, and myself retrofitted AA/ACP to 3 customer cars. In short brand new ETM unit is required, USB hub changed to part number which supports AA/ACP (not necessarily dual - a lot of people tend to repeat wrong information), then a few bytes in proxi config needs to be tweaked by hand, then proxi run, and last thing in dealership on their Witech2 tool in ETM setting for Carplay activeted (must be last thing done, otherwise ETM AA/ACP functionality is locked - will never be able to run AA/ACP). On giuliaforums and alfaowner.com all is explained with details, not worth to repeat here everything.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Italy
    Auto
    Giulia 2.2 Super AT8 150cv
    Postów
    7

    Domyślnie

    [lang=it]Grazie per la risposta e scusate se l'argomento era già stato trattato.[/lang]

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Figurati! È grande piacere per averti iscritto qua! Tengo le dita incrociate per la soddisfacente soluzione con AA.

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Italy
    Auto
    Giulia 2.2 Super AT8 150cv
    Postów
    7

    Domyślnie

    [lang=it]I am in contact with Lio to try to install a used ETM with AA/CP. The cost should be much lower.
    One of the problems with the CarPlay module, for example, is that you cannot listen to the radio while you are using CarPlay.
    Obviously this is a problem not present with the standard ETM.

    Jestem w kontakcie z Lio, aby spróbować zainstalować używany ETM. Koszt powinien być znacznie niższy.
    Jednym z problemów z modułem CarPlay jest na przykład to, że nie możesz słuchać radia podczas korzystania z CarPlay.
    Oczywiście jest to problem nie występujący w przypadku standardowego radia.[/lang]

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Z tego co widziałem (bo też montowałem komuś zarówno moduł od Lio jak i KAPTrade), to albo przełączasz się na radio ale wtedy tracisz dźwięk z modułu (nie wiem też jak to jest gdy przyjdzie rozmowa telefoniczna w takiej sytuacji czy trzeba ręcznie się przełączyć czy moduł przełączy na chwilę na AUX z którego moduł korzysta), albo inna opcja zacząć korzystać z apek radia internetowego. Ja u siebie (AA z fabryki) z takiej korzystałem w drodze na wakacje (gdyż to były stacje które nadają tylko w internecie), nie pamietam już jak się nazywała ta apka - próbowałem dwie jednak mocno zwalniała mi działanie telefonu (nawi google maps), po wakacjach je odinstalowałem bo nie mam potrzeby korzystać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Czy to były apki dla AA? Bo prawdę mówiąc, w trasie korzystam z radia internetowego, odbieranego przez telefon i po BT do auta (jak na razie z map gogle korzystam rzadko, wolę fabryczną navi. Czekam na tomtoma w AA).

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    jedna to było openFM a druga nie pamiętam. któraś mi tak zamulała działanie google maps i czegokolwiek na telefonie że nie szło korzystać
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Italy
    Auto
    Giulia 2.2 Super AT8 150cv
    Postów
    7

    Domyślnie

    [lang=it]Przystępuję do wymiany radiotelefonu ETM (używanego, pobranego z innej Giulia).

    Będę cię informował na bieżąco o sukcesie sprawy.[/lang]

Podobne wątki

  1. Alfa giulia -usa- 2017
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2020, 19:07
  2. [Giulia] Giulia Veloce 2017/2018
    Utworzone przez Michalwawa w dziale Sprzedam auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2020, 08:02
  3. Akcja serwisowa dla Giulia (2017-19) i Stelvio (2018-19) Cruise Control
    Utworzone przez ZAR939 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2019, 12:26
  4. [Giulia] Giulia 200KM vs BMW 320i 184PS sedan (rok produkcji 2017/2018) ew. diesle
    Utworzone przez RalfPi w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 04-02-2019, 16:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory