Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: DTCM - błąd

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    33

    Domyślnie DTCM - błąd

    Witam
    W Proxi Alignment Procedure - zajładka Info na czerwono wyskoczył mi błąd:

    Drive Train Control Node (DTCM) usunięto

    Co może być jego przyczyną , Jakieś sugestie do rozwiązania.
    Dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Proxi (4.6) nie uwzględnia chyba DTCM.


    Sprawdziłem dokładnie - uwzględnia.
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 13-11-2020 o 00:38

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    4.6 ogarnia, do tego nawet starsze z proxi nie miały problemu. [MENTION=85882]Joseph-S[/MENTION] błąd wyskoczył sam (bezpiecznik itp) czy sobie coś pogrzebałeś w proxi? co?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    33

    Domyślnie

    Witam
    Błąd wyskoczył sam w proxi jeszcze nie grzebałem Pytanie do epsonix jak bezpiecznik to który i gdzie go szukać oraz co jeszcze może być.
    Dziękuję.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Taka uwagę znalazłem odnośnie DTCM.
    cyt:
    "PROCEDURA NAPRAWY:
    UWAGA: Zainstaluj ładowarkę, aby upewnić się, że napięcie akumulatora nie spadnie poniżej 13,2 V. Nie pozwól, aby napięcie ładowania przekroczyło 13,5 wolta podczas procesu flashowania.
    UWAGA: Jeśli ten proces flashowania zostanie przerwany / przerwany, flash powinien zostać uruchomiony ponownie.
    Sprawdź / przeprogramuj DTCM za pomocą najnowszego dostępnego oprogramowania. Szczegółowe instrukcje flashowania modułów sterujących za pomocą aplikacji diagnostycznej wiTECH dostępne są po wybraniu zakładki „POMOC” aplikacji.
    Używając wiTECH, przywróć konfigurację i wyrównaj proxi. Procedura ta jest dostępna w zakładce „Procedury diagnostyczne” znajdującej się na stronie głównej, „Widok pojazdu”, na stronie wiTECH.
    Usuń wszystkie kody DTC, które mogły zostać ustawione w dowolnym module w wyniku przeprogramowania. Aplikacja wiTECH automatycznie wyświetli wszystkie kody DTC po flashowaniu i umożliwi ich skasowanie."

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    spokojnie, skoro nie ruszał proxi to po co od razu sugerujesz procedurę resetu proxi/osiowania/flashowania - na pozycję 1 i 3 musi i tak jechać do dealera na Witecha. A może to być równie coś prozaicznego jak bezpiecznik czy wtyczka.
    [MENTION=85882]Joseph-S[/MENTION] masz jakieś błędy wyświetlane na zegarach? Pytam, bo zdarzył mi się przypadek który dawno temu konsultowałem forumowiczowi za granicą gdzie po jakimś grzebaniu mechanika zaczęły się jaja, , na licznikach był komunikat o niedostępnym napędzie 4x4 i możliwe że jakieś inne (nie pamiętam), dałęm gościowi listę powiązanych bezpieczników i znalazł. Które nie pamiętam, trzebaby grzebać po schematach na co średnio mam czas - tak na szybko sam jeden schemat F16 w skrzynce z prawej strony komory silnika przy szybie i F03 w skrzynce w bagażniku.

    Pytanie, czy w ogóle możesz połączyć się z DTCM? No i jeszcze jedno, auto masz od nowości czy coś przywlokłeś? Może ktoś próbował dodać Race Mode a wiem że w niektórych starszych nieaktualny firmware DTCM wywalał proxi na tym module, wtedy faktycznie reset proxi, proxi i moznaby próbować updatować (nie zaszkodzi)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 13-11-2020 o 09:20
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    33

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuję za zainteresowanie.
    Sugestie kolegi "Epsonix" trafione - bezpiecznik w bagażniku uszkodzony. Wymiana i wszystko działa.
    Temat do zamknięcia

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2019, 19:30
  2. [159] błąd B1005 nie działa Radio CD, błąd U1601
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2016, 11:17
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 21:48
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 15:56
  5. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 16:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory