Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Delikatne wibracje kierownicy o fotela

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Giulia Super 200KM RWD
    Postów
    3

    Domyślnie Delikatne wibracje kierownicy i fotela

    Witam !
    Jest to mój pierwszy post . Od sierpnia jestem szczęśliwym posiadaczem Guilii Super 2.0 200KM(rocznik 2019 . Autko ma przejechane 8.5 tys km . Od wczoraj pojawiło się coś co mnie zaniepokoiło. Wyczuwam delikatne wibracje na kierownicy i czasem pod fotelem. nawet przy niskich prędkościach 30+ . Przy prędkości autostradowej mam wrażenie że wibracje się zmniejszaja ( ale na pewno się nie nasila) . Poza tym wszystko chodzi jak trzeba . Silnik pracuje równo i ładnie przyspiesza. Miał ktoś podobny problem ? Oczywiście głównym podejrzanym są felgi i opony ale póki nie odwiedzę ASO w tygodniu stwierdziłem, że poszukam pomocy tutaj (albo uspokojenia ).

    Z góry dziękuję za pomoc !
    Ostatnio edytowane przez Fyl ; 14-11-2020 o 16:41

  2. #2
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    Fyl mieszkasz w Szczecinie ?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Giulia Super 200KM RWD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Nie. W Warszawie.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Auto na gwarancji? Jedź do ASO. Jeśli ewentualnie chcesz coś zrobić na początek to pojedź wyważyć opony w DOBRYM serwisie oponiarskim.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Może miałeś jakąś przygodę np. wpadłeś kołem w jakąś dziurę , spotkanie z krawężnikiem ?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Dokładnie - dobry serwis opon np. https://bjkutnik.pl/ i sprawdzenie felg/opon, a jeśli nie są pokrzywione/uszkodzone, to + wyważenie.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Giulia Super 200KM RWD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem z ASO bo przy okazji zmieniałem opony na nowe zimówki. Żadnych zmian. Mistrz z ASO stwierdzil ze te drgania sa w normie. Próbował zwalić na opony które zostąły wymienione. Dodatkowo auto ściąga na prawo ( zauważyłem to przed wymianą opon w ASO ) . Kazano mi się umówić na geometrie ale do innego oddziału tego ASO w Warszawie bo ponoć w tym co byłem jest kiepski sprzęt do tego. Z jednej strony spodziewałem sie teorii tak musi być ale trochę niedosyt. Aż sam zaczynam wierzyc że drgania kierownicy, małe bo małe to normalka ;/

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fyl Zobacz post
    Właśnie wróciłem z ASO bo przy okazji zmieniałem opony na nowe zimówki. Żadnych zmian. Mistrz z ASO stwierdzil ze te drgania sa w normie. Próbował zwalić na opony które zostąły wymienione. Dodatkowo auto ściąga na prawo ( zauważyłem to przed wymianą opon w ASO ) . Kazano mi się umówić na geometrie ale do innego oddziału tego ASO w Warszawie bo ponoć w tym co byłem jest kiepski sprzęt do tego. Z jednej strony spodziewałem sie teorii tak musi być ale trochę niedosyt. Aż sam zaczynam wierzyc że drgania kierownicy, małe bo małe to normalka ;/
    zadnych drgan nie powinno byc, alfa powinna jechac jak po sznurku, zadnego sciagania ani bicia

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Potwierdzam. U siebie tez odnotowalem delikatne drgania, nawet wywazalem dodatkowo kola, zeby je wyeliminowac (troche pomoglo).

    Problem zostal ograniczony, ale nie calkowicie wyeliminowany. Teraz po zalozeniu nowych zimowek jest juz zupelny spokoj (czyli u mnie byla kwestia opon - zuzyte letnie Pirelli P7 potrafia powodowac wibracje jak gdzies juz wyczytalem i jak bylo w moim przypadku).

    Zatem jezeli u Ciebie po wymianie opon nic sie nie zmienilo to cos musi byc nie tak (felgi, hamulce, zawieszenie, naped?). Chyba ze oba komplety opon masz wadliwe - moze warto zrobic im test drogowy na maszynie Hunter?

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Delikatne wibracje na 5 i 6 biegu
    Utworzone przez Gixer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: Wczoraj, 10:04
  2. Potężne wibracje kierownicy.
    Utworzone przez jacobkaroten w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-12-2017, 12:12
  3. [159] Wibracje kierownicy
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 07:20
  4. [145] Delikatne wibracje
    Utworzone przez currahee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 14:44
  5. [146] Wibracje, drżenie odczuwalne na kierownicy
    Utworzone przez xaraf w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 12:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory