Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Temat: Stelvio z USA - przednie lampy potrzebna pomoc w identyfikacji

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawek T. Zobacz post
    Ja kupiłem na allegro używane lampy europejskie i wszystko działa bez żadnych przeróbek.
    Naprawdę ? nawet poziomowanie bez czujników ogarnięte, zuch ! ?

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio TI USA
    Postów
    3

    Domyślnie

    Nie ma poziomowania, trzeba ustawić wysokość i koniec. Potrzebuję coś innego skonsultować z kimś kto ma stelvio z USA.
    Ostatnio edytowane przez Slawek T. ; 25-12-2020 o 13:44

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    no ja mam

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seal Zobacz post
    Cześć,
    właśnie zacząłem naprawę swojego Stelvio z USA.
    Niestety jedna lampa przednia jest w kawałkach drugiej w ogóle nie było.....
    Muszę kupić komplet a to już trochę kosztuje dlatego chcę być pewien żeby kupić odpowiednie.
    Przeszukałem forum i wiem że są dwa rodzaje lamp 25W i 35W (sądząc po naklejce mam 35W) pytania:
    1.Czy to są lampy skrętne (z doświetlaniem) zdjęcia poniżej ?
    2.Czy mogę kupić od razu wersję EU jeśli tak to które będą lepsze 25W czy 35W ? Chciałbym takie z którymi będę miał najmniejszy problem z przeróbką (nie muszą się poziomować - wystarczy manualna regulacja z tego co już wiem konieczna wymiana panela pd świateł).
    3.Czy możecie polecić warsztat z Wielkopolski który ogarnie temat przeróbki lamp+ewentualnie wgra polskie menu + Carplay (bo chyba nie mam)
    4.Muszę kupić także lewy wkład do lusterka (blind spot+fotochrom) czy może być z wersji europejskiej ?
    5.Czy możecie podrzucić schemat przodu Stelvio - chodzi o schemat w którym widać wszystkie części ponieważ chciałbym kupić wszystkie plastiki tak jak fabryka dała
    6.Jakiś namiar na sprzedającego części specjalizującego się w AR (potrzebne dwie lampy przednie/zderzak przedni/gril środkowy/lewy błotnik przedni/lewy wkład do lusterka)

    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Co do lamp jest tego na forum. Jak będziesz szukał lampy zwróć jeszcze uwagę czy śruby odpowiedzialne za ręczna regilacje nie są np zerwana, przekręcone Zdarza się że mistrzowie regulacji uzywaja mniejszych kluczyków do regulacji i zrywają je. Nie jest to koniec świata bo lampę można jeszcze ustawić w inny sposób a jeśli Ci to nie przeszkadza i będziesz lampę ustawiał drugim sposobem to masz powód do negocjacji ceny

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio TI USA
    Postów
    3

    Domyślnie

    W mojej stelvio ktoś gwizdnął czujnik podłączony do rury dolotowej powietrza. Nie mogę znaleźć bo europejskie tego nie mają. Potrzebowałbym numer tego czujnika.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Opel Zafira
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam Panowie! Jako zainteresowany zakupem Stelvio z rynku USA mam teraz mętlik w głowie odnośnie lamp przednich. Może mnie ktoś rozjaśnić:
    1. Jak to jest z dopuszczeniem u nas pojazdu z lampom xenon bez poziomowanie i spryskiwaczy.
    2. Czy faktycznie nie występują takie rozwiązania na rynku USA.(nawet spryskiwacze?)
    3. Jaki jest orientacyjny kosz dostosowanie do takich wymagań (bo rozumiem że jest to jak najbardziej możliwe) ?

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Moc 25 W u nas nie wymagają spryskiwaczy i poziomowania.

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Moc 25 W u nas nie wymagają spryskiwaczy i poziomowania.
    Kolega napisał ze chce stelvio kupić jak chce mercedesa ale w pierwszych postach jest napisane w stelvio nie ma i nie było 25wat.
    Trzeba wiec poziomowanie i spryskiwacze ale czy Polacy to zakładają na stu jeden. Tym jednym jestem ja.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Kolega [MENTION=80414]XJ6[/MENTION] lubi popisać chociaż tak sobie się orientuje - auta nawet nie ma


    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Trzeba wiec poziomowanie i spryskiwacze ale czy Polacy to zakładają na stu jeden. Tym jednym jestem ja.
    Trochę lepiej, może 10% co i tak jest niszą - w 2 stelvio dorabiałem klientom (na jakieś 50 aut USA z czego powiedzmy ze 20 miało 35W)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał marko71 Zobacz post
    1. Jak to jest z dopuszczeniem u nas pojazdu z lampom xenon bez poziomowanie i spryskiwaczy.
    Żaden problem tysiące takich aut różnych marek jest dopuszczonych do ruchu.
    2. Czy faktycznie nie występują takie rozwiązania na rynku USA.(nawet spryskiwacze?)
    w USA nie, w Kanadzie bywają .
    3. Jaki jest orientacyjny kosz dostosowanie do takich wymagań (bo rozumiem że jest to jak najbardziej możliwe) ?
    Już dokładnie nie pamiętam ale części...
    a) lampy EU przód 2200
    b) czujniki poziomowania przód tył 300 + wtyczki kable 100
    c) zderzak pod spryski od 200 do 2000
    d) spryskiwacze + zbiornik z 2 silnikami 700
    robocizny nie doliczam.

Podobne wątki

  1. Pomoc w identyfikacji usterki
    Utworzone przez Syrius w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-02-2016, 23:13
  2. [Brera] Pomoc w identyfikacji części/elementów...
    Utworzone przez mateoski w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 11:41
  3. [JTD] Pomoc w identyfikacji skrzyni biegów
    Utworzone przez Ruzwelt w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 14:30
  4. Znalezisko garażowe. Pomoc w identyfikacji.
    Utworzone przez ddanielm2 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 08:48
  5. Wyciek (proszę o pomoc w identyfikacji)
    Utworzone przez Kaembe w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 11:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory