Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Stelvio z USA - przednie lampy potrzebna pomoc w identyfikacji

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    13

    Domyślnie Stelvio z USA - przednie lampy potrzebna pomoc w identyfikacji

    Cześć,
    właśnie zacząłem naprawę swojego Stelvio z USA.
    Niestety jedna lampa przednia jest w kawałkach drugiej w ogóle nie było.....
    Muszę kupić komplet a to już trochę kosztuje dlatego chcę być pewien żeby kupić odpowiednie.
    Przeszukałem forum i wiem że są dwa rodzaje lamp 25W i 35W (sądząc po naklejce mam 35W) pytania:
    1.Czy to są lampy skrętne (z doświetlaniem) zdjęcia poniżej ?
    2.Czy mogę kupić od razu wersję EU jeśli tak to które będą lepsze 25W czy 35W ? Chciałbym takie z którymi będę miał najmniejszy problem z przeróbką (nie muszą się poziomować - wystarczy manualna regulacja z tego co już wiem konieczna wymiana panela pd świateł).
    3.Czy możecie polecić warsztat z Wielkopolski który ogarnie temat przeróbki lamp+ewentualnie wgra polskie menu + Carplay (bo chyba nie mam)
    4.Muszę kupić także lewy wkład do lusterka (blind spot+fotochrom) czy może być z wersji europejskiej ?
    5.Czy możecie podrzucić schemat przodu Stelvio - chodzi o schemat w którym widać wszystkie części ponieważ chciałbym kupić wszystkie plastiki tak jak fabryka dała
    6.Jakiś namiar na sprzedającego części specjalizującego się w AR (potrzebne dwie lampy przednie/zderzak przedni/gril środkowy/lewy błotnik przedni/lewy wkład do lusterka)

    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_143744.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	46.9 KB
ID:	274081   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_143800.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	50.5 KB
ID:	274082   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_143804.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	48.2 KB
ID:	274083   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_143814.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	84.8 KB
ID:	274084   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_143817.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	62.2 KB
ID:	274085  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_143844.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	98.3 KB
ID:	274086   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201115_143912.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	65.3 KB
ID:	274087  
    Ostatnio edytowane przez Seal ; 15-11-2020 o 16:35

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    154

    Domyślnie

    W Stelvio nie ma lamp 25w. Tylko 35w. Czyli jak chcesz mieć wszystko zgodnie z przepisami to będziesz musiał dołożyć poziomowanie i spryski.
    Ostatnio edytowane przez nowitek ; 15-11-2020 o 18:09

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowitek Zobacz post
    W Stelvio nie ma lamp 25w. Tylko 35w
    dziękuję za info !
    Przy okazji - czy jeśli kupię lampy skrętne a ja nie będę miał skrętnych to będzie problem z ich podłączeniem ? Nie będzie wyrzucać jakiegoś błędu ?
    Ostatnio edytowane przez Seal ; 15-11-2020 o 18:20

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,488

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seal Zobacz post
    dziękuję za info !
    Przy okazji - czy jeśli kupię lampy skrętne a ja nie będę miał skrętnych to będzie problem z ich podłączeniem ? Nie będzie wyrzucać jakiegoś błędu ?
    W stelvio są 35 wat i wszystkie skrętne . Co do przeróbek jak nie za daleko to zapraszam do Białegostoku.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    154

    Domyślnie

    Z tego co wiem wszystkie Stelvio Europa są skrętne. Ja ma takie założone do Stelvio USA i samo skręcanie działa, choć jeszcze nie mam zamontowanego poziomowania. Dopiero zbieram części do zamontowania.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    W stelvio są 35 wat i wszystkie skrętne . Co do przeróbek jak nie za daleko to zapraszam do Białegostoku.
    Dziękuję za info !
    Kurcze - trochę daleko ...
    Postaram poszukać bliżej ale nie wykluczam odwiedzin w ostateczności

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał nowitek Zobacz post
    Z tego co wiem wszystkie Stelvio Europa są skrętne. Ja ma takie założone do Stelvio USA i samo skręcanie działa, choć jeszcze nie mam zamontowanego poziomowania. Dopiero zbieram części do zamontowania.
    Czyli masz Stelvio z USA zamontowałeś lampy europejskie i skrętne działają tak ? Teraz używasz normalnie auta ale w międzyczasie zbierasz części do aktywacji poziomowania ?
    Jeśli jest tak jak powyżej napisałem i u Ciebie wszystko ok (nie wyrzuca błędów) tylko brak poziomowania to oznacza że mogę kupić też do swojego europejskie .
    Jeśli teraz nie masz poziomowania to lampy są jakoś ręcznie ustawione żeby nie oślepiać ale także żeby nie świeciło zbyt nisko ?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seal Zobacz post
    Dziękuję za info !
    Kurcze - trochę daleko ...
    Postaram poszukać bliżej ale nie wykluczam odwiedzin w ostateczności

    - - - Updated - - -



    Czyli masz Stelvio z USA zamontowałeś lampy europejskie i skrętne działają tak ? Teraz używasz normalnie auta ale w międzyczasie zbierasz części do aktywacji poziomowania ?
    Jeśli jest tak jak powyżej napisałem i u Ciebie wszystko ok (nie wyrzuca błędów) tylko brak poziomowania to oznacza że mogę kupić też do swojego europejskie .
    Jeśli teraz nie masz poziomowania to lampy są jakoś ręcznie ustawione żeby nie oślepiać ale także żeby nie świeciło zbyt nisko ?
    Tak. Lampy skrętne działają w trakcie jazdy.
    I będę montował poziomowanie. Nie wyrzuca żadnych błędów.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seal Zobacz post
    Cześć,
    właśnie zacząłem naprawę swojego Stelvio z USA.
    Niestety jedna lampa przednia jest w kawałkach drugiej w ogóle nie było.....
    Muszę kupić komplet a to już trochę kosztuje dlatego chcę być pewien żeby kupić odpowiednie.
    Przeszukałem forum i wiem że są dwa rodzaje lamp 25W i 35W (sądząc po naklejce mam 35W) pytania:
    1.Czy to są lampy skrętne (z doświetlaniem) zdjęcia poniżej ?
    2.Czy mogę kupić od razu wersję EU jeśli tak to które będą lepsze 25W czy 35W ? Chciałbym takie z którymi będę miał najmniejszy problem z przeróbką (nie muszą się poziomować - wystarczy manualna regulacja z tego co już wiem konieczna wymiana panela pd świateł).
    3.Czy możecie polecić warsztat z Wielkopolski który ogarnie temat przeróbki lamp+ewentualnie wgra polskie menu + Carplay (bo chyba nie mam)
    4.Muszę kupić także lewy wkład do lusterka (blind spot+fotochrom) czy może być z wersji europejskiej ?
    5.Czy możecie podrzucić schemat przodu Stelvio - chodzi o schemat w którym widać wszystkie części ponieważ chciałbym kupić wszystkie plastiki tak jak fabryka dała
    6.Jakiś namiar na sprzedającego części specjalizującego się w AR (potrzebne dwie lampy przednie/zderzak przedni/gril środkowy/lewy błotnik przedni/lewy wkład do lusterka)

    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    2. J.w. + w Julce jest poziomowanie ręczne to i pewnie jest w Stelvio (mnie przed dołożeniem poziomowania świeciły na prawidłowej wysokości po wyregulowaniu).
    3. Nie wiem jak w Stelvio, ale w Giulii chyba po `18 dowiedziałem się ostatnio (co mnie mega zaskoczyło), że tylne lampy po przestawieniu kompa na EU zaczynają świecić prawidłowo, tzn. na pomarańczowo, tak więc może pierw przestaw na EU i zobaczysz jak jest.
    4. Chyba nie ma przeszkód.
    5. Nie zawsze działa: http://keyeper.fiatklubpolska.pl/navi?KEY=STARTUP
    6. Allegro itp. są tacy którzy mają sporo części. Natomiast warto sprawdzić pierw ceny części w ASO, bo bywają tańsze niż używane.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    3. Nie wiem jak w Stelvio, ale w Giulii chyba po `18 dowiedziałem się ostatnio (co mnie mega zaskoczyło), że tylne lampy po przestawieniu kompa na EU zaczynają świecić prawidłowo, tzn. na pomarańczowo, tak więc może pierw przestaw na EU i zobaczysz jak
    Prima aprilis w listopadzie?

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,488

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Prima aprilis w listopadzie?
    Przeczytał na pasku w tv info.

Podobne wątki

  1. Pomoc w identyfikacji usterki
    Utworzone przez Syrius w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-02-2016, 23:13
  2. [Brera] Pomoc w identyfikacji części/elementów...
    Utworzone przez mateoski w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 11:41
  3. [JTD] Pomoc w identyfikacji skrzyni biegów
    Utworzone przez Ruzwelt w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 14:30
  4. Znalezisko garażowe. Pomoc w identyfikacji.
    Utworzone przez ddanielm2 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 08:48
  5. Wyciek (proszę o pomoc w identyfikacji)
    Utworzone przez Kaembe w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 11:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory