Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Giulia QUA copart licytacja

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Dzięki panowie za wszystkie cenne informacje i wskazówki, brałem pod uwage bardziej szarą, ale trochę budżet mnie przerósł, bede czekał i polował na coś innego ale jest ciężko, bo od dawna obserwuje aukcje i jest ich jak na lekarstwo dosłownie po kilka sztuk, a jak coś jest to cena zabójcza, w dodatku wiem ze dużo yankesów lubi je licytować i idą na USA, gdzie nie maja do opłaty tyle rzeczy co my ściągając je zza oceanu

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nikt Ci nie odpowie do jakiej kwoty- popatrz na oferty krajowe używanie ( o ile są) miej na uwadze że czerwona ma dużo większy przebieg wiec do kosztów naprawy trzeba sobie doliczyć koszt doprowadzenia to właściwego stanu technicznego ( opony klocki tarcze oleje filtry etc etc)
    Pamiętaj że tu masz wyższą akcyzę i w portach De są wyższe od sierpnia opłaty
    ustal sobie pułap przelicz wraz z kosztami transportu i naprawy ( do tego ostatniego zawsze dolicz jakieś 25-30 % na nieprzewidziane ukryte usterki)
    w kraju jest ich z 4 sztuki, każda powyżej 200k, budżet na ukryte usterki zawsze jakiś mam w zapasie, wiem ze akcyza jest 18,6% bo to 2.9, nie ściągam aut do DE tylko Holandii i to koszt około 2400E.

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    za ile poszly ?

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a VAT trochę też wyjdzie przy Q, choćby przez wyższą akcyzę razem się przemnożą podatki. pomijając ryzyka, sam ciekaw jestem ile na gotowa taka wyjść może ale tak żeby zrobić cacy z poziomowaniem, przednim spoilerkiem itp.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-11-2020 o 21:33
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    wystarczy ze będzie yebnieta maska czy przedni dolny ruchomy spojler i masz minimum 10-12 na używanych częściach w plecy. Jeżeli jest zagięta przednia część podłużnicy to istnieje ryzyko uszkodzonych sanek ( one pękają co to alu) o one tuz na ich początku są skręcone takimi długimi śrubami- następne około 1500 pln. Zajeb.. radar - nastepe 3 klocki - tak można w nieskończoność
    dla mnie w tej chwili biorąc pod uwagę koszty sprowadzenia uszkodzona lekko przodem giulia to max 15-16 tys dolców przy sprawnym systemie SRS

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Jak przeglądałem te q z USA to na jedynych zdjęciach były carbony wszystkie a na innych fotkach tego samego auta nie bylo... Ciekawe czy też nie biorą z tych placów to czego komuś brakuje...

    Znajomy ostatnio sprowadził fiata 500, na fotkach bajka, przypłynęło z pogryzionym całym wnętrzem , cała elektryka do roboty... Wiązki pogryzione itp.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    Rozmawiałem z Kołpakiem (też ma Q)jak byłem zmienić opony, bo też ściągał auto z USA i robił dla siebie wiec nie oszczędzał i stwierdził ze sumarycznie wyszło go więcej niż przewidywał.
    Wiec może on będzie w stanie się wypowiedzieć

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    Rozmawiałem z Kołpakiem...stwierdził ze sumarycznie wyszło go więcej niż przewidywał.
    Ale założę się, że mimo wszystko wyszło znacznie mniej niż wersja z rynku europejskiej.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Ale założę się, że mimo wszystko wyszło znacznie mniej niż wersja z rynku europejskiej.
    Niedawno na OtoMoto była lekko uszkodzona Q chyba 2018 sprowadzona z Niemiec za 129000zl + opłaty (akcyza,VAT) tak że nie wyjdzie znacznie mniej, tym bardziej że z USA kupujesz ze zdjęć a ta z OtoMoto była w kraju.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    a tutaj ktos wystawil tą srebrna za ok 27240 dulkow, pewnie to cena przed clem, vatem, akcyza i kosztami sprowadzenia..:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#12f17d7421

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    hehehe, szybko handlarze dzialaja

    najgorzej jak carbony uszkodzone, wtedy na dzien dobry mozna 40tys poplynac... a gdzie reszta...
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 20-11-2020 o 13:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory