Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Giulia QUA copart licytacja

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie Giulia QUA copart licytacja

    Witam Panowie, przymierzam się do licytacji któryś z tych 2 egzemplarzy, jeśli możecie coś doradzić na którym lepiej sie skupić albo zasugerować coś od siebie co np mogło by mi pomoc to będę bardzo zobowiązany za wszelkie wskazówki, proszę nie hejtujcie że szrot z USA i że tylko PL salon się liczy, bo z tego co czytam i widzę to chyba 3/4 forum ma tu alfy z USA

    więc tak

    czerwona 2017r 64k przebieg z uszkodzeń z tego co zauważyłem to lewy tylny błotnik, lewe drzwi, błotnik lewy przód, maska ( nie wiem do końca co z lampami lampa jedna cała w drugiej mogą być połamane uchwyty), chłodnica, splliter wygląda na cały i pewnie jeszcze parę rzeczy dojdzie

    https://www.copart.com/pl/lot/507784...tx-san-antonio

    szara 2018 r 13k przebiegu uszkodzenia przód, lewy próg lewy tylny błotnik lewe tylne koło felga, chłodnica.. .

    https://www.copart.com/pl/lot/529944...lio-tn-memphis

    wiem ze szara będzie na pewno droższa ze wzgledu na rok i przebieg, jeśli możecie coś zasugerować jakie mogą byc potencjalne koszty naprawy lub której nie warto licytować to piszcie, każda sugestia się przyda.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    pomijając przebiegi/ceny i inne sprawy, zwrócę uwage że w starszej radar wydaje się OK, w nowszej coś tam jest flamastrem maźnięte, ale może uda się uratować (obudowę naprawić czy przełożyć z używki). nowsza ma raczej (lub będzie się dało aktywować) AA/ACP co dla niektórych może być ważne. nowsza na 99% ma już SGW
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pomijając przebiegi/ceny i inne sprawy, zwrócę uwage że w starszej radar wydaje się OK, w nowszej coś tam jest flamastrem maźnięte, ale może uda się uratować (obudowę naprawić czy przełożyć z używki). nowsza ma raczej (lub będzie się dało aktywować) AA/ACP co dla niektórych może być ważne. nowsza na 99% ma już SGW
    no własnie obawiam się też o podłużnice, w tej szarej może byc przestawiona, z SGW wiem bo chyba wszystkie modele po wrześniu 2017 już miały albo od 2018 nie jestem pewien z AA/ACP to na plus, koszt radaru w ASO około 6k z tego co sie orientuje do przeprogramowania, używka nie wchodzi w grę gdyż każdy radar jest przypisany do nr VIN

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    SGW weszło gdzieś marzec/kwiecień 2018
    AA/ACP niby od MY2018 z obietnicą upgradu na rynku w USA, ale to nie jest do końca prawda - jest kupa aut z jesieni 2017 USA która ma radia starego typu, tym bardziej auto z naklejką 05/17
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    zacznij od podstawowej rzecz -sprawdzania tych aut z bazie CARFAX pod kątem wcześniejszych szkód. Ocenę z fot sobie daruj bo to co przychodzi a to co na fotach czasem 2 różne bajki no i dobrze sobie policz koszty zakupu bo czasem można się zdziwić.
    Jak już kupisz to kupuj części dopiero jak auto będziesz miał u siebie - inaczej to loteria.
    a radar to koszt ok 2-5 do 3 tys pln Pamiętaj że każda Q ma od przodu opuszczany pod zderzakiem spojler z włókna węglowego - koszt ok 9 tyś.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    SGW weszło gdzieś marzec/kwiecień 2018
    AA/ACP niby od MY2018 z obietnicą upgradu na rynku w USA, ale to nie jest do końca prawda - jest kupa aut z jesieni 2017 USA która ma radia starego typu, tym bardziej auto z naklejką 05/17
    kupa aut w USA nie ma wcale radaru ani w zderzaku ani kamery górnej ;-)

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    W szarej najprawdopodobniej lewy przód podłużnicy jest skrzywiony. Jeżeli tak to trzeba się liczyć że sanki też będą uszkodzone. Z większych kosztów to jeszcze pewnie chłodnice dojdą.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    zacznij od podstawowej rzecz -sprawdzania tych aut z bazie CARFAX pod kątem wcześniejszych szkód. Ocenę z fot sobie daruj bo to co przychodzi a to co na fotach czasem 2 różne bajki no i dobrze sobie policz koszty zakupu bo czasem można się zdziwić.
    Jak już kupisz to kupuj części dopiero jak auto będziesz miał u siebie - inaczej to loteria.
    a radar to koszt ok 2-5 do 3 tys pln Pamiętaj że każda Q ma od przodu opuszczany pod zderzakiem spojler z włókna węglowego - koszt ok 9 tyś.

    - - - Updated - - -



    kupa aut w USA nie ma wcale radaru ani w zderzaku ani kamery górnej ;-)
    Zapomnialem dodac w pierwszym poście że carfax oczywiscie sprawdzony na początku, obie mają czysty title, pierwszy własciciel, sporwadzałem juz giulie niedawno z USA więc mniej więcej wiem o co chodzi, z kupnem części też się wstrzymuję do momentu przyplynięcia auta bo to często loteria, bardziej chodzi mi o to do jakiej kwoty opłaca się ją licytować, by opłacało się ją w ogole sciągać.
    poniżej wrzuce wyposażenie obu wartoś praktycznie ta sama

    czerwona.pdf szara.pdf

    E:

    z tego co sprawdziłem to poza mniejszym przebiegiem i rocznikiem to szara ma jeszcze Apple CarPlay, Google Android Auto i nagłośnienie HK, reszta to samo w obu egzemplarzach
    Ostatnio edytowane przez sory89 ; 19-11-2020 o 12:59

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    proszę nie hejtujcie że szrot z USA i że tylko PL salon się liczy, bo z tego co czytam i widzę to chyba 3/4 forum ma tu alfy z USA
    Oooo Panie, najlepsze używane Alfy to tylko z Bielska-Białej! Pan chcesz salwydżem jeździć i potem wypisywać na forum co to nie jest popsute, psuć marce tak świetną opinię?

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    więc tak
    Obydwie są dość ładne, oczywiście szara młodsza więc ciekawsza. Moim zdaniem powinienieś ustawić sobie jakiś górny, nieprzekraczalny pułap i podejść do obu (jeśli Twój pośrednik pozwoli na licytacje dwóch aut w tym samym praktycznie momencie).

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    jeśli możecie coś zasugerować jakie mogą byc potencjalne koszty naprawy lub której nie warto licytować to piszcie, każda sugestia się przyda.
    Od zera do nieskończoności.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    zwrócę uwage że w starszej radar wydaje się OK,
    Tak jak [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] napisał, a ja potwierdzam z własnego doświadczenia - na zdjęciach jest, z kontenera może wyjechać bez.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    Zapomnialem dodac w pierwszym poście że carfax oczywiscie sprawdzony na początku, obie mają czysty title, pierwszy własciciel, sporwadzałem juz giulie niedawno z USA więc mniej więcej wiem o co chodzi, z kupnem części też się wstrzymuję do momentu przyplynięcia auta bo to często loteria, bardziej chodzi mi o to do jakiej kwoty opłaca się ją licytować, by opłacało się ją w ogole sciągać.
    poniżej wrzuce wyposażenie obu wartoś praktycznie ta sama

    czerwona.pdf szara.pdf

    E:

    z tego co sprawdziłem to poza mniejszym przebiegiem i rocznikiem to szara ma jeszcze Apple CarPlay, Google Android Auto i nagłośnienie HK, reszta to samo w obu egzemplarzach
    nikt Ci nie odpowie do jakiej kwoty- popatrz na oferty krajowe używanie ( o ile są) miej na uwadze że czerwona ma dużo większy przebieg wiec do kosztów naprawy trzeba sobie doliczyć koszt doprowadzenia to właściwego stanu technicznego ( opony klocki tarcze oleje filtry etc etc)
    Pamiętaj że tu masz wyższą akcyzę i w portach De są wyższe od sierpnia opłaty
    ustal sobie pułap przelicz wraz z kosztami transportu i naprawy ( do tego ostatniego zawsze dolicz jakieś 25-30 % na nieprzewidziane ukryte usterki)

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    kupa aut w USA nie ma wcale radaru ani w zderzaku ani kamery górnej ;-)
    ale te akurat mają - widać na zdjęciach a szkoda rezygnować z tego/wyprogramowywać?
    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    koszt radaru w ASO około 6k z tego co sie orientuje do przeprogramowania
    ja za ok 2.9k mogę Ci sprowadzić, nie wiem na ile to dobra cena. dochodzi wprogramowanie a potem kalibracje - za tą ostanią to liczą serwisy które mają sprzęt ok 700zł z tego co ktoś na forum pisał.
    tak czy siak w starszej wygląda na nieuszkodzony a w nowszej może wystarczy obudowę z używki przełożyć - niektórym się udawało że elektronika ocalała

    na pierwszy rzut oka w obu maski wyglądają nietknięte, ale czy tak jest, czy ktoś nie podpicował? karbonowa kosztuje duuuużo, nawet używka (7k kiedyś widziałem, nowe rzędu 20k)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-11-2020 o 14:36
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory