Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Szyberdach z panorama

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Giulia 2.0 280km q4
    Postów
    1

    Domyślnie Szyberdach z panorama

    Witam, od ostatniego czasu rozmyślałem nad kupnem giulli i teraz, to jest już pewna decyzja , ale wiadomo zawsze człowiek przed wydaniem tak dużych pieniędzy chce się dowiedzieć, co warto, a co nie. Więc mam pytanie odnośnie szyberdachu i panoramy czy warto? Ogólnie lubię bardzo widzieć gwizdy wieczorem, a za dnia oglądać niebo i mieć trochę światła, nie będę otwierać tego dachu przy prędkościach powyżej 80km, ale naczytałem się, że dach w alfie wiele zostawia do życzenia, jak multimedia

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    + w jesienne dni daje trochę światła i ciepła
    + bajerancki wygląd
    - uchylenie a la szyber daje tylko minimalną szparę
    - jazda z otwartym dachem w dowolnej pozycji ma sens do 70 km/h, powyżej hałas staje się nie do zniesienia. Sytuację poprawia trochę uchylenie tylnych szyb
    - wydaje się, że przy 140 km/h większość hałasu w aucie dochodzi z dachu. W zależności od prędkości wiatru od 180 km/h zaczyna się mniejsze lub większe świszczenie
    - masa auta zwiększona o kilkadziesiąt kilogramów (grube szyby plus mechanizm vs aluminium)
    - mimo średniego wzrostu odnoszę wrażenie, że głowę mam prawię przy podsufitce
    - w lecie wnętrze mocniej się nagrzewa

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    + w jesienne dni daje trochę światła i ciepła
    + bajerancki wygląd
    - uchylenie a la szyber daje tylko minimalną szparę
    - jazda z otwartym dachem w dowolnej pozycji ma sens do 70 km/h, powyżej hałas staje się nie do zniesienia. Sytuację poprawia trochę uchylenie tylnych szyb
    - wydaje się, że przy 140 km/h większość hałasu w aucie dochodzi z dachu. W zależności od prędkości wiatru od 180 km/h zaczyna się mniejsze lub większe świszczenie
    - masa auta zwiększona o kilkadziesiąt kilogramów (grube szyby plus mechanizm vs aluminium)
    - mimo średniego wzrostu odnoszę wrażenie, że głowę mam prawię przy podsufitce
    - w lecie wnętrze mocniej się nagrzewa
    Ja akurat jak jeździłem Giulią bez szyberdachu, to miałem poczucie klaustrofobicznej przestrzeni. Zresztą od kilkunastu lat mam tylko auta z szyberdachem i przy zakupie, jego posiadanie to było jedno z podstawowych kryteriów wyposażenia. Wg mnie nie jest ani mniej ani bardziej głośny niż w innych samochodach. Zawsze jeżdżę z odsłoniętą zasłoną, chociaż zostawiając auto na słońcu, nie zaszkodzi jej zasuwanie.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Szyberdach można zawsze zasłonić, wtedy też to będzie jakaś izolacja termiczna czy akustyczna, ale ogólnie szklany dach to bardzo fajna sprawa. Jeśli nie masz miliona wzrostu to warto

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Ja mam 184cm wzrostu, oparcie fotela raczej pionowo i miejsca mi nie brakuje. Z otwarta roleta jest super. Do tego z zewnątrz wygląd sporo na plus. W dzień przy otwartej rolecie mam wrażenie większej przestrzeni. Ja tam panoramę zdecydowanie polecam. Żona kiedyś miała 500 z panorama i tez byliśmy bardzo zadowoleni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Jeśli nie masz miliona wzrostu to warto
    Ja mam 191 cm, zatem raczej więcej jak mniej i mam sporo zapasu

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    O ile mniej miejsca na głowy jest z tyłu w przypadku szyberdachu (porównując do giulii bez szyberdachu)? Próbowaliście porównywać?

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Nie odpowiem jak z tyłu. Ale okno dachowe zabiera bardzo dużo miejsca. Przed zakupem swojej jeździłem jedną z oknem dachowym i głowe miałem cały czas opartą o podsufitkę przy maksymalnie obniżonym fotelu (fotele z pakietu luxury). Bez okna dachowego mam 3-4 palce nad głową (fotele sportowe elektryczne)

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Nie odpowiem jak z tyłu. Ale okno dachowe zabiera bardzo dużo miejsca. Przed zakupem swojej jeździłem jedną z oknem dachowym i głowe miałem cały czas opartą o podsufitkę przy maksymalnie obniżonym fotelu (fotele z pakietu luxury). Bez okna dachowego mam 3-4 palce nad głową (fotele sportowe elektryczne)
    Dzięki za info. Przed zakupem swojej strasznie chorowałem na okno dachowe, ale obawiałem się, że miejsca nad głową będzie bardzo mało, zwłaszcza z tyłu. Potem okazało się, że do wersji Veloce Ti nie można zamówić okna dachowego, a zależało mi na tej konkretnej wersji, więc problem sam się rozwiązał (mimo, że wciąż z lekką zazdrością spoglądam na ludzi, które te okna dachowe mają).

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Właśnie sprawdziłem z ciekawości w konfiguratorze nowej wersji, po zaznaczeniu pakietu Veloce Carbon nie można wybrać przeszklonego dachu, czyli tak samo, jak było dotychczas.

Podobne wątki

  1. Dach panorama Giulia
    Utworzone przez sory89 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-02-2024, 16:08
  2. Giulia - dach panorama naprawa
    Utworzone przez sory89 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-02-2022, 20:42
  3. [Giulietta] Popękana uszczelka dachu, panorama
    Utworzone przez milkes w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-09-2019, 08:39
  4. [Giulietta] Dach panorama łuszczenie
    Utworzone przez justedith w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2019, 13:37
  5. [Stelvio] Dach panorama
    Utworzone przez Corvax w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2019, 09:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory