Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Nadmuch ogrzewanie w chłodne dni

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie Nadmuch ogrzewanie w chłodne dni

    Witam.
    Mam ( chyba) problem z oprogramowaniem ogrzewania auta. Użytkuje rocznik 2019 od czerwca tego roku. Dotychczas wszystko pracowało poprawnie.
    Obecnie jak temperatury oscylują w okolicy 5 stopni , to przy porannym uruchomieniu wentylator kabiny dmucha z niemal maksymalną prędkością ( oczywiście wszystko ustawione na "auto"). Jest to o tyle dziwne , że silnik zimny i w sumie niczemu to nie służy. Jak manualnie wentylator dam na 1-2 bieg , i po ok. 3 km jazdy nacisnę "auto" , to wszystko działa popranie, czyli zaczyna lekko dmuchać , a wraz ze wzrostem temp. silnika nadmuch się zwiększa i po osiągnięciu w kabinie zadanej temperatury zmniejsza się.
    Ma to miejsce tylko po całonocnym postoju. Kolejne uruchomienia w danym dniu nie powodują tej anomalii. Niekiedy auto stoi 7-9h na parkingu, i odpalam zimny silnik, ale wtedy wszystko działa poprawnie.
    Przy porannym wyjeżdżaniu kilkukrotne naciśniecie "AUTO" nie powoduje właściwej reakcji...
    Co ciekawe , jak na zewnątrz jest 8-10stopni to wszystko działa poprawnie.
    Macie jakieś sugestie, podpowiedzi, czy do ASO i nie mam sensu drążyć tematu?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Myślę, że wszystko jest w porządku. U mnie też występuje taka reakcja i wydaje nie się, że ma to związek ze spadkiem temperatury zewnętrznej podczas postoju do wartości powodującej wyświetlenie ostrzeżenia o ryzyku gołoledzi na drodze (+4stC lub niżej). Wówczas pojawia się najczęściej zaparowanie szyb auta od wewnątrz i celem jest właśnie szybkie usunięcie tej pary - zanim wydmuchiwane powietrze złapie jakąś sensowną temperaturę to efekt można osiągnąć wzmożonym nawiewem na szyby. Nic nie reguluj, nie wyłączaj "AUTO", a system sam obniży siłę nadmuchu po minucie/dwóch od odpalenia.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Zdaje się, że ten typ tak ma. U mnie działa to podobnie. Bardziej przeszkadza mi wentylator, który z biegiem czasu rozklekotał się, stał się głośniejszy. Ktoś go może już wymieniał?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Myślę, że wszystko jest w porządku. U mnie też występuje taka reakcja i wydaje nie się, że ma to związek ze spadkiem temperatury zewnętrznej podczas postoju do wartości powodującej wyświetlenie ostrzeżenia o ryzyku gołoledzi na drodze (+4stC lub niżej). Wówczas pojawia się najczęściej zaparowanie szyb auta od wewnątrz i celem jest właśnie szybkie usunięcie tej pary - zanim wydmuchiwane powietrze złapie jakąś sensowną temperaturę to efekt można osiągnąć wzmożonym nawiewem na szyby. Nic nie reguluj, nie wyłączaj "AUTO", a system sam obniży siłę nadmuchu po minucie/dwóch od odpalenia.
    też sądzę, że tak właśnie to działa. Odparowywanie szyb

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    Dzisiaj nic nie grzebałem od startu w ustawieniach nawiewu. Na dworze "-1" i wentylator nadmuchu powietrza do kabiny od chwili odpalenia do nagrzania cały czas na max - to ok. 7-9 km. Później faktyczne obniżył prędkość i zaczął pracować poprawnie. Jak tak ma być , to straszna lipa. W aucie zimno + potęgowanie chłodu nadmuchem, silnik znacznie dłużej łapie temperaturę pracy i.. hałas.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Ja mam USA 05.2018 i jest inaczej . Jak jest poniżej 3st., odpalam zdalnie, automatycznie włącza się podgrzewanie szyby, fotela kierowcy i kierownicy. Nadmuch i temp. pozostaje taka jak była przed zgaszeniem.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Ja mam USA 05.2018 i jest inaczej . Jak jest poniżej 3st., odpalam zdalnie, automatycznie włącza się podgrzewanie szyby, fotela kierowcy i kierownicy. Nadmuch i temp. pozostaje taka jak była przed zgaszeniem.
    Zajebiście, czasami ta UE mnie wku...a.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Ja mam USA 05.2018 i jest inaczej . Jak jest poniżej 3st., odpalam zdalnie, automatycznie włącza się podgrzewanie szyby, fotela kierowcy i kierownicy. Nadmuch i temp. pozostaje taka jak była przed zgaszeniem.
    Potwierdzam u mnie w USA tak samo.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie wiem czy jest jeszcze za ciepło bo moja Giulia stoi cały dzień pod firmą, temperatury obecnie ok. 5 st. (jak po pracy odjeżdżam, czasem ok. 18.00) i dmuchawa chodzi tak jak ją wcześniej zostawiłem.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ostatnio też moje Stelvio stało cały dzień i po uruchomieniu nie zauważyłem takiego zjawiska. Może za ciepło było ok 4 stopni

Podobne wątki

  1. [159] Ogrzewanie samoczynnie zwiększa nadmuch
    Utworzone przez rutino78 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2020, 16:42
  2. [159] Chłodne powietrze na postoju na rozgrzanym silniku
    Utworzone przez krzyhu122 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-03-2017, 23:36
  3. 147 Słaby nadmuch powietrza (ogrzewanie)
    Utworzone przez lucek_55 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 12:31
  4. Alfunia w chłodne dni dymi na czarno
    Utworzone przez jesse_w w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 08:11
  5. nadmuch 155
    Utworzone przez jan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory