Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Nadmuch ogrzewanie w chłodne dni

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Nie wiem czy jest jeszcze za ciepło bo moja Giulia stoi cały dzień pod firmą, temperatury obecnie ok. 5 st. (jak po pracy odjeżdżam, czasem ok. 18.00) i dmuchawa chodzi tak jak ją wcześniej zostawiłem.
    Ale ja piszę o programie "AUTO" . Jeśli bym nastawił słaby nadmuch manualnie, to zacząłby mi działać w dniu następnym z tą samą prędkością.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No to jak wybierasz AUTO to masz AUTO. I jeżeli po jakimś czasie siła nadmuchu spada to znaczy, że to AUTO naprawdę działa .

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    No to jak wybierasz AUTO to masz AUTO. I jeżeli po jakimś czasie siła nadmuchu spada to znaczy, że to AUTO naprawdę działa .
    Proszę przeczytaj od początku jak chcesz pomóc. Nie jest normalne, że po porannym odpaleniu, przez 20 minut napiernicza mi zimne powietrze z maksymalnym nadmuchem... Nie jest to ani rozsądne, ani komfortowe. W mojej ocenie coś mam nie tak, bo z opisów wnoszę, że u Was jest "normalnie".
    Trudno - zgłoszę w ASO przy przeglądzie i niech to ogarną...

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Sorry, nie chciałem urazić. Jak nie zapomnę to jutro w drodze do pracy włączę tryb auto i sprawdzę jak sprawy się mają.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Sprawdziłem - auto cały dzień na parkingu, temp. ok 1 st. C, po uruchomieniu nadmuch jest chyba na trochę wyższym poziomie niż gdybym nastawił manualnie ale nie jest tak, że wskakuje na najwyższe obroty lub nawet takie, które można określić jako wysokie i hałaśliwe. Chyba zaryzykuję stwierdzenie, że jest tak jak przy wyłączeniu silnika lub może stopień wyżej.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 02-12-2020 o 11:15

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek78 Zobacz post
    Proszę przeczytaj od początku jak chcesz pomóc. Nie jest normalne, że po porannym odpaleniu, przez 20 minut napiernicza mi zimne powietrze z maksymalnym nadmuchem... Nie jest to ani rozsądne, ani komfortowe. W mojej ocenie coś mam nie tak, bo z opisów wnoszę, że u Was jest "normalnie".
    Trudno - zgłoszę w ASO przy przeglądzie i niech to ogarną...
    Ten typ tak ma, ale nie wiem czy to jest normalne. Jest to mega irytujące jak wsiadasz z rodziną do wychłodzonego samochodu oczekując szybkiego nagrzania, a tu na dzień dobry dostajesz w dziób lodowaty nadmuch. Ja od razu skręcam dmuchawę na najniższy bieg i dopiero jak silnik jest ciepły przełączam na tryb AUTO. Nie miałem tak w żadnym innym samochodzie i wydaje mi się, że ktoś tu mocno przegiął.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Mój typ tak nie ma (Stelvio r.2018). Jeżdżę cały czas z klimą ustawioną na auto z temp. 21st., rano nawiewy włączają się na maksa dopiero jak przejadę jakiś kawałek i silnik nieco się nagrzeje.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Stelvio volace mr20 po lifcie 2.0 280KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Mi wymieniali wentylator klimy w ramach naprawy przycinającej się klimy w lecie. wyskakiwał im błąd wentylatora i do wymiany. trzeba podpiąć komputer.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    Byłem w ASO. Niby wszystkie czujniki są ok. Błędów nie ma. Pan z obsługi twierdzi, że tak ma być , bo kabina szybko się nagrzewa dzięki tak intensywnemu nawiewowi - chyba go posadzę za kierą w mroźny poranek i niech się "szybko grzeje" ...

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    Jest to uwarunkowane prawdopodobnie czujnikiem który dokonuje pomiaru wilgotności. Zauważyłem ze nie tylko temp. ma wpływ ale właśnie ilość wilgoci. Najgorzej maja samochody parkowane na zewnątrz. U mnie raz własnie tak dmucha mocno innym razem nie. Zawsze automat ustawiony.

Podobne wątki

  1. [159] Ogrzewanie samoczynnie zwiększa nadmuch
    Utworzone przez rutino78 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2020, 16:42
  2. [159] Chłodne powietrze na postoju na rozgrzanym silniku
    Utworzone przez krzyhu122 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-03-2017, 23:36
  3. 147 Słaby nadmuch powietrza (ogrzewanie)
    Utworzone przez lucek_55 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 12:31
  4. Alfunia w chłodne dni dymi na czarno
    Utworzone przez jesse_w w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 08:11
  5. nadmuch 155
    Utworzone przez jan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory