Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 128

Temat: Wyciszenie aut przed i po liftingu

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Na razie dołożyłem uszczelki na rant przednich drzwi (szczelina pomiędzy drzwiami i błotnikiem) oraz sznur epdm 5 mm wokół uszczelek drzwi.
    Pokaż proszę jak to wygląda i o co dokładnie z tym chodzi.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Nie mam tu na myśli wygłuszania pod kątem car audio, więc nie piszcie proszę abym wykleił drzwi, itp!!!
    Nie drzwi, a bagażnik i półkę nad nim. Wystarczą same maty butylowe i 3 do 4 godzin wolnego czasu. Po takim zabiegu jest znacznie ciszej.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzeszku Zobacz post
    Nie drzwi, a bagażnik i półkę nad nim. Wystarczą same maty butylowe i 3 do 4 godzin wolnego czasu. Po takim zabiegu jest znacznie ciszej.
    Wczoraj zrobiłem półkę, wcześniej też drzwi... Nie miałem jednak okazji sprawdzenia tego zabiegu przy wyższych prędkościach.
    Co masz na myśli: bagażnik?

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Wczoraj zrobiłem półkę, wcześniej też drzwi... Nie miałem jednak okazji sprawdzenia tego zabiegu przy wyższych prędkościach.
    Co masz na myśli: bagażnik?
    Wykleiłem całą podłogę i ściany boczne bagażnika. Powyżej 140 pasażer z tyłu słyszy co mówi kierowca i odwrotnie. Komunikacja w aucie odbywa się bez krzyków

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    F36
    Postów
    1

    Domyślnie

    Kilka dni temu miałem na test Stelvio Veloce 2.0 MY20 bez pakietu wyciszenia i jest stosunkowo głośno przy prędkości autostradowej - szumy powietrza dobiegają na wysokości uszu - od słupków/przodu/lusterek.
    Na drugi dzień mieliśmy na test x3 biedawersja 2.0 184km także benzyna (aczkolwiek koła 19 cali 245 vs 20 cali 255 w stelvio) i od pierwszym metrów czuć było że auto jest dużo lepiej wyciszone.
    Aby się upewnić zrobiłem pomiar obu samochodów apką na telefonie (dwa pomiary na dwóch różnych odcinkach, I - zwyczajowo pod wiatr - kierunek południowy, II - powiedzmy neutralny kierunek północny, czasy pomiaru 30-50s), średnie wyniki wyszły tak:
    Stelvio I 70,9db II 69,7db
    BMW I 68,1 II 67,6

    Abstrahując od wartości bezwzględnych (sprzęt niekalibrowany to pod wiatr wyszło prawie 3db na korzyść X3- dla nieznających skali logarytmicznej to dwukrotnie większy hałas (3db - 2x, 6db - 4x, 9db - 8x)

    To mnie powstrzymuje od wzięcia Sprinta z placu bo przy dłuższej jeździe będzie męczyło uszy.

    Rozważam jeszcze zamówienie Businessa doposażonego pode mnie ale wychodzi 200k - jakieś 22k więcej niż Sprint z placu ale już z hakiem i pakietem wyciszenia (za to V w grilu i nakładka tylnia w zderzaku i końcówki będą jasna a nie czarne jak w sprincie).

  6. #26
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dla mnie największy hałas dobiega z okolic drzwi i bocznych szyb i lusterek- nie dziwota bo boczna szyba dolnej części jest b krótka i ok 1 cm za dolną uszczelką jest jej koniec - po prostu ktoś zaoszczędził około 1,5 cm szkła na wysokości szyby w dolnej jesz części

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    dla mnie największy hałas dobiega z okolic drzwi i bocznych szyb i lusterek- nie dziwota bo boczna szyba dolnej części jest b krótka i ok 1 cm za dolną uszczelką jest jej koniec - po prostu ktoś zaoszczędził około 1,5 cm szkła na wysokości szyby w dolnej jesz części
    Może patent kolegi daras przyniesie efekt!

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    może coś pomoże - chciałbym zobaczyć ten jego sposób - choć w mojej ocenie problem leży w szczelinie boczek- szyba i dolnych narożnikach szyby przy boczku

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    jakby ktos mial veloce polift w Warszawie lub okolicy to chetnie bym sie przejechal i zaprosil do swojego aby porownac. ja wygluszylem podloge w bagazniku (niestety wydech Ragazzona okazal sie zdecydowanie za glosny) ale wciaz wygluszenie w tym aucie to najwiekszy minus. w porownaniu z BMW G20 320i to jest przepasc... rozwazam wygluszenie reszty auta ale nie wiem czy to pomoze

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Proszę o podpowiedź, jak wstawić zdjęcia.

    Uszczelki typu sznur epdm 5 mm są do kupienia na a...gro.
    Dałem je osobno: wokół uszczelek na drzwiach i na karoserii.
    Najlepiej wsunąć je do środka uszczelek w samochodzie ale trzeba je do tego zdemontować.
    Ja się nie bawiłem w demontaż, chciałem sprawdzić, czy cokolwiek da taki sznur.

    Odnośnie uszczelki na rant drzwi, to ją kupiłem na ali...
    Wpiszcie hasło: Z-shaped Car Door Seal EPDM

    Nie wiem, może mi się tylko wydaje ale świst powietrza od szyb i lusterek, po montażu tych uszczelek jest mniejszy.
    Myślę, że gdyby do kompletu wyciszyć drzwi matami butylowymi, to Giulia byłaby, przyjemnie dość cichym samochodem.

Podobne wątki

  1. Alfa 147 przed i po liftingu - usterki wieku dziecięcego
    Utworzone przez baden w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-12-2019, 14:44
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 21:17
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 09:45
  4. Rożnice przed i po liftingu
    Utworzone przez kasztelan w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 10:26
  5. Części / przed i po liftingu /
    Utworzone przez damianno w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory