Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Usterka elektryczna??? - wycie klaksonu, brak możliwości wyłączenia świateł???

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie Usterka elektryczna??? - wycie klaksonu, brak możliwości wyłączenia świateł???

    Mam problem dzisiaj rano wstaje podnoszę rolety i widzę że w samochodzie świecą się śwaitała drogowe. Wieczorem poprzedniego dnia dolewałem płyn do spryskiwaczy, ale wszystko zamknąłem jak zawsze. Wychodzę sprawdzić o co chodzi samochód zamknięty wszystko normalnie a światła się świecą i nie można ich zgasić. Zamykam, otwieram kluczykiem nic nie daje. Stwierdziłem że go odpalę jak odpaliłem to jakieś błędy wyskoczyły lamp z przodu, z tyłu a do tego zaczął włączać klakson co jakiś czas. (Koszmar 9.00 rano, niedziela na osiedlu domków jednorodzinnych wyje klaksonem) Nie mam alarmu tak, wersja podstawowa Bussines 2017, kupiony nowy w 2018 ze stocku. Stwierdziłem że się nim przejadę może się podładuje więc wyjechałem tak na 10-15 min kawałek poza Wrocław. ( Wcześniej gdzieś miesiąc temu pierwszy raz się pojawiło skontroluj silnik i wtedy pojechałem do serwisu i stwierdzili że akumulator jest niedoładowany i że to standardowy problem. Zostawiłem im auto podładowali i faktycznie problem znikł). Nic się nie zmieniło jadę wyświetla jakieś błędy skontroluj okładziny hamulców, skontroluj światła tylne i co jakiś czas klakson (koszmar – wygląda jakby wariat jechał). Generalnie w ostatnim czasie nie za dużo jeżdżę generalnie auto może 2 razy w tygodniu się przejedzie po mieście no i zrobiłem trasę ok. 2 tyg. temu 1000km. do tego 08.10.2020 akumulator był doładowany w serwisie do 98%. Generalnie wcześniej nie miałem takich problemów. Generalnie to nie jest samochód elektryczny żeby go ładować co jakiś czas. Dziwna sprawa. (Porównując np. mojej siostry Mini Clubman 2016 stał w zeszłym roku 4 miesiące w garażu i nic mu się nie stało a można było się spodziewać). Generalnie miesiąc temu minęła mi gwarancja i już takie rzeczy się dzieją (Przebieg 57000km, 2,0 benzyna RWD). Akumulator niby po sprawdzeniu w serwisie był ok. z ich diagnostyki. Miał ktoś podobny problem, wymienić akumulator.? W pon. zawiozę go do serwisu, obawiam się tylko że powiedzą mi że te samochody tak mają. Generalnie już poprzednim razem jak mi powiedzieli że trzeba podładować to kupiłem mały prostownik i właśnie go podłączyłem i ładuję akumulator. Patrzę i jak na razie w końcu wyłączył sam światła i nie wyje kalksonem jakby się normalizował. Jak ktoś ma pomysł co może być problemem lub miał podobną choinkę…?
    Pozdrawiam :/

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Jeszcze pod koniec sierpnia zaktualizowałem oprogramowanie systemu ponieważ nie działa mi nowy telefon z systemem może to miało wpływ ponieważ przed tym okresem nie maiłem takich problemów?
    Aktualizowałem zgodnie z tym wątkiem. Może ta aktualizacja ma jakieś błędy i rozładowuje akumulator?
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...a+infotainment

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixilium Zobacz post
    Mam problem dzisiaj rano wstaje podnoszę rolety i widzę że w samochodzie świecą się śwaitała drogowe. Wieczorem poprzedniego dnia dolewałem płyn do spryskiwaczy, ale wszystko zamknąłem jak zawsze. Wychodzę sprawdzić o co chodzi samochód zamknięty wszystko normalnie a światła się świecą i nie można ich zgasić. Zamykam, otwieram kluczykiem nic nie daje. Stwierdziłem że go odpalę jak odpaliłem to jakieś błędy wyskoczyły lamp z przodu, z tyłu a do tego zaczął włączać klakson co jakiś czas. (Koszmar 9.00 rano, niedziela na osiedlu domków jednorodzinnych wyje klaksonem) Nie mam alarmu tak, wersja podstawowa Bussines 2017, kupiony nowy w 2018 ze stocku. Stwierdziłem że się nim przejadę może się podładuje więc wyjechałem tak na 10-15 min kawałek poza Wrocław. ( Wcześniej gdzieś miesiąc temu pierwszy raz się pojawiło skontroluj silnik i wtedy pojechałem do serwisu i stwierdzili że akumulator jest niedoładowany i że to standardowy problem. Zostawiłem im auto podładowali i faktycznie problem znikł). Nic się nie zmieniło jadę wyświetla jakieś błędy skontroluj okładziny hamulców, skontroluj światła tylne i co jakiś czas klakson (koszmar – wygląda jakby wariat jechał). Generalnie w ostatnim czasie nie za dużo jeżdżę generalnie auto może 2 razy w tygodniu się przejedzie po mieście no i zrobiłem trasę ok. 2 tyg. temu 1000km. do tego 08.10.2020 akumulator był doładowany w serwisie do 98%. Generalnie wcześniej nie miałem takich problemów. Generalnie to nie jest samochód elektryczny żeby go ładować co jakiś czas. Dziwna sprawa. (Porównując np. mojej siostry Mini Clubman 2016 stał w zeszłym roku 4 miesiące w garażu i nic mu się nie stało a można było się spodziewać). Generalnie miesiąc temu minęła mi gwarancja i już takie rzeczy się dzieją (Przebieg 57000km, 2,0 benzyna RWD). Akumulator niby po sprawdzeniu w serwisie był ok. z ich diagnostyki. Miał ktoś podobny problem, wymienić akumulator.? W pon. zawiozę go do serwisu, obawiam się tylko że powiedzą mi że te samochody tak mają. Generalnie już poprzednim razem jak mi powiedzieli że trzeba podładować to kupiłem mały prostownik i właśnie go podłączyłem i ładuję akumulator. Patrzę i jak na razie w końcu wyłączył sam światła i nie wyje kalksonem jakby się normalizował. Jak ktoś ma pomysł co może być problemem lub miał podobną choinkę…?
    Pozdrawiam :/
    Cześć, szczerze współczuję... Nie będę zgrywał znawcy, ale jak tak Giulii odpier...la (włączenie długich, klakson itp) to ja bym nie jeździł (ewentualnie poza wybraniem się do serwisu jutro), ponieważ była tu na forum sytuacja, że bodajże w Stelvio... wyłączyło hamulce. Swoją drogą to przedziwne byłoby, że niski poziom akumulatora miałby być sygnalizowany... stele zapalonymi i nie dającymi się wyłączyć światłami drogowymi na wyłączonym zapłonie (w końcu pobierającymi sporą dawkę prądu). Ja po tym co się tu naczytałem cały czas mam podłączony do gniazda zapalniczki woltomierz. Powodzenia!

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    warto sprawdzic czy BCM modul nie dostal wody

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Tak sprawdź u dilera czy BCM komputer nie jest zalany.....moj 2017 stelvio mial kilka lat temu podobne wybryki (sam hamował, na autostradzie!!!! klakson sie wlaczyl, wycieraczki sie wlaczyly, kierunkowskazy migaly, itd.) i okazało sie ze wkrótce potem byl factory recall na wadliwe uszczelnienie BCM. Wymienili komputer, uszczelnili i od Stycznia 2018 bez problemów.
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 29-11-2020 o 22:22

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Swoją drogą to przedziwne byłoby, że niski poziom akumulatora miałby być sygnalizowany...
    jest, ale chyba zależy to od firmwarów może BCM albo liczniki - u mnie pokazywało jak rozładowałem bawiąc się w różne prototypowania czy przeprogramowywania proxi, ale mam wrażenie że dopiero od jakiegoś czasu (od 1.5roku+ mam najnowszy firmware liczników rev 203C a od roku najnowszy firmware BCM rev 724)


    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    warto sprawdzic czy BCM modul nie dostal wody
    w Giulii nie było takich problemów jak w Stelvio, ale oczywiście warto sprawdzić tak jak i ogólnie pooglądać czy wszystkie wtyczki są dociśnięte, a przy aku czy tam wszystko trzyma się kupy - np dokręcone klemy itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Dam znać jutro jeśli to rozgryzą w serwisie w ciągu jednego dnia. Generalnie jest to denerwujące. W 3 letnim aucie z takim przebiegiem nie powinno to mieć miejsca. Wcześniej miałem wymieniany wentylator w kabinie i spryskiwacz reflektorów który podobno często tak jak u mnie urywa się do środka. Uważam że to dużo jak na 3 lata. Najgorsze że trzeba do serwisu jeździć i tracić bezsensownie czas zwłaszcza że trzeba często się tam z tymi ludźmi nagadać żeby coś zrobili. Czasochłonne te Alfy... Pozdrawiam :/

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    niech Co na testerze sprawdza aku a do tego porob updaty firmwarow ba max opcjonalbe nawet
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixilium Zobacz post
    Dam znać jutro jeśli to rozgryzą w serwisie w ciągu jednego dnia. Generalnie jest to denerwujące. W 3 letnim aucie z takim przebiegiem nie powinno to mieć miejsca. Wcześniej miałem wymieniany wentylator w kabinie i spryskiwacz reflektorów który podobno często tak jak u mnie urywa się do środka. Uważam że to dużo jak na 3 lata. Najgorsze że trzeba do serwisu jeździć i tracić bezsensownie czas zwłaszcza że trzeba często się tam z tymi ludźmi nagadać żeby coś zrobili. Czasochłonne te Alfy... Pozdrawiam :/
    [MENTION=66207]mixilium[/MENTION] Daj znać co wyszło

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Więc usterka została chyba zażegnana aktualizacją oprogramowania 4 centralek i naładowania akumulatora (który jest ok) auto stało w serwisie 2 dni. Do dnia dzisiejszego nic podobnego ponownie się nie stało. Aktualnie też zacząłem ponownie więcej jeździć. Kupiłem również na wszelki wypadek mały prostownik. Dokładnej przyczyny dlaczego auto się samo się rozładowało a potem "zwariowało" w serwisie nie otrzymałem. Aktualnie działa. Sam się zastanawiam czy ta nowsza wersja MY2021 już jest pozbawiona takich dziwnych przypadłości. Pozdrawiam Szerokiej drogi wszystkim

Podobne wątki

  1. Usterka świateł awaryjnych (Alfa GT)
    Utworzone przez Dudi42 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2016, 20:41
  2. Problem z masą przednich świateł, wycieraczek i klaksonu
    Utworzone przez Przemek07 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 01:39
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 23:30
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:14
  5. Brak klaksonu
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory