Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Usterka elektryczna??? - wycie klaksonu, brak możliwości wyłączenia świateł???

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixilium Zobacz post
    Więc usterka została chyba zażegnana aktualizacją oprogramowania 4 centralek i naładowania akumulatora (który jest ok) auto stało w serwisie 2 dni. Do dnia dzisiejszego nic podobnego ponownie się nie stało. Aktualnie też zacząłem ponownie więcej jeździć. Kupiłem również na wszelki wypadek mały prostownik. Dokładnej przyczyny dlaczego auto się samo się rozładowało a potem "zwariowało" w serwisie nie otrzymałem. Aktualnie działa. Sam się zastanawiam czy ta nowsza wersja MY2021 już jest pozbawiona takich dziwnych przypadłości. Pozdrawiam Szerokiej drogi wszystkim
    Kup nowy akumulator.

    Utrzymuję 3 samochody, z czego jeżdżą dwa na dwóch kierowców więc jeden stoi i z doświadczenia wiem, że miesiąc postoju bez ładowania to śmierć dla akumulatora. Jeśli po 2 tygodniach pojawiły się problemy to znaczy że wyładował się zbyt mocno. Nawet jeśli doładowałeś akumulator i działa to może to oznaczać skrócenie jego żywotności. Wyładowanie prawie do zera to śmierć dla baterii.

    Aktualizacje centralek to bezradność serwisu. Jeśli serwisujesz w ADF to poszukaj innego ASO. Od 2007 jeżdżę Alfami i akurat o ADFie to mógłbym książkę napisać. O akumulator też walczyłem, nie trzymał weekendu (auto odstawione w piątek do garażu! jeżdżone non stop czyli 30-50 tys rocznie w trasie miało problem z odpaleniem w poniedziałek rano) i przeszedłem walki z serwisem ADF. I nie tylko ja bo byłem świadkiem jak o akumulator walczył inny klient i jakie bajery wciskał mu serwis.

    Dzisiejsze auta ciągną prąd jak stoją. Alarm. Wyszukiwanie kluczyka.

    Chcesz się pozbyć problemu? Po prostu kup nowy akumulator. Poza ASO, bo w ASO to koszt ok 1500, w sklepie z częściami do aut kupisz za 500-700 (takie ceny dla diesla z systemem SS, może dla benzyny wyjdzie nawet taniej).

    Mogę się założyć o kasę, że z elektroniką jest wszystko OK, a problemy wynikają ze zużytego akumulatora.

    Przed Alfami jeździłem Fiatami, akumulatory MM w niewysilonych benzynach padały mi statystycznie równiutko po 3 latach. Polecam Vartę. Polskie akumulatory były przyzwoite jakiś czas temu, ale ostatnio mocno się na nich zawiodłem. Bosch też dupy nie urywa.
    Ostatnio edytowane przez murder ; 03-01-2021 o 21:06

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Kondycję aku. zawsze można sprawdzić testerem, większość warsztatów samoch. raczej ma ten sprzęt na wyposażeniu.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Kondycję aku. zawsze można sprawdzić testerem, większość warsztatów samoch. raczej ma ten sprzęt na wyposażeniu.
    Tak, można.

    Dyskoteka kontrolek i dziwne zachowania to w 90% problem zasilania a nie centralek.


    Najprościej i NAJTANIEJ jest zacząć od wymiany akumulatora.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Auto dalej z tym samym akumulatorem w standardzie w Giuli jest Varta... nic się nie dzieje auto dalej jest ok tak jak przez poprzednie 2 lata...

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Tak, można.

    Dyskoteka kontrolek i dziwne zachowania to w 90% problem zasilania a nie centralek.


    Najprościej i NAJTANIEJ jest zacząć od wymiany akumulatora.

    Jeżeli tester zweryfikuje, że aku. jest złomem nie ma innego wyjścia. Z akumulatorami przeważnie problemy są zimą i w dieslach. Aku. sam z siebie rzadko pada z dnia na dzień ( w nowej gener, aut elektronika rozładowuje aku.). Moja Alfa np. przypłynęła z USA z całkowicie rozładowanym 1,5rocznym aku. Naładowałem go sprawdziłem testerem, okazało się, że "trzyma" prąd, załozyłem go do Giulii i chodzi u mnie bezawaryjnie już kolejne 1,5 roku.
    Ostatnio edytowane przez kaz156 ; 16-07-2021 o 16:32

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Jeżeli tester zweryfikuje, że aku. jest złomem nie ma innego wyjścia. Z akumulatorami przeważnie problemy są zimą i w dieslach. Aku. sam z siebie rzadko pada z dnia na dzień ( w nowej gener, aut elektronika rozładowuje aku.). Moja Alfa np. przypłynęła z USA z całkowicie rozładowanym 1,5rocznym aku. Naładowałem go sprawdziłem testerem, okazało się, że "trzyma" prąd, załozyłem go do Giulii i chodzi u mnie bezawaryjnie już kolejne 1,5 roku.
    no niestety kolego opowiadasz o stereotypach - z racji oszczędnych aku często padają i w lecie dochodzi do zwarć cel a druga kwestia wysokie temperatury nie sprzyjają jeszcze bardziej niż zimno

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    no niestety kolego opowiadasz o stereotypach - z racji oszczędnych aku często padają i w lecie dochodzi do zwarć cel a druga kwestia wysokie temperatury nie sprzyjają jeszcze bardziej niż zimno
    Potwierdzam - W 4 letniej Pandzie akumulator padł w ciągu 3 godzin. Rano odpaliłem bez problemu dojechałem do firmy, po 3 godzinach podczas zapalania samochód "umarł". Najpierw szok, potem sprawdzam voltomierzem a na aku 3V.

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Może zdarzyć się i coś takiego, ale gdyby prześledzić żywot np. 100 takich aku. to taka padaczka dotyczy może kilku sztuk. Normalnie aku. tak nagle w/g mnie nie padaja, nie jest to reguła.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Nowy aku. i wyłącz system start-stop

Podobne wątki

  1. Usterka świateł awaryjnych (Alfa GT)
    Utworzone przez Dudi42 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2016, 20:41
  2. Problem z masą przednich świateł, wycieraczek i klaksonu
    Utworzone przez Przemek07 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 01:39
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 23:30
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:14
  5. Brak klaksonu
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory