Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 107

Temat: Aktualizacja nawigacji dla pojazdów MY2020

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Ja miałem taki komunikat o nieprawidłowych mapach jak za pierwszym podejściem rozpakowałem pliki na pen-ie.
    A mnie cały czas zastanawia, w jaki sposób można rozpakować pliki z rozszerzeniem *.bin lub *.dct?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Uprzejmie informuję, że aktualnie na stronie https://maps.mopar.eu są nowe mapy nawigacji do zainstalowania dla pojazdów z rocznika MY2020:

    Latest version: 8.0.0
    Release date: 2020-08-19
    Size: 21.1GB

    Aby je zainstalować należy:
    1. Zalogować się na stronie maps.mopar.eu
    2. Ze strony pobrać plik mapy o nazwie: MAP50128.bin i plik licencji o nazwie: my2020-lic.dct
    3. UWAGA: Plików nie rozpakowujemy, w takiej formie jak je pobraliśmy zapisujemy na sformatowanym i pustym nośniku USB o pojemności co najmniej 32 GB.
    4. Uruchamiamy silnik i wkładamy nośnik z plikami do złącza USB pod panelem klimatyzacji i z menu wybieramy system/aktualizacja map/aktualizuj mapy
    (w trakcie aktualizacji możemy jeździć i korzystać z systemu oraz radia, jedynie nawigacja nie będzie działała).
    5. Po około 40 min mapy zostaną zaktualizowane do wersji: Mapa 8.0.2020.06 Europe
    Czyli na stronie wprowadzają w błąd bo piszą:
    Some files are compressed inside a ZIP folder, you need to extract them before saving them on the stick.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Czyli na stronie wprowadzają w błąd bo piszą:
    No właśnie przy pierwszym podejściu instalacji zasugerowałem się tym opisem i rozpakowałem te paczki, które znajdowały się w tym pliku i to był błąd ;/

    Kolega @Kszysztof jeżeli pobierasz pliki z navi z rozszerzeniem .bin i go otworzysz na kompie to pojawi się kilka plików, wśród nich plik payload.zip a w instrukcji instalacji map moparu jest napisane "Some files are compressed inside a ZIP folder, you need to extract them before saving them on the stick" i to wprowadza w błąd.

    Dlatego utworzyłem ten temat by inni nie błądzili po omacku

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Kolega @Kszysztof jeżeli pobierasz pliki z navi z rozszerzeniem .bin i go otworzysz na kompie to pojawi się kilka plików
    Wszystkie pliki do nawigacji, które ja pobierałem, miały rozszerzenie *.bin, ale pod to rozszerzenie nie mam podłączonej żadnej aplikacji, która pozwoliłaby na rozpakowanie takiego pliku i stąd to moje pytanie. Żeby rozpakować jakiś plik trzeba najpierw wiedzieć, w jaki sposób został spakowany, a o tym mówi rozszerzenie nazwy pliku. Rozszerzenie *.bin oznacza, że jest to plik binarny w "czystej postaci".
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Wszystkie pliki do nawigacji, które ja pobierałem, miały rozszerzenie *.bin, ale pod to rozszerzenie nie mam podłączonej żadnej aplikacji, która pozwoliłaby na rozpakowanie takiego pliku i stąd to moje pytanie. Żeby rozpakować jakiś plik trzeba najpierw wiedzieć, w jaki sposób został spakowany, a o tym mówi rozszerzenie nazwy pliku. Rozszerzenie *.bin oznacza, że jest to plik binarny w "czystej postaci".
    U mnie wystarczyło dwukrotnie kliknąć myszą na plik MAP50128.bin i otwierały się następujące pliki (zwróć uwagę na ścieżkę dostępu):
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	navi7.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	17.7 KB
ID:	274449  

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    [MENTION=83701]Stacho[/MENTION] -dzięki publikacji rozpakowanego pliku dowiedzieliśmy się, iż mapy w wersji MY2020 są zgodne z systemem NDS do którego FCA oficjalnie dołączyło w listopadzie 2020 roku. Więcej na stronie www.nds-association.org

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    [MENTION=83701]Stacho[/MENTION] -dzięki publikacji rozpakowanego pliku dowiedzieliśmy się, iż mapy w wersji MY2020 są zgodne z systemem NDS do którego FCA oficjalnie dołączyło w listopadzie 2020 roku. Więcej na stronie www.nds-association.org
    Tak, jest na ten temat osobna wzmianka: https://nds-association.org/tomtom-fca-uconnect/

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    U mnie oczywiście aktualizacja po wykryciu problemu w nazwie pliku przeszła gładko. Trwała 45 minut

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Stelvio Veloce 210km MY2020
    Postów
    17

    Domyślnie

    Dziś aktualizacja przebiegała prawidło, czas 60 min. Ciekawostka. Pliki zgrałem na pendrive, pierwsza próba dwa dni temu się nie powiodła. Komunikat o braku właściwych plików. Zmiana portów i przekładanie pomiędzy podłokietnikiem a konsolą nic dało. Zostawiłem pendrive w aucie wpięty do konsoli i po dwóch dniach sprawdziłem, czy coś się zmieniło. Teraz pliki już były widoczne i wszystko przebiegło bez problemów.

    Może pendrive trzeba wsadzić przed uruchomieniem silnika? Sprawdzę to następnym razem.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar palacz82
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2018
    Postów
    62

    Domyślnie

    Ja mam w tej chwili błąd i nie chce się aktualizować.

    Geographic area: Europe
    Latest version: 1061
    Release date:
    2020-11-12
    Size: 10.4GB

    Dwa razy ściągane i dwa razy nagrywane na pendrive...

    Wysłane z mojego CPH2065 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Stelvio MY2020 przed zakupem
    Utworzone przez Pzdrmm w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-05-2020, 14:40
  2. [Giulietta] Aktualizacja map nawigacji wbudowanej Giulietta 2010
    Utworzone przez rozewo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 02:50
  3. Aktualizacja nawigacji mapa Polski
    Utworzone przez bellocaro w dziale 166
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 15:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory