Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Maksymalne przebiegi 2.0 turbo

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Nic dodatkowego nie było robione. Serwisowana była w dwóch ASO (Mediolan, Turyn) gdzie byli mechanicy związani bezpośrednio z FCA. Prosiłem przyjaciela który kupił ode mnie aby przysłał mi kopi stanu technicznego na dzień sprzedaży, jak mi przyśle to go wstawię. Na początku produkcji Super i Veloce różniły się elektronicznym ustawieniem (moc) i wyposażeniem wnętrza (fotele). Podczas rozmów z mechanikami mówili, że moc super jest około 40 CV więcej a veloce ok 30 CV niż katalog. W kolejnych latach dokonywali różnych zmian o których tu na forum wielu Alfaholików pisało. Takie problemy jak "skaczące" przednie koła w zakręcie przy malej prędkości wyeliminowałem zmieniając opony z runflat na zwykłe. Na forum jest mój kolega (nie będę ujawniał nicka) ale ma już dobrze ponad 200k km i też nie ma większych uwag a serwisuje w niezależnym serwisie. Moim zdaniem serwisowanie w naszych ASO (o czym pisałem wcześniej) to jak na razie pomyłka, oni tylko minimalnie wyszli poza epokę Polmozbytu. Reasumując ja jestem zadowolony i mam nadzieję, że tak będzie dalej.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mangamather
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super, 2.0T, 200 HP
    Postów
    9

    Domyślnie

    Osobiście również uważam, że ASO pozostawia wiele do życzenia. Sam jestem ciekawy żywotności tych silników. Ogólnie jestem dobrej myśli. Moja Giulia ma wymieniany olej i filtr mniej więcej co 7500 km. (pierwsza wymiana po 5 tysiącach km). I przyznam szczerze, że dbam najlepiej jak umiem i z pełną kulturą użytkowania. Rocznie robię około 25 000 km. W mojej ocenie dbanie o auto to połowa sukcesu - albo nawet 80 %. reszta to egzemplarz jaki się trafi. Druga kwestia jest taka, że mało użytkowników potrafi prawidłowo dbać o auto. I wynika to zarówno z braku wiedzy jak i niepoprawnie skonstruowanych instrukcji użytkowania. Może kiedyś opiszę w jaki sposób dbać o auto, chociaż podejrzewam, że większość użytkowników tego forum zna zasady bardzo dobrze zauważyłem też, że panuje wiele mitów na temat eksploatacji nowych samochodów (czasem nawet powielanych przez ASO).

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mangamather Zobacz post
    Osobiście również uważam, że ASO pozostawia wiele do życzenia. Sam jestem ciekawy żywotności tych silników. Ogólnie jestem dobrej myśli. Moja Giulia ma wymieniany olej i filtr mniej więcej co 7500 km. (pierwsza wymiana po 5 tysiącach km). I przyznam szczerze, że dbam najlepiej jak umiem i z pełną kulturą użytkowania. Rocznie robię około 25 000 km. W mojej ocenie dbanie o auto to połowa sukcesu - albo nawet 80 %. reszta to egzemplarz jaki się trafi. Druga kwestia jest taka, że mało użytkowników potrafi prawidłowo dbać o auto. I wynika to zarówno z braku wiedzy jak i niepoprawnie skonstruowanych instrukcji użytkowania. Może kiedyś opiszę w jaki sposób dbać o auto, chociaż podejrzewam, że większość użytkowników tego forum zna zasady bardzo dobrze zauważyłem też, że panuje wiele mitów na temat eksploatacji nowych samochodów (czasem nawet powielanych przez ASO).
    W takim razie czekamy!

Podobne wątki

  1. [Giulietta] 1.4 MA 170KM maksymalne doładowanie
    Utworzone przez MiLykie w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-10-2014, 22:39
  2. przepływka wartosci maksymalne
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 17:12
  3. [159] maksymalne obroty silnika 1.9 JTDM 16V
    Utworzone przez Gary w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 08:58
  4. [33] Maksymalne ET do 33?
    Utworzone przez Szułff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2010, 10:30
  5. Maksymalne prędkości na danym biegu w AR 146 1.6 16V TS
    Utworzone przez Szymonik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory