Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 133

Temat: Małe tablice rejstracyjne - kontra nasz policja

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    ale sprawa jest prosta, masz miejsce na normalna tablice bez jej wyginania to zakladasz normalna a nie oswiadczasz nieprawde w Urzedzie Komunikacji zeby sie wyroznic mala tablica, ktora na duzym aucie wyglada po prostu smiesznie i wiesniacko. To ze jest plytkie wytloczenie pod tablice USA nie powoduje, ze nie mozesz zalozyc normalnej europejskiej, mozesz i wiekszosc ludzi, ktorzy sprowadzili samochody z USA taka zamontowalo. Bardzo dobrze ze sie wzieli za to bo to naprawde zaczynalo byc juz plaga a dla ludzi ktorzy rzeczywiscie nie mogli zmiescic dlugich tablic zaczelo brakowac numerow..

    btw. od 4 grudnia 2020 wszedl przepis ze samochod nie przejdzie badania technicznego jesli ma mala tablice a zmiesci sie duza i nie wazne czy jest sprowadzony z USA natomiast policja bedzie takie samochody wylapywac z urzedu bo jest to zabronione (art. 60 PoRD, pkt 3b)
    Oczywiście ze tak bo naprawdę czasem te tablice maja auta w oczywisty sposób mający miejsce na normalne tablice - tylko jak pisałem wyżej temat nie jest jednoznaczny co rozumiemy pod pojęciem "zmieści się" to że niby pasuje na zderzak nie zawsze znaczy ze da się zamocować- ale to już kwestia dowodowa konkretnego przepadku etc etc

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Czyli co, jeśli jawnie skłamię, to mogę się wyłgać tym, że nikt mi nie powiedział, że mi coś za to grozi? A co z regułą, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego stosowania?
    zasada jest prosta w administracji- żeby wyciągać konsekwencje musisz o ich złamaniu pouczyć. tak samo masz w sądzie jak składasz zeznania - sąd Cie na wstępie poucza o konieczności mówienia prawdy.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    No cóż, nie znałem takiej zasady, dla mnie idiotyzm, ale nie pierwszy i nie ostatni w naszym prawodawstwie [emoji6]

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Jeżeli już wchodzimy na ścieżkę prawną to dobrze byłoby zapoznać się z całościowym podejściem do tematu tablic. Opracowanie na podstawie wyroków sądowych - Aleksandra Herzoga.

    Coś nie tak z publikacją dokumentu (doc) zamieszczam w wersji pdf.
    to co wkleiłeś dowodzi kompletnego braku konsekwencji w stosowaniu przepisów w tak banalnej sprawie- jak widać każdy orzeka sobie co chce i potem prawnicy mają pole do popisu w interpretacji- pewnie ne jedna praca doktorska na tym tle powstanie.
    Inna sprawa, że artykuł dotyczy głownie sytuacji kradzieży tablic i posługiwania się nimi w czynach przestępczych

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    No cóż, nie znałem takiej zasady, dla mnie idiotyzm, ale nie pierwszy i nie ostatni w naszym prawodawstwie [emoji6]
    jak wiele w tym kraju ale to nie temat dyskusji.;-)

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Dyskusja o posługiwaniu się niewłaściwymi tablicami może dojść do granic absurdu ze względu na "Polak potrafi". Jeden z moich sąsiadów z garaży pokrył ostatnio tablice zieloną folią, aby udawać elektryka i jeździć buspasem - można, można - takich przypadków jest coraz więcej. Źle skonstruowane prawo (przepis) może doprowadzać do takich absurdów.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Dyskusja o posługiwaniu się niewłaściwymi tablicami może dojść do granic absurdu ze względu na "Polak potrafi". Jeden z moich sąsiadów z garaży pokrył ostatnio tablice zieloną folią, aby udawać elektryka i jeździć buspasem - można, można - takich przypadków jest coraz więcej. Źle skonstruowane prawo (przepis) może doprowadzać do takich absurdów.
    Wydaje mi się, że to nie o przepisy chodzi tylko o naszą polską fantazje

    Jeden kupi tablice na allegro, bo chce mieć rozmiar szwajcarski (po co???)
    Drugi zaznaczy że normalna mu się nie mieści, żeby dostać mała tablice.
    Prawo nie ma nic do tego, jak widać po większości wypowiedzi powyżej. Internetowi specjaliści cytują kodeks ruchu, kodeks karny i konstytucję, żeby uwiarygodnić swoją głupotę. Sorry, ale inaczej tego nie widzę.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bob@ ; 22-12-2020 o 16:50

  6. #26
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    [MENTION=2540]Marek156/159sw[/MENTION] właśnie o tym piszę - nasza fantazja plus bałagan legislacyjny no i mamy to co mamy. zachowanie sąsiada podpada już pod paragrafy czyli przerabianie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Wydaje mi się, że to nie o przepisy chodzi tylko o naszą polską fantazje

    Jeden kupi tablice na allegro, bo chce mieć rozmiar szwajcarski (po co???)
    Drugi zaznaczy że normalna mu się nie mieści, żeby dostać mała tablice.
    Prawo nie ma nic do tego, jak widać po większości wypowiedzi powyżej. Internetowi specjaliści cytują kodeks ruchu, kodeks karny i konstytucję, żeby uwiarygodnić swoją głupotę. Sorry, ale inaczej tego nie widzę.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    gdzieś napisałem że che coś uwiarygadniać? znajdz mi choć jeden fragment! jeżdżę z pełna świadomością że nie spełniam wymogów PorD - tyle panie.
    widzisz jakoś nawet w De da się rożne tablice założyć tylko w tym wspaniałym kraju zawsze musimy sie odlać pod wiatr.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 22-12-2020 o 17:15

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    przy okazji niedawnych nowelizacji w prasie zwaracali uwagę ze będą robić problemy tym którzy nadużywają małych tablic. trudno się dziwić, skoro da się ich mało wygeneraować a są auta które potrzebują naprawdę, bo nie czarujmy sie : w Giuliach USA normalnie się mieści duża - nie sprawdzałem dokłądnie ale jeśli się nie mylę to klapa taka sama jest w USA - i montaż podkładki na 3 wkręty?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475
    Ostatnio edytowane przez method ; 22-12-2020 o 18:15

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Czy waszym zdaniem miałem prawo do założenia małych tablic?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190417_174740.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	116.6 KB
ID:	274887
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190522_224016.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	72.0 KB
ID:	274888

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    wersja EU ma ten rozkład dokładnie taki sam, tylko plastikową podkładkę dokręcaną do tych 3 otworów na wkręty dają szerszą plastikową podkładkę.

    Cytat Napisał nowitek Zobacz post
    Czy waszym zdaniem miałem prawo do założenia małych tablic?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190417_174740.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	116.6 KB
ID:	274887
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190522_224016.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	72.0 KB
ID:	274888
    przód wymusza małą? choć nie wiem jak dokładnie o tym paragrafy traktują
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory