Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 133

Temat: Małe tablice rejstracyjne - kontra nasz policja

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    No właśnie według mnie przód ewidentnie wymusza małą, bo zwykła albo będzie zasłaniać część chłodnicy albo halogen. Miałem już kontrolę gdy Policja jechała za mną i po zatrzymaniu przedstawiłem argumenty dotyczące przodu, to Policjant zapytał czemu nie założyłem kwadratowej.

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowitek Zobacz post
    Czy waszym zdaniem miałem prawo do założenia małych tablic?
    z przodu moze isc dwurzedowa, widzialem ten model z takimi tablicami, nie jestem pewien jak to sie ma do pomniejszonych, czy jak wchodzi dwurzedowa to nie mozesz juz pomniejszonej itd.. Ale fura powiem Ci pierwsza klasa !

    Cytat Napisał epsonix
    wersja EU ma ten rozkład dokładnie taki sam, tylko plastikową podkładkę dokręcaną do tych 3 otworów na wkręty dają szerszą plastikową podkładkę.
    amerykanskie maja dodatkowo taka ramke dookola tego wytloczenia, ale zdaje sie ze wystarczy ja odkrecic i przykrecic europejska, chyba ze sie cos zmienilo ale nie sadze

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    z przodu moze isc dwurzedowa, widzialem ten model z takimi tablicami, nie jestem pewien jak to sie ma do pomniejszonych, czy jak wchodzi dwurzedowa to nie mozesz juz pomniejszonej itd.. Ale fura powiem Ci pierwsza klasa !
    Dzięki, też go lubię.
    Dwurzędowe zakładało się do Evo zanim pojawiły się małe . I teraz pytanie czy nie po to się właśnie pojawiły żebym mógł je w tym przypadku założyć?

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowitek Zobacz post
    Dzięki, też go lubię.
    Dwurzędowe zakładało się do Evo zanim pojawiły się małe . I teraz pytanie czy nie po to się właśnie pojawiły żebym mógł je w tym przypadku założyć?
    Przepisy mówią, że tablice małe stosuje się w przypadku gdy nie ma możliwości zamontowania tablicy standardowej. Jeżeli dobrze rozumiem bałagan w przepisach (studiowałem to jak rejestrowałem auto z rynku japońskiego) to tablica dwurzędowa jest przeznaczona tylko do tyłu.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  5. #35
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    tak dokładnie - dwurzędowa tylko na tył - paragraf 35 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Przepisy mówią, że tablice małe stosuje się w przypadku gdy nie ma możliwości zamontowania tablicy standardowej. Jeżeli dobrze rozumiem bałagan w przepisach (studiowałem to jak rejestrowałem auto z rynku japońskiego) to tablica dwurzędowa jest przeznaczona tylko do tyłu.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    za przeproszeniem burdel jest w przepisach niesamowity i pozwala na sporą fantazję

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar konrad26
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    Giulia 2.0 RWD Visconti Green , były: Alfa 159 2.4 SW , Alfa Romeo 156 2.0 T.S 2000r
    Postów
    45

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=n__4dRyDDlk&t=1s

    Motodoradca wiele wyjaśnia - zainteresowani polecam obejżeć.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] gdzie dostane taka tablice ?

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad26 Zobacz post
    Motodoradca wiele wyjaśnia - zainteresowani polecam obejżeć.
    Nic nie wyjaśnia tylko sobie bajdurzy.
    A co jeśli nie mam miejsca konstrukcyjnego do umieszczenia tablicy rejestracyjnej z przodu? W kilkunastu stanach USA przednia tablica nie jest wymagana.
    A co jeśli auto ma jedno miejsce na zmniejszoną tablicę rejestracyjną? Przepis stanowi o "miejscach" (liczba mnoga).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał method Zobacz post
    z przodu moze isc dwurzedowa
    Problemem z przednią tablicą w Giulii, oprócz kwestii estetycznych, jest zakłócanie czujników parkowania. Dwurzędowa na pewno zasłaniałaby czujnik parkowania w kratce.

  9. #39
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Nic nie wyjaśnia tylko sobie bajdurzy.
    A co jeśli nie mam miejsca konstrukcyjnego do umieszczenia tablicy rejestracyjnej z przodu? W kilkunastu stanach USA przednia tablica nie jest wymagana.
    A co jeśli auto ma jedno miejsce na zmniejszoną tablicę rejestracyjną? Przepis stanowi o "miejscach" (liczba mnoga).
    dokładnie- bełkot niesamowity gość pomija wiele rzeczy- podstawowa zasada - prawo nie działa wstecz wiec... bajdurzenie jak i dyrdymały o homologacji na miejsce po lewej stronie na tablice

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad26 Zobacz post
    https://www.youtube.com/watch?v=n__4dRyDDlk&t=1s

    Motodoradca wiele wyjaśnia - zainteresowani polecam obejżeć.
    Ciekawi mnie co w sytuacji, kiedy ktoś z małą lub niedopuszczoną do ruchu tablicą rej. będzie uczestniczył w zdarzeniu drogowym? Czy wtedy ubezpieczyciel z racji tego, ze auto w takim stanie nie powinno zostać dopuszczone do ruchu drogowego, może się wypiąć na wypłatę odszkodowania?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory