Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 133

Temat: Małe tablice rejstracyjne - kontra nasz policja

  1. #71
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Durne mamy prawo, które pozwala na takie coś, że byle wieśniacki dresik zakłada małą rejestrację do swojego golfa II i czuje się dzięki temu panem wioski.

  2. #72
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Durne mamy prawo, które pozwala na takie coś, że byle wieśniacki dresik zakłada małą rejestrację do swojego golfa II i czuje się dzięki temu panem wioski.
    ?

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  3. #73
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Durne mamy prawo, które pozwala na takie coś, że byle wieśniacki dresik zakłada małą rejestrację do swojego golfa II i czuje się dzięki temu panem wioski.
    Tu bym się z Tobą nie zgodził. Czemu ten gościu do golfa nie może mieć małych tablic? Małe tablice to elita? Jakoś w Czechach nie ma z tym problemu. Słaby argument z Twojej strony. Również mogę powiedzieć masz alfe romeo giuliette to czemu odzywasz się w wątku giuli ������ moim zdaniem jeśli to Twój samochód każdy powinien mieć prawo decydowania a u nas coraz mniej możesz sam decydować

  4. #74
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Alfaholicy - nie kompromitujcie się. Prawo należy przestrzegać nawet ułomne ale też można występować z inicjatywą zmiany tego prawa. Czego niektórym życzę.

  5. #75
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    mam wrazenie ze kolega Fernando mial na mysli nie pomniejszona wersje duzej tablicy (XX XXXXX) a male tablice (te dedykowane do samochodow amerykanskich), ktorych jest teraz mozna powiedziec mala plaga na ulicach, a samochody z miejscami ewidentnie pod duza tablice i wlozona w to miejsce mala wygladaja po prostu smiesznie, ludzie celowo potwierdzaja nieprawde w urzedzie komunikacji zeby wyroznic czymkolwiek pospolite auto.. dodatkowo zmniejszajac pule tych tablic dla osob, ktore rzeczywiscie takiej potrzebuja.

    Zamysl z pomniejszona tablica w samochodach typu Giulia, gdzie duza tablica troche szpeci auto jest zgola odmienny

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Alfaholicy - nie kompromitujcie się. Prawo należy przestrzegać nawet ułomne ale też można występować z inicjatywą zmiany tego prawa. Czego niektórym życzę.
    W pełni popieram. Pozwolenie na omijanie prawa w zakresie wg niektórych uznanych za "mniej ważne" powoduje brak poszanowania prawa w zakresach, w których inni uważają za mniej ważne. Spróbujcie założyć niezgodne z przepisami tablice np. w Niemczech. Ręczę, że na nic się zda "system szybkiej zmiany tablic na rzepy". Mam wrażenie graniczące z pewnością, że będzie to kolejny element pogrążający użytkownika. Co do przestrzegania przepisów to proszę przykład z dzisiejszego ranka: jadę 50 km/h ulicą w moim mieście, jest podwójna ciągła, za mną inne auto z "bardzo szybkim kierowcą", co chwilkę najeżdża na mnie próbując wymusić zwiększenie prędkości, a jak pozostaję niewzruszony, to na tej podwójnej ciągłej mnie w końcu wyprzedza. Po to, żeby następne 5 km jechać 50 km/h, tyle, że przede mną.

  7. #77
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Mała prośba - możecie nie popadać w skrajności? - co ma niebezpieczna jazda to tablicy rejestracyjnej? czy ja jadąc z mała tablicą zgodnie z przepisami jestem większym zagrożeniem niż wariat na zwykłej. Troszkę umiaru!

  8. #78
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Ustawodawca zachował się jak popapraniec - wprowadził małe tablice takie jak wiadomo, zamiast wprowadzić pomniejszony rozmiar z pomniejszonymi literami/cyframi wg aktualnego kodowania i nie robić problemów ani sobie ani ludziom - że numerów zabraknie. Kto by chciał, to by sobie wstawił mniejsze i żył. To takie proste.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Mała prośba - możecie nie popadać w skrajności? - co ma niebezpieczna jazda to tablicy rejestracyjnej? czy ja jadąc z mała tablicą zgodnie z przepisami jestem większym zagrożeniem niż wariat na zwykłej. Troszkę umiaru!
    Chodzi nie o konkret tylko ustalenie zasad - które odstępstwo od przepisów jest mniejszej wagi. Ja rozumiem idee mniejszych tablic lub braku ich z przodu (np. jakiegoś Ferrari czy Lambo) ale chciałem ukazać typowo polskie (niestety) podejście do wszelkiego rodzaju przepisów. Całkowicie pomijam zasadność wprowadzania niektórych przepisów lub ich mniej lub bardziej idiotyczne (często) uzasadnienie.

  10. #80
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    mam wrazenie ze kolega Fernando mial na mysli nie pomniejszona wersje duzej tablicy (XX XXXXX) a male tablice (te dedykowane do samochodow amerykanskich), ktorych jest teraz mozna powiedziec mala plaga na ulicach, a samochody z miejscami ewidentnie pod duza tablice i wlozona w to miejsce mala wygladaja po prostu smiesznie, ludzie celowo potwierdzaja nieprawde w urzedzie komunikacji zeby wyroznic czymkolwiek pospolite auto.. dodatkowo zmniejszajac pule tych tablic dla osob, ktore rzeczywiscie takiej potrzebuja.

    Zamysl z pomniejszona tablica w samochodach typu Giulia, gdzie duza tablica troche szpeci auto jest zgola odmienny
    Tak, miałem na myśli te małe, których pełno teraz na wsiach. Wieśniaki w golfach II nie mogą się wyróżnić indywidualną tablicą, bo za drogo, to taki znaleźli sposób za darmo na zaimponowanie blacharze pod remizą.
    ps. Nie mam nic do wieśniaków - ludzi mieszkających i pracujących na wsi, nawet ich wolę od "młodych wykształconych z wielkich miast", ale wieśniactwa mentalnego nie trawię.

    - - - Updated - - -
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 13-06-2021 o 20:30 Powód: Język nienawiści...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory