Strona 1 z 14 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 133

Temat: Małe tablice rejstracyjne - kontra nasz policja

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie Małe tablice rejstracyjne - kontra nasz policja

    Panowie wczoraj mojemu koledzę polcja zabrała dowód rejestracyjny samochodu. Samochód oczywiście alfa z USA . Powodem zabrania dokumentu były małe tablice - według policjanta od 04.12- są nowe przepisy dotyczące tych tablic - a policjant podczas kontroli ocenił że dużą tablica zmieści się mu na tylnej klapie bo jest miejsce. Policjant nie dał się przekonać w żaden sposób kolega używał następujących argumentów:

    - w wydziale komunikacji dostał takie tablice
    - samochód jest przystosowany do małych tablic - duża tablica będzie szpetnie wydladała na tylnej klapie ponieważ ma wytłoczenia na małą tablicę na klapie.
    - w tylnej klapie nie ma nawet odtworów pod duże tablice
    Oczywiście rozmowa kolegi była na poziomie nie sapał się do policjanta , nie przekroczył prędkości rutynowa kontrola.
    Jak można się bronić w takiej sytuacji ?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Moim zdaniem policjant postąpił prawidłowo. Sam mam Giulię że Stanów i mam normalną tablicę, która normalnie się mieści. Montaż małej to zwykle przegięcie. Czasem można spotkać auta, gdzie normalna tablica się nie mieści i to dla nich są te małe tablice. Że względu na mniejszą ilość znaków ich dostępność jest mocno ograniczona. Kiedyś przyjdzie taki moment, że dla tych co ich naprawdę potrzebują, zabraknie bo niektórzy mieli taką fanaberię , żeby mimo dostępnego miejsca założyć małą.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    a ja wywrotowo zmniejszyłem normalną tablice do .. rozmiaru szwajcarskiego i .. nic - kilka kontroli nikt się nie czepia. Trafisz na cymbała to potem jest takie efekt- bynajmniej nie jestem zwolennikiem wciskana małych tablica z WK ale rozmiar tablicy przedniej w normalnym rozmiarze naprawdę szpeci przód a do tego zasłania czujniki parkowania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201108_183711.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	62.7 KB
ID:	274863
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 21-12-2020 o 21:36

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Panowie wczoraj mojemu koledzę polcja zabrała dowód rejestracyjny samochodu. Samochód oczywiście alfa z USA . Powodem zabrania dokumentu były małe tablice - według policjanta od 04.12- są nowe przepisy dotyczące tych tablic - a policjant podczas kontroli ocenił że dużą tablica zmieści się mu na tylnej klapie bo jest miejsce. Policjant nie dał się przekonać w żaden sposób kolega używał następujących argumentów:

    - w wydziale komunikacji dostał takie tablice
    - samochód jest przystosowany do małych tablic - duża tablica będzie szpetnie wydladała na tylnej klapie ponieważ ma wytłoczenia na małą tablicę na klapie.
    - w tylnej klapie nie ma nawet odtworów pod duże tablice
    Oczywiście rozmowa kolegi była na poziomie nie sapał się do policjanta , nie przekroczył prędkości rutynowa kontrola.
    Jak można się bronić w takiej sytuacji ?
    Gamoń musiał/chciał się wykazać..., ja bym go najchętniej znokautował...
    A tak poważnie ciężko kopać się z koniem. Jeśli trafisz na takiego, do którego rzeczowe argumenty nie przemawiają to pozostaje sąd i droga, która nie jest warta czasu i nerwów...

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    rozmiar tablicy przedniej w normalnym rozmiarze naprawdę szpeci przód a do tego zasłania czujniki parkowania.
    oczywiście kwestia gustu, ale żadnych czujników parkowania mi nie zasłania.
    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Jak można się bronić w takiej sytuacji ?
    Jeżeli policjant tak postąpił, zapewne miał do tego podstawę prawną. W wydziale komunikacji kolega pewnie takie dostał, bo o takie prosił, szczerze mówiąc to dla mnie też takie zakładanie tablic małych do samochodów, gdzie mieści się normalna jest śmieszne

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    a ja wywrotowo zmniejszyłem normalną tablice do .. rozmiaru szwajcarskiego i .. nic - kilka kontroli nikt się nie czepia. Trafisz na cymbała to potem jest takie efekt- bynajmniej nie jestem zwolennikiem wciskana małych tablica z WK ale rozmiar tablicy przedniej w normalnym rozmiarze naprawdę szpeci przód a do tego zasłania czujniki parkowania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201108_183711.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	62.7 KB
ID:	274863
    Jak trafisz na kumatego policjanta, będziesz miał o wiele większy problem niż za wożenie tablicy pod siedzeniem. Zacznijmy od tego, że tablica bez hologramu jest tyle samo warta co ta z tektury z napisanymi nr. flamastrem. W kodeksie są określone wymiary jakie musi mieć tablica. Kiedyś z kolegą na motocyklach trafiliśmy na takiego policjanta, że sprawdzał nawet numery hologramu na tablicy przez szczekaczkę. Zagadaliśmy przy okazji do niego " a co by było, gdybym zgubił tablicę i napisał numery na kartonie i zamocował? Za to grozi już sprawa karna jak za fałszowanie dokumentów - odpowiedział".

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    kolego- tablice rej nie są żadnym dokumentem więc o podrabianiu nie może być mowy czegokolwiek. dokumentem jest DR a nie tablice rej- poczytaj sobie liczne orzecznictwo. Wymiar tablicy jest potrzebny do dopuszczenia do ruchu - nie ma wykroczenia jeżeli w trakcie kontroli drogowej samochód zostanie do takiego stanu aby spełniał wymogi PoRD. to jest tak jak ze zrywaniem folii z przednich szyb bocznych czy tylnych lamp
    Na głowę tez nie upadłem aby doklejać jakieś hologramy które po pierwszej wizycie w dobrej myjni już dawno poszły w niebyt nawet z oryginalnych tablic.
    Już nie raz widziałem nadgorliwych policjantów opowiadających bzdury i szukających kwadratowych jaj. Za chwile przeczytamy ze sprawdzał poziom płynu w spryskiwaczy i czy masz zaświadczenie chrztu - naprawdę nie przesadzajmy

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Tak tylko dodam, że w przepisach technicznych są podane wymiary tablic, ich wygląd, wzór itp. ale nie ma nic na temat miejsca umieszczenia przedniej tablicy. Ma być i tyle.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    kolego- tablice rej nie są żadnym dokumentem więc o podrabianiu nie może być mowy czegokolwiek. dokumentem jest DR a nie tablice rej- poczytaj sobie liczne orzecznictwo. Wymiar tablicy jest potrzebny do dopuszczenia do ruchu - nie ma wykroczenia jeżeli w trakcie kontroli drogowej samochód zostanie do takiego stanu aby spełniał wymogi PoRD. to jest tak jak ze zrywaniem folii z przednich szyb bocznych czy tylnych lamp
    Na głowę tez nie upadłem aby doklejać jakieś hologramy które po pierwszej wizycie w dobrej myjni już dawno poszły w niebyt nawet z oryginalnych tablic.
    Już nie raz widziałem nadgorliwych policjantów opowiadających bzdury i szukających kwadratowych jaj. Za chwile przeczytamy ze sprawdzał poziom płynu w spryskiwaczy i czy masz zaświadczenie chrztu - naprawdę nie przesadzajmy
    Bardzo się mylisz. Odnośnie hologramu, to miałem kiedyś nieprzyjemność zgubić tablicę. Podjechałem do WK, dostałem kwitek i namiary na firmę, gdzie wyrobiłem tablicę. Z wyrobioną tablicą musiałem wrócić do okienka, gdzie Pani urzędniczka dokleiła hologram i jak dobrze pamiętam, wpisała adnotację do karty pojazdu. Dopiero wtedy, tablica stała się w pełni legalna i mogłem ją montować na samochodzie. Tu masz artykuł i podstawę prawną - od 3msc do 5lat za fałszywe tablice. [url]https://www.moto3m.pl/nawet-5-lat-wiezienia-za-falszywe-tablice-rejestracyjne-polskie-prawo-wreszcie-dorownuje-standardom-europejskim https://www.auto-swiat.pl/porady/prawo/pojdziesz-siedziec-za-lewe-tablice-rejestracyjne/c8qlfwy
    Żeby nie było, sam jeżdżę bez przedniej blachy ale wożę ją pod siedzeniem i w razie czego też tretetki do awaryjnego mocowania. Za to jest tylko 50-100zł mandatu
    Edit
    Cytat: "Czy tablica rejestracyjna jest dokumentem?
    Dokument, w ujęciu prawa karnego, zdefiniowany jest w art. 115 § 14 Kodeksu karnego.

    Dokumentem jest każdy przedmiot lub inny zapisany nośnik informacji, z którym jest związane określone prawo, albo który ze względu na zawartą w nim treść stanowi dowód prawa, stosunku prawnego lub okoliczności mającej znaczenie prawne."
    Ostatnio edytowane przez Gelo ; 22-12-2020 o 11:37

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    oczywiście kwestia gustu, ale żadnych czujników parkowania mi nie zasłania.
    Zasłania, zasłania - moja pierwsza reklamacja w ASO w 3 dniu po odebraniu auta. Czujniki przednie wariowały. Lekka korekta montażu ramki i po problemie.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory