Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Grzanie tylnej kanapy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie Grzanie tylnej kanapy

    Jednak jak przyszła zima brak grzania tylnej kanapy okazał się być wkurzający, szczególnie że skóra szybko się nie nagrzewa od ciała i dzieci narzekają.

    Ktoś może mnie wspomóc w tym temacie:
    1. Kto mi to dołoży w sposób profesjonalny
    Ew.
    2. Maty grzewcze mogę włożyć z pomocą tapicera, potrzebuje tylko schemat instalacji i P/N oryginalnych włączników - możecie mnie wspomóc ?

    Może ktoś to już robił i udzieli rad praktycznych ...

    Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Pytałem o to [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] 'a. Chciałem połączyć gotowca z alle gro, przepiąć panel kontrolny z używką montowaną pod nawiewami. Za dużo zachodu i "wsteczna inżynieria" może nie zadziałać. Nie mniej jednak wszycie pod tapicerkę gotowca z dedykowanym (niestety zazwyczaj brzydkim) panelem sterowania jest jak najbardziej do zrobienia.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] czemu rzeźba ? Zarówno maty jak i włącznik można przecież oryginalne kupić , możesz podpowiedzieć ?
    Żeby zacząć potrzebuje schematy, nie wiem czy jakiś bezpiecznik i przekaźnik nie jest potrzebny

    Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Mały edit, bo pisałem wczoraj na szybko z głowy
    Jeśli chodzi o kminienie które opisałem koledze [MENTION=82026]Prosper[/MENTION], to chodziło o to, że on chciał dołożyć nieoryginalne maty, natomiast sterować wszystko z panelu oryginalnego po jego dodaniu (a ma do wyboru nieoryginalny ale pasujący/dedykowany do Giuli/Stelvio, który IMHO jest OK). Sterowaniem ogrzewaniem tylnej kanapy bezpośrednio zajmuje się sterownik grzania tylnej kanapy który trzebaby dołożyć. Dlaczego jestem sceptyczny że to może nie zadziałać jeśli chodzi o ogrzewanie? Raz już przez to przechodziłem przy próbie odpalenia ogrzewania kierownicy. W aucie były fotele elektryczne bez grzania, były natomiast wszystkie wiązki kompletne do zwijacza kierownicy. Wymieniony został zwijacz, kierownica i panel sterujący. Od tego momentu kontrolki na przyciskach panelu to sobie ładnie świeciły ale nie działało. OK, no to wiadomo, w proxi trzeba włączyć, niestety to nic nie dało, skończyło się wic na tym że dodałem swoje sterowanie - z wyłącznikiem w kolumnie kierownicy z boku, odcinane po stacyjce(+przekaźnik i kontrolka w przycisku)). Jest ryzyko że nawet po dodaniu sterownika, wszelkich kabli itp to nie ruszy. Nie wiemy też czy coś trzeba zmieniać w proxi a nawet czy to wystarczy. Temat ryzykowny, bo się napracujemy i wyjdzie lipa?
    Z kolegą Prosper omawialiśmy to żeby zrobić układ pośredni pomiędzy ori panelem, swój dekoder z przekaźnikami i z niego sterować nieoryginalnymi matami. I tu właśnie jest reverse engineering tego co panel wysyła (magistrala cyfrowa), znów temat niszowy, nie podejmuję się bez kilkudziesięciu szt zamówień bo się narobię a nie zarobię.

    Oczywiście [MENTION=80796]Techno[/MENTION], spróbuj, może w przypadku tylnego ogrzewania się uda - ja nie mam czasu na zabawy - już z audio ugrzęzłem i robię z doskoku, w międzyczasie społecznie działam w lokalnej grupie 10-20h tygodniowo (chca nam spalarnię śmieci praktycznie pod domeme wybudować), więc dnia mało na cokolwiek (a przecież jeszcze mam rodzinę)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 26-12-2020 o 13:13
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a ma do wyboru nieoryginalny ale pasujący/dedykowany do Giuli/Stelvio, który IMHO jest OK
    oj, gdybym wcześniej wiedział że takie ustrojstwo istnieje nie byłoby tematu. pogooglam w wolnej chwili.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    oj, gdybym wcześniej wiedział że takie ustrojstwo istnieje nie byłoby tematu. pogooglam w wolnej chwili.
    A ty masz grzanie przodu jak rozumiem ...
    To jest nas dwóch chętnych, trzeba temat rozłożyć na czynniki pierwsze

    Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    oj, gdybym wcześniej wiedział że takie ustrojstwo istnieje nie byłoby tematu. pogooglam w wolnej chwili.
    FYI< trochę zedytowałem wczorajszy post, bo pisząc na szybko z głowy błąd zrobiłem. Tak czy siak nie zmienia to wiele, temat wydaje się ryzykowny i zbyt niszowy, do tego nie wiemy nic o proxi - jeśli mielibyśmy dokładać ori graty.

    Co do nieoryginalnych mat i sterownika, to nie Ty mi linkowałeś jakiś zestaw z panelem nie ori który pasował? muszę poszukać po mailach - za dużo tej korespondencji bo naraz pisze z kilkunastoma osobami i wiadomości fruwają stale.
    EDIT, poszukałem emaila, od Ciebie - wklejałeś fotki i pytałeś w kontekście aftermarketowych i chyba jakoś założyłem że te fotki które mi wysłałeś to nie jest ori panel tylko gotowy komplet pewnie od chińczyka, a to jednak ori panel (przyznam że nie przyglądałem się nigdy na żywo jak wygląda) - jakoś zmyliły mnie te srebrne obramowanie i ikonki baterii- jakoś niespójne wydało mi się to z innymi panelami i stylem wnętrza.
    No to nie ma tematu, nie ma gotowca. W każdym razie trzebaby kombinowac żeby coś ze zgrabnym przełącznikiem wkomponować w tunel, natomiast unikałbym retrofitowania ori systemu bo będzie drogo i z ryzykiem że nie odpalimy.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 26-12-2020 o 14:55
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    A ty masz grzanie przodu jak rozumiem
    Tak. Póki jeszcze foteliki dziecięce zajmują cały tył to nie mam ciśnienia, ale jeśli mogę niewielkim kosztem dołożyć całkiem przydatną funkcjonalność, to jestem na tak. Bardziej boję się prucia tapicerki niż grzebania przy elektryce. W fiacie bravo mogłem ściągać obicia do prania, były po prostu wsuwane na zamek błyskawiczny. W stelvio/giulii to już wyższa szkoła jazdy.

Podobne wątki

  1. [159] Siedzisko tylnej kanapy
    Utworzone przez Myszkin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 125
    Ostatni post / autor: 04-03-2022, 21:37
  2. [GTV] Grzanie tylnej szyby gtv
    Utworzone przez jareczek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2019, 21:53
  3. Wymiana tylnej kanapy :/...
    Utworzone przez groszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 21:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory