Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 71

Temat: Aktualizacja systemu,aby korzystać w pełni z aplikacji alfa connect

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Sam update aplikacji w telefonie nie pomoże. Musi być jeszcze update firmware Alfa Box w samochodzie. On się dokona samoczynnie bez ingerencji. Pojawi się tylko informacja na wyświetlaczu. U mnie update przyszedł tydzień temu. Nie wiem tylko czy to się aktualizuje po wbudowanym SIMie czy korzysta z netu w telefonie po BT.



    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Sam update aplikacji w telefonie nie pomoże. Musi być jeszcze update firmware Alfa Box w samochodzie. On się dokona samoczynnie bez ingerencji. Pojawi się tylko informacja na wyświetlaczu. U mnie update przyszedł tydzień temu. Nie wiem tylko czy to się aktualizuje po wbudowanym SIMie czy korzysta z netu w telefonie po BT.



    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
    Jak długo masz już auto?bo ja już ponad m-c i nie ma info o aktualizacji...

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek74 Zobacz post
    Jak długo masz już auto?bo ja już ponad m-c i nie ma info o aktualizacji...

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
    Kilka miesięcy. Wiem że niektórzy dostali update już ponad miesiąc temu. To nie idzie jednocześnie tylko robią wypusty wg. jakiegoś schematu pewnie.

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Kilka miesięcy. Wiem że niektórzy dostali update już ponad miesiąc temu. To nie idzie jednocześnie tylko robią wypusty wg. jakiegoś schematu pewnie.

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
    Czyli wypada czekać cierpliwie i cieszyć się jazdą [emoji6]ciekawe czy wizyta w serwisie i jakieś tam ich łączenie się z centralą przyspiesza temat aktualizacji na tzw. bez kolejki[emoji1]

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    ...Nie wiem tylko czy to się aktualizuje po wbudowanym SIMie czy korzysta z netu w telefonie po BT.
    Zaktualizuje się poprzez SIM która jest w Alfa Connect Box. Wymaga to dużo cierpliwości, bo czasami trzeba czekać kilka dni. U mnie był komunikat o uszkodzeniu Connect Box - i pomyślałem, że za miesiąc jak będę na wymianie oleju to to zgłoszę. A po kilku dniach wszystko zaczęło działać.
    Ostatnio też była jakaś aktualizacja (przez kilka dni nie miałem informacji o ciśnieniu w oponach). A od 2-3 dni wszystko już działa.

    Tak że uzbrójcie się w cierpliwość. A jak nie macie cierpliwości, to zgłaszajcie przez infolinię, tam po zgłoszeniu do techników, wypchną wam odpowiednią aktualizację do samochodu. Wszystko po internecie z karty SIM samochodu.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cześć,
    Mam Stelvio z USA - co musiałbym zrobić żeby uruchomić usługę zdalnego otwierania / lokalizacji itp.?
    Z góry dziękuję za informację.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce TI
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cześć,
    U mnie było tak: 3 stycznia po wejściu do aplikacji My Alfa Connect i próbie lokalizacji pojazdu apka pokazywała Szanghaj jako miejsce postoju pojazdu, nie można było otwierać, zamykać samochodu ani włączyć świateł. Napisałem maila poprzez Kontakt w aplikacji My Alfa. Odpowiedź szybko, że problem zostanie przekazany do informatyków włoskich zajmujących się aplikacją. W międzyczasie pojawiła się aktualizacja apki na telefon. Zaktualizowałem i nic. 6 stycznia przy wyłączaniu samochodu pojawiła się informacja o aktualizacji modułu Connect Box w pojeździe i potrwać może ok 5 min. Wyłączyłem samochód i nic. Dzisiaj podłączyłem telefon do samochodu poprzez kabel, włączył się CarPlay i zaczęło się. Pojawił się komunikat o aktualizacji ConnectBoxa w samochodzie, moduł SOS. Aktualizacja trwała ok 20 min. Po tym wszystko odżyło na nowo. Lokalizacja w apce tel prawidłowa. Pojawiły się informacje o poziomie paliwa, ciśnieniu w oponach, przebiegu całkowitym, ilości km do przeglądu. Po wyłączeniu silnika pojawił się napis o konieczności skontaktowania z serwisem ze wzgl na uszkodzony ConnectBox w samochodzie. I tu zadziałałem jak typowy informatyk- włacz, wyłącz i napis zniknął. Dodatkowo wszedłem na stronę internetową myalfaconnect. Działa ok.
    a to wszystko w Giulia model 2020.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Medman Zobacz post
    Cześć,
    U mnie było tak: 3 stycznia po wejściu do aplikacji My Alfa Connect i próbie lokalizacji pojazdu apka pokazywała Szanghaj jako miejsce postoju pojazdu, nie można było otwierać, zamykać samochodu ani włączyć świateł. Napisałem maila poprzez Kontakt w aplikacji My Alfa. Odpowiedź szybko, że problem zostanie przekazany do informatyków włoskich zajmujących się aplikacją. W międzyczasie pojawiła się aktualizacja apki na telefon. Zaktualizowałem i nic. 6 stycznia przy wyłączaniu samochodu pojawiła się informacja o aktualizacji modułu Connect Box w pojeździe i potrwać może ok 5 min. Wyłączyłem samochód i nic. Dzisiaj podłączyłem telefon do samochodu poprzez kabel, włączył się CarPlay i zaczęło się. Pojawił się komunikat o aktualizacji ConnectBoxa w samochodzie, moduł SOS. Aktualizacja trwała ok 20 min. Po tym wszystko odżyło na nowo. Lokalizacja w apce tel prawidłowa. Pojawiły się informacje o poziomie paliwa, ciśnieniu w oponach, przebiegu całkowitym, ilości km do przeglądu. Po wyłączeniu silnika pojawił się napis o konieczności skontaktowania z serwisem ze wzgl na uszkodzony ConnectBox w samochodzie. I tu zadziałałem jak typowy informatyk- włacz, wyłącz i napis zniknął. Dodatkowo wszedłem na stronę internetową myalfaconnect. Działa ok.
    a to wszystko w Giulia model 2020.
    Miałem identycznie. Przy okazji - może by zrobić jakąś większą akcję - zgłoszenie do FCA, by w Giulii/Stelvio aplikacja pokazywała to co jest istotne w kontekście częstych problemów - tj. stan akumulatora? Myślę, że technicznie byłoby to do zrobienia i zaoszczędziłoby sporo kłopotów informując na czas, że przydałoby się doładować aku (po jeździe na krótkich odcinkach w mieście możemy mieć kiedyś z rana niemiłą niespodziankę...).

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Dzisiaj cos się ruszyło wedle zapowiedzi 15 stycznia.
    Dostałem 2 update wszystkie pomyślnie zainstalowane.
    Teraz czekamy na odpalenie zakładki My Car.
    Wszystko inne działa.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    A ja jestem po jednym update wczoraj, coś z geolokalizacją. I póki co my car nadal nie działa...

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Aktualizacja firmware Nav Connect
    Utworzone przez michal121 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 570
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 09:16
  2. Aktualizacja Connect Nav w AR 159
    Utworzone przez Grisza1976 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2018, 21:41
  3. Aktualizacja connect nav 4.08 alfa 147
    Utworzone przez Jareks123 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2018, 16:06
  4. [159] Aktualizacja softu Nac Connect okrągłe menu
    Utworzone przez rokis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-08-2018, 19:34
  5. [159] Nav Connect - aktualizacja
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 11:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory