Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 71

Temat: Aktualizacja systemu,aby korzystać w pełni z aplikacji alfa connect

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Moje mysli na ten temat po śledzeniu watka: Alfa Connect to zupełnie niepotrzebna rzecz. Poza kosztem i zaznana frustracja (patrz wyżej) to i takie ryzyko ze któregoś dnia wszystko stanie...lacznie z autem... w szczerym polu.... albo przez hakerów albo przez jak widać z relacj, z powodu niezbyt kompetentnych czy tylko niedbałych inżynierów we Włoszech.
    Jakoś onstar przez 5 lat użytkowania nigdy nie zawiódł wręcz przeciwnie raz unieruchomił samochód choć złodzieje było już w środku. Aplikacja dopiero raczkuje. I sami uczą się na błędach. Więnc uważam dajmy im czas. Jakie koszty pierwsze 5 lat wszystko za free. Więnc jeśli masz coś za free to czemu nie skorzystać. Inne marki dają góra 1 rok bezpłatnej uslugi. Co do hakerów po to masz sgw.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez dziadzia82 ; 23-01-2021 o 15:01

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Moje mysli na ten temat po śledzeniu watka: Alfa Connect to zupełnie niepotrzebna rzecz. Poza kosztem i zaznana frustracja (patrz wyżej) to i takie ryzyko ze któregoś dnia wszystko stanie...lacznie z autem... w szczerym polu.... albo przez hakerów albo przez jak widać z relacj, z powodu niezbyt kompetentnych czy tylko niedbałych inżynierów we Włoszech.
    Czekam na kolejny update connect Box do 30 stycznia. Mają uruchomić usługi związane z navi oraz uruchomić numer do asystenta infolinia. Co do rozbudowy my car na chwilę cisza.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek74 Zobacz post
    Cześć. Udało się uzyskać wszystkie informacje z alfa connect? Patrząc na jedną z reklam na FB alfy rzeczywiście można przypuszczać, że to wciąż nie wszystko jeszcze hula w apce

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

    Ja właśnie odpaliłem usługi.
    Od momentu aktywacji konta i maila z info o tym fakcie zalogowałem się i aktywowałem pozostałe usługi.
    Wszystko ruszyło od ręki.

    Mogę:
    - sprawdzić poziom paliwa, cisnienia w oponach, licznik przebiegu i ile jest km do przeglądu,
    - zdalnie otworzyć i zamknąć auto oraz włączyć światła (aby znależć auto)
    - zobaczyć pozycję auta na mapie.

    Z tego co widzę to nie jest dostępna usługa wysyłania map do auta oraz sprawdzania poziomu oleju.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Ja właśnie odpaliłem usługi.
    Od momentu aktywacji konta i maila z info o tym fakcie zalogowałem się i aktywowałem pozostałe usługi.
    Wszystko ruszyło od ręki.

    Mogę:
    - sprawdzić poziom paliwa, cisnienia w oponach, licznik przebiegu i ile jest km do przeglądu,
    - zdalnie otworzyć i zamknąć auto oraz włączyć światła (aby znależć auto)
    - zobaczyć pozycję auta na mapie.

    Z tego co widzę to nie jest dostępna usługa wysyłania map do auta oraz sprawdzania poziomu oleju.
    U mnie jest tak samo. Jeden raz pojawił się ekran z rysunkiem kropelki - poziom oleju ale nie pokazywał tego poziomu naprawdę i aplikacja przestała reagować. Coś próbują wdrażać (na razie tzw. usiłowanie nieudolne)

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    U mnie jest tak samo. Jeden raz pojawił się ekran z rysunkiem kropelki - poziom oleju ale nie pokazywał tego poziomu naprawdę i aplikacja przestała reagować. Coś próbują wdrażać (na razie tzw. usiłowanie nieudolne)
    A jak ogólnie oceniacie działanie tej aplikacji?

    U mnie poziom paliwa, przebieg i ciśnienie w kołach pokazuje OK

    Ale zauważyłem, że jakoś dziwnie odświeża pozycję samochodu. Tzn nie jest w stanie pokazać gdzie jest auto gdy jedzie, ale też jakoś dziwnie dopiero jakiś czas po postoju aktualizuje pozycję auta. Nie od razu.

    Nie udało mi się jeszcze zdalnie włączyć świateł. Do tego trzeba być obok auta? Bo aplikacja pokazuje komunikat ustalania pozycji GPS...

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    Ja wczoraj dostałem odpowiedź z customer service a propos poziomu oleju czy funkcji my navigation. Odpowiedziano,że nie wszystkie funkcje są jeszcze aktywne, będą wdrażane sukcesywnie i proszą o cierpliwość [emoji6]Wicie rozumicie [emoji1]

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar sprint
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    wawa
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    76

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210129_144221.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	62.3 KB
ID:	275927

    Spotkał się ktoś z takim komunikatem?

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    Akumulator słaby i stąd problem?
    Ja nie widziałem u siebie, ale co to dopiero 2 miesiące... wszystko przede mną [emoji6]

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  9. #39
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Dziś będąc "na kawie" w serwisie dowiedziałem się o ciekawej sprawie a mianowicie połączeniu aplikacji "Alfa connect" i pięcioletniej gwarancji. Connect Box wysyła plik danych eksploatacyjnych na serwer FCA. Część danych jest wyświetlana u odbiorcy końcowego ale część pozostaje na serwerze FCA. Dane te służyć będą do analizy "prawidłowego" użytkowania samochodu i ewentualnego negowania słuszności napraw gwarancyjnych. Oceniając na "chłodno" taką informację jest to możliwe, ponieważ Gwarant będzie dysponował danymi o pracy silnika, nie wspominając już o lokalizacji w tym także prędkości osiąganych przez samochód. Czy jest to możliwe poprzez "Alfa connect" - nie wiem. Ja użytkuję inne urządzenie monitorujące samochód (przez OBD) i wiem że jest to możliwe.

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Dziś będąc "na kawie" w serwisie dowiedziałem się o ciekawej sprawie a mianowicie połączeniu aplikacji "Alfa connect" i pięcioletniej gwarancji. Connect Box wysyła plik danych eksploatacyjnych na serwer FCA. Część danych jest wyświetlana u odbiorcy końcowego ale część pozostaje na serwerze FCA. Dane te służyć będą do analizy "prawidłowego" użytkowania samochodu i ewentualnego negowania słuszności napraw gwarancyjnych. Oceniając na "chłodno" taką informację jest to możliwe, ponieważ Gwarant będzie dysponował danymi o pracy silnika, nie wspominając już o lokalizacji w tym także prędkości osiąganych przez samochód. Czy jest to możliwe poprzez "Alfa connect" - nie wiem. Ja użytkuję inne urządzenie monitorujące samochód (przez OBD) i wiem że jest to możliwe.
    Czyż informacja o takim działaniu nie powinna być dostępna w umowie przedłużenia gwarancji?


    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Podobne wątki

  1. [159] Aktualizacja firmware Nav Connect
    Utworzone przez michal121 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 570
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 09:16
  2. Aktualizacja Connect Nav w AR 159
    Utworzone przez Grisza1976 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2018, 21:41
  3. Aktualizacja connect nav 4.08 alfa 147
    Utworzone przez Jareks123 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2018, 16:06
  4. [159] Aktualizacja softu Nac Connect okrągłe menu
    Utworzone przez rokis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-08-2018, 19:34
  5. [159] Nav Connect - aktualizacja
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 11:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory