Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Cena Stelvio wzrosła o ponad 7000 euro prez trzy lata, ouch!

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie Cena Stelvio wzrosła o ponad 7000 euro prez trzy lata, ouch!

    Najpierw...Zdrowego Nowego Roku !!!

    Zajrzalem na Niemieckie strony Alfy aby skonfigurować nowe Stelvio Ti. Nie, nie zamierzam kupować bo to trzy letnie które mam jest nadal rewelacyjne i ma tylko 26 tys.km.

    Tak wiec moje 2017 MY Stelvio First Edition mialo cena katalogowa w Niemczech 56.500 euro.

    Dzisiaj skonfigurowałem Ti do takiego samego poziomu... i wyszła mi cena 63.650 euro......auto taki sam silnik, kolor, wnętrze, kola, sound system, itd. Jedynie co to oczywiście poliftingowe zmiany, AP i Android, czujniki martwego pola których mimo ze FE niby mialo w opisie ale niestety w rzeczywistości nie mialo bo Bosch nie dostarczył ich na czas do produkcji.

    Cena wzrosła o siedem tysięcy Euro w trzy lata !!! Mysle ze to bardzo dużo! A jak w innych markach?

    Aha, i jeszcze jedno....moje FE ma 5 lat fabrycznej gwarancji na 150 tys km. (bo bylo z Austriackiego rynku) Teraz nie wiem jak jest.
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 01-01-2021 o 21:27

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Ale First Edition ma też to do siebie, że jest w atrakcyjnie cenie na start, czyż nie?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    No tak, taki byl AR plan...wprowadzic nowy model z atrakcyjna cena.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    FE ma 5 lat fabrycznej gwarancji na 150 tys km
    W Polsce od 2021 roku jest 5 lat i 200 tys km. Co do wyposażenia to na pewno to samo wybierałeś?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Cena wzrosła o siedem tysięcy Euro w trzy lata !!! Mysle ze to bardzo dużo! A jak w innych markach?
    Chyba nie można tak uogólniać, kwestia dotyczyła nieco promocyjnego modelu first edition. Dzisiaj konfigurowalem Stelvio Veloce Ti z takim wyposażeniem jak moje executive i moje katalogowo w lutym 2019 wynosiło 296 tys. Veloce Ti wyszło 298 tys.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    FE bylo wyposazone na max w to co wtedy oferowali i wychodzilo taniej niz Giulia Veloce z tym samym wyposazeniem - to byl zabieg celowej promocji modelu z mega znizka de facto. pod koniec 2018r jako nie FE juz auto tak wyposazone kosztowalo kilkadziesiat tys wiecej
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39
  2. Czy za 7000-8500zł kupię Alfę 156 SW wartą uwagi?
    Utworzone przez Stackhouse w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-05-2015, 17:01
  3. Co byście kupili do 7000 pln ? Benzyna/diesel
    Utworzone przez punktos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 11:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory