Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Temat: Giulia Q4 - wariująca skrzynia po wymianie opon - jak to możliwe?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar flix
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    27

    Domyślnie

    Tak właśnie wstępnie myślałem, żeby zasugerować im podmianę opon czy całych kół, żeby uniknąć wulkanizowania itd na jakiekolwiek od innej Giulii na 19 cali. I może nawet wtedy bez resetu sterownika, a zobaczyć jak sam sobie poradzi, później ewentualnie zresetować dopiero.
    Tylko tutaj niestety dużo zależy od chęci serwisu.. Bo ostatnio mieli jeździć, testować, a zrobili raptem 20km, czyli nawet się pewnie nie rozgrzał olej w skrzyni do końca.
    Później oni oddają auto, niby jest już ok i zrobione, ja przejadę kilka km i temat wraca - chyba po prostu wezmę urlop i się tam przeprowadzę na jeden dzień i będę jeździł z nimi..

    Słabe jest to, że oni podają, co zrobili ogólnikowo, ale nie wskazują przyczyny. No bo skoro pomógł restart sterownika, czy tam rekonfiguracja, to nie oznacza, że znają przyczynę..
    [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] a co do opon, to chyba faktycznie mój błąd - kojarzę tylko, że przy zakupie w salonie mówili, że one jakoś tam są ogarnięte z Alfą (nie wiem czy nie mają nawet takiego wytłoczonego AR gdzieś przy numerach, ale mogę się mylić. Tak czy siak, rozmiary itd są jak w książkach, zero zmian i kombinowania

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał flix Zobacz post
    [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] a co do opon, to chyba faktycznie mój błąd - kojarzę tylko, że przy zakupie w salonie mówili, że one jakoś tam są ogarnięte z Alfą (nie wiem czy nie mają nawet takiego wytłoczonego AR gdzieś przy numerach, ale mogę się mylić. Tak czy siak, rozmiary itd są jak w książkach, zero zmian i kombinowania
    No właśnie o to wytłoczone AR się rozchodzi.
    Jeśli tego nie ma (a nie ma na pewno), to NIE posiadają homologacji Alfy.
    Zapewne AR opatrzyło Ci się na letnich oponach, bo tam to masz

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Ja zaczął bym od wymiany oleju w tylnym dyfrze. Już mieliśmy tu parę podejrzeń o skrzynię i pomogła wymiana oleju w dyfrze. U mnie po ok 25tys km też zaczęło szarpać i też po zmianie opon (mam szersze niż zaleca producent). Po chwilowej/testowej zmianie na 18stki fabryczne problem zanikł. Autoryzowany serwis wmawiał mi , że to wina opon ale mnie się to nie układało. Wymieniłem olej w dyfrze w niezależnym warsztacie i problem zanikł "prawie" . Przy kolejnej wizycie okazało się, że jeszcze troszkę oleju wejdzie. Po dolewce zero szarpania.
    Ostatnio edytowane przez Gelo ; 04-01-2021 o 10:55

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Ja zaczął bym od wymiany oleju w tylnym dyfrze. Już mieliśmy tu parę podejrzeń o skrzynię i pomogła wymiana oleju w dyfrze. U mnie po ok 25tys km też zaczęło szarpać i też po zmianie opon (mam szersze niż zaleca producent). Po chwilowej/testowej zmianie na 18stki fabryczne problem zanikł. Autoryzowany serwis wmawiał mi , że to wina opon ale mnie się to nie układało. Wymieniłem olej w dyfrze w niezależnym warsztacie i problem zanikł "prawie" . Przy kolejnej wizycie okazało się, że jeszcze troszkę oleju wejdzie. Po dolewce zero szarpania.
    Przychylam się tu do wypowiedzi kolegi. Temat szarpnieć był już poruszany na forum. U mnie wyglądało to tak : szukałem metodą prób i błędów :
    1. Wymiana olejów w skrzyni biegów - przebieg 45 000 tys
    2 Wymiana świec
    3 i dopiero wymiana olejów w dyfrach
    Po wymianie przejechałek ok 2km i szarpnięcia znikły. Nie popełniaj tego samego błędu.

    Też miałem tylko szarpniecie pomiedzy 2 a 3 biegiem.
    Kolego temat ASO - też przerabiałem nie polecam zostawiać tam samochodu.
    Ostatnio edytowane przez Karol1 ; 04-01-2021 o 17:53

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Przychylam się tu do wypowiedzi kolegi. Temat szarpnieć był już poruszany na forum. U mnie wyglądało to tak : szukałem metodą prób i błędów :
    1. Wymiana olejów w skrzyni biegów - przebieg 45 000 tys
    2 Wymiana świec
    3 i dopiero wymiana olejów w dyfrach
    Po wymianie przejechałek ok 2km i szarpnięcia znikły.

    Też niałem tylko szarpniecie pomiedzy 2 a 3 biegiem
    Te problemy tylko w 4x4?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Tak mam Q4 2.0 280km

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Te problemy tylko w 4x4?
    Ja też mam Q4 ale ten sam problem miał kolega w Q2

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar flix
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    27

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, jutro jadę do serwisu to dam znać co i jak, może komuś kiedyś to pomoże.

    Niestety jestem skazany na ASO bo auto na gwarancji, podejrzewam, że ciężko będzie ich przekonać, żeby wymienili gwarancyjnie ten olej w dyfrze.. No ale na pewno zasugeruję, że tu warto szukać przyczyny, zaraz po najłatwiejszym teście na innych oponach A jak nie to wszystko to pewnie już zostanie sterownik skrzyni, albo sama skrzynia..

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał flix Zobacz post
    Niestety jestem skazany na ASO bo auto na gwarancji, podejrzewam, że ciężko będzie ich przekonać, żeby wymienili gwarancyjnie ten olej w dyfrze.. No ale na pewno zasugeruję, że tu warto szukać przyczyny, zaraz po najłatwiejszym teście na innych oponach A jak nie to wszystko to pewnie już zostanie sterownik skrzyni, albo sama skrzynia..
    Nie jesteś skazany na ASO. Wymiana oleju w dyferencjałach nie przewija się przez żaden harmonogram obsługowy. Dostęp do tylnego jest bardzo dobry. Wymiana banalnie prosta. Możesz przeprowadzić ją samodzielnie będąc pewnym ilości i specyfikacji wlanego oleju. Poczytaj:
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...scie_tyl_.html

    Podczas wizyty w ASO poprosiłbym natomiast o podłączenie samochodu pod wiTECH i sprawdzenie dostępnych aktualizacji. W ramach gwarancji i zgłoszonego przez Ciebie problemu ASO powinno zaktualizować jednostki, które mogą mieć wpływ na niedogodność. Po upływie gwarancji wszelkie aktualizacje na życzenie są bardzo drogie. Wiem, bo zleciłem w ubiegłym roku update wszystkiego co się tylko da.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał flix Zobacz post
    Dzięki wielkie, jutro jadę do serwisu to dam znać co i jak, może komuś kiedyś to pomoże.

    Niestety jestem skazany na ASO bo auto na gwarancji, podejrzewam, że ciężko będzie ich przekonać, żeby wymienili gwarancyjnie ten olej w dyfrze.. No ale na pewno zasugeruję, że tu warto szukać przyczyny, zaraz po najłatwiejszym teście na innych oponach A jak nie to wszystko to pewnie już zostanie sterownik skrzyni, albo sama skrzynia..
    Jeśli masz alfe na gwarancji to oczywiście że musisz korzystać z ASO teoretycznie nic Cię nie powinno obchodzić ma być zrobione i tyle, ale tyle teorii a praktycznie będą ściemniać żeby tylko nie wymienić olejów w dyfrach

Podobne wątki

  1. [159] AR 159 po wymianie opon ściąga na prawo - ciśnienie , zbieżność zrobione, brak luzów
    Utworzone przez zanas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 08:14
  2. [147] problem ze skrzynia po wymianie wysprzeglika
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 10:59
  3. [159] huczy skrzynia / przebieg 200tys możliwe ???
    Utworzone przez czakus84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 07:42
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory